CSGO Bunny Kodu | CSGO’da Bunny Hop Nasıl Yapılır?

Bu rehberde Bunny kodu nedir, Bunny Hop nasıl yapılır ve geliştirilir, yapmaya değer mi? gibi soruları kısa ve öz bir şekilde cevaplayacağız.

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

CSGO Bunny Hop Kodu

Çoğu CSGO oyuncusu bıçak kullanarak en hızlı şekilde koşulabildiğine inanır. Bu teorik olarak doğru olsa da Bunny Hop mekanikleriyle daha da hızlı gidebilirsiniz.

CSGO Bunny Kodu

CSGO bunny
CSGO Bunny Kodu
 1. Konsolu (é) tuşu ile açın. Açılmadıysa buraya tıklayın.
 2. Konsola, sunucuda hile kodlarını kullanabilmek için “sv_cheats 1” yazın.
 3. Sunucuda hile kodlarını etkinleştirdikten sonra aşağıdaki bunny kodlarını kopyalayıp yapıştırın ve konsolu kapatın.
 4. Artık sunucuda Bunny kodları çalışır durumda eğer çalışmazsa “sv_restart 1” kodunu konsola yazıp sonra tekrardan Bunny kodunu yazabilirsiniz.
 • sv_cheats 1
 • sv_enablebunnyhopping 1
 • sv_autobunnyhopping 1
 • sv_enablebunnyhopping 1
 • sv_staminamax 0
 • sv_staminajumpcost 0
 • sv_staminalandcost 0
 • sv_staminarecoveryrate 0
 • sv_airaccelerate 2000
 • sv_accelerate_use_weapon_speed 0
 • sv_maxvelocity 3500

Not: Bu kodlar Valve’ın resmi sunucularında çalışmaz.

Şimdi ise doğal olarak Bunny nasıl yapılır, bu konuya geçelim.

CSGO’da Bunny Nasıl Yapılır?

CSGO Bunny Kodu
CSGO Bunny Nasıl Yapılır?

Temel Bunny Hop Tekniği

Bunny Hop yapmaya başlamak için öncelikle karakterinizi normal şekilde zıplatın. İlk zıplamadan sonra karakteriniz havalanırken yere düşmeden hemen önce tekrar zıplayın. Bu sırada W (ileri) tuşuna basılı tutarak karakterinizin ilerlemesini sağlayın. Bu işlemi tekrar ederek karakterinizin sürekli olarak zıplamasını ve hızla ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Doğru Zamanlama

Bunny Hop yaparken doğru zamanlama çok önemlidir. İkinci zıplamayı yere düşmeden hemen önce yapmalısınız. Zamanlamayı düzgün bir şekilde yapmak, karakterinizin hızını arttırmanıza ve sürekli zıplama döngüsünü başarıyla sürdürmenize yardımcı olacaktır.

Sağ-Sol Yön Değişiklikleri

Bunny Hop‘u daha etkili hale getirmek için sağ-sol yön değişiklikleri yapabilirsiniz. Sağa doğru zıplarken karakterinizi bir miktar sağa hareket ettirin ve ardından hemen sola doğru zıplayıp karakterinizi sola yönlendirin. Bu hareketi sürekli olarak tekrarlayarak karakterinizi daha hızlı ve öngörülemez bir şekilde hareket ettirebilirsiniz.

Zorluklar ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bunny Hop yapmak başlangıçta zor gelebilir ve sürekli olarak başarılı olmayabilirsiniz. Bu beceriyi geliştirmek için sabır ve pratik gereklidir. Ayrıca, sürekli sağ-sol yapmaktan kaçınmalısınız çünkü bu hareketler sizi yavaşlatabilir.

Tik oranı (tick rate), bir sunucunun güncelleme sıklığı, Bunny Hop‘da ustalaşırken önemli bir faktör oynar. Bir sunucuya, alışkın olduğunuzdan farklı bir tik oranıyla katılmak sizi hazırlıksız yakalatabilir ve sanki CSGO‘da ilk kez Bunny Hop yapıyormuşsunuz gibi görünmenizi sağlayabilir.

reklam


CSGO Bunny Kısayol Tuşları

CSGO Bunny Kodu

Bunny Hop mükemmel bir uyum içinde ardışık sıralı atlamalarla ilgilidir. En yaygın atlama kısayol tuşu boşluk çubuğudur ve bu bazen zamanlamayı doğru yapmayı zorlaştırır.

Boşluk tuşuyla uyum içinde atlamayı zor buluyorsanız aşağıdaki satırları autoexec dosyanıza ekleyin veya bunları konsola yazın. Autoexec dosyaları, oyuncuların CSGO‘yu her başlattıklarında özelleştirilmiş ayarlarını yüklemelerine olanak tanırBir tane oluşturmak veya düzenlemek için yerel CSGO dosyalarında cfgklasörünüzü bulun, düzenleyin veya yeniden oluşturun.

 • Bind mwheelup +jump
 • Bind mwheeldown +jump

İlginizi çekebilir: CSGO Autoexec Nasıl Oluşturulur?

Tüm oyun fareleri aynı fare tekerleğine sahip olmasa da, bunny hop için atayabileceğiniz en iyi tuşlardan biridir. Çoğu fare tekerleği, mükemmel zıplamaları zamanlayacak kadar hassastır.

Bu komutları uygulamak, fare tekerleğinizi ileri ya da geri hareket ettirerek zıplamanıza ve genel olarak işlemi daha kolay bir hale getirmenizi sağlayacaktır. 

Bunny Hop Süreci Nasıl Takip Edilir?

CSGO Bunny Kodu

Başarınızı takip etmek için sayılara ve istatistiklere ihtiyacınız olacak. Aşağıdaki satırı autoexec dosyanıza veya konsola eklemek, hareket hızınıza göz kulak olmanızı sağlayacaktır.

 • Cl_showpos 1

Bu komut, saniye başına kare (FPS) bilgi tablosuna benzeyen benzer bir istatistik getirir. Komut, konumunuz gibi, koordinatlar, açılar ve en önemlisi mevcut hızınız gibi bilgiler sağlar. 

Düz bir çizgide Bunnyhop yapmanın sizi yavaşlattığını fark edeceksiniz ancak Bunny‘i düz bir çizgide pratik yapmak temelleri anlamanıza yardımcı olacaktır.

CSGO Bunny Hop Yapmaya Değer Mi?

CSGO konsol
CSGO tavşan zıplaması

Bunny Hop‘a başlamadan önce biraz hız kaybedebilirsiniz eğer mesafe kısaysa hız sınırı olduğu için kaybedilen zamanı telafi etmek mümkün olmayabilir. Kendinizi her dört veya beşinci atlamada yavaşlarken bulabilirsiniz. Bunny Hop sırasında hızın düşmesi doğal bir durumdur ve bu, beceriyi geliştirmeye başladığınızda sıkça karşılaşacağınız bir zorluktur.

Hızın düşmesinin önüne geçmek için doğru zamanlama, sürekli pratik ve hareketler arasında uyumlu geçişler yapmak önemlidir. Ayrıca, düşmanlarla karşılaştığınızda Bunny Hop yapmaktan kaçınmanız gerekebilir çünkü hızlı hareket etmek sizi düşmanların hedefi haline getirebilir.

reklam

Ayrıca düşmanlar, koştuğunuzu duyarsa sizi tabanca veya silahla bekleme olasılıkları yüksektir. Onları herhangi bir silah ile şaşırtmak VAC suçlamalarına yol açabilir.

Diğer CSGO rehberlerimiz:

CSGO’da Kendini Kickleme Komutu (En Kolay Yöntem)

CSGO Bütün Hile Kodları

CSGO Wall Hack Nasıl Açılır? (Wall Hack Kodu)

CSGO’da Nasıl Daha İyi Olunur (EN ETKİLİ REHBER)

CSGO FPS Arttırma Rehberi

CS:GO Nedir?

CS:GO wallpaper
CSGO Bunnyhop

CSGO‘nun tam sürümü, “Counter-Strike” serisinin en çok satan oyunu olan “Counter-Strike Global Offensive” dir. Oyunun geliştiricisi Hidden Path Entertainment‘dır, yayınlayan Valve Corporation‘dır.

Counter-Strike oyun serisi, başlangıçta “Half-Life” modu olarak piyasaya sürüldü. Valve modu satın aldı ve orijinal modun geliştirilmiş sürümleri yayınlandı. Daha sonra, Counter-Strike: Source adlı tamamen yeni bir oyun motoruyla geliştirilen sürüm çıkarıldı, ancak beklenen ilgiyi göremedi. Valve, sonunda Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) adlı yeni bir sürüm yayınladı ve bu oyun büyük bir başarı elde etti. Günümüzde CS:GO, dünya çapında geniş bir oyuncu kitlesi tarafından oynanan popüler bir e-spor oyunudur.

CS:GO, bomba imha ve rehine kurtarma programları içerir. Her turun başında, oyunculara çeşitli eylemler yoluyla elde edilen paralar verilecek. Terörle mücadele ekibi, terörist bölgedeki rehineleri kurtarmalı ve bölgelerine getirmelidir.

Teröristler, rehineleri kurtaran anti-terörist ekibi durdurmalıdır. Teröristler rehinelere zarar verirlerse para cezasına çarptırılacaklar.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.