Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
z
GGDROP

CSGO’da Nasıl Daha İyi Olunur (EN ETKİLİ REHBER)

Silver’da, Nova’da veya MG’de takıldınız ve rütbe atlayamıyor musunuz? Yoksa rekabetçi maçlarınızda hep az kill alıp sonuncu mu oluyorsunuz? Eğer öyleyse bu rehber tam size göre!

Avatar for Ali Arda

Son güncelleme:

Yazar:

CS:GO ‘da Nasıl Daha İyi Olunur

Öncelikle bunu 3 farklı konuya ayırabiliriz.

 1. Aim (Nişan alman)
 2. Movement (Oyundaki haraketlerin)
 3. Game Sense (Karşı takımın ne yapacağını tahmin edebilme yeteneği)
 4. Sabırlı Ol (CT tarafında sabırlı olmayı öğrenin)
 5. Takımdaki Rolünüze Dikkat Edin
 6. Öfkelenmeyin

Aim

Eğer oyunda düzgün nişan alamıyorsanız yapmanız gereken birtakım şeyler var.

 • Pratik yapma
 • Günlük çalışma (Zorunlu değil ama süreci hızlandırır.)
CSGO’da Nasıl Daha İyi Olunur?

Buradan bu haritayı indirip oynayabilirsiniz. Bu atölye haritası size istediğiniz silahla istediğiniz kadar bot vurabilme imkanı tanıyor. Fakat bu size çok sıkıcı geliyorsa herhangi 1v1 veya aim redline sunucusuna girmeniz de işe yarar.

Günlük çalışma olarak size HellianTV’nin yaptığı bir videoyu önerebilirim.Fakat izlemek istemiyorsanız size kısaca ne yapmanız gerektiğini söyleyebilirim.
İlk önce bir sörf sunucusuna girip bileğimizi ısındırıyoruz. Sonra size gösterdiğim atölye haritasına girip farklı şekillerde 3000 tane bot vuruyorsunuz. Daha sonra ölüm maçı sunucusuna giriyorsunuz ve önünüze çıkan bütün rakiplere 1 tap atmaya çalışıyorsunuz.

Movement (Oyundaki akıcılık)

Oyunda elinin farenize hakim olması demek sizi 1-0 önde başlatır. Bunun için tek yapmanız gereken BunnyHop sunucularına girip Strafeler yapıp bunny yapmaktır.

Game Sense

Kendiliğinden gelen bu şey pratik gerektirir. Bunun için size birkaç topluluk sunucu örneği vereceğim. Bu sunucularda Terrorist takımı bombayı kurmuş olarak başlıyor ve CT takımı bu bombayı çözmeye çalışıyor. Buna oyunda retake deniyor. İşte sunucuların IP’leri:

 • 185.248.57.8:27015
 • 45.10.57.55:27015
 • 185.248.57.9:27015
 • 45.10.56.190:27015
 • 185.248.59.11:27015
 • 185.248.59.10:27015

Bir diğer kendinizi geliştirme metodu özel oyun açarak ve hile kodlarını çalıştırarak antrenman yapmaktır. Eğer hile kodlarını açmayı bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz.

CT Tarafında Sabırlı Olmayı Öğrenin

Düşük dereceli maçlarda tekrar tekrar göreceğiniz bir şey ise sabırsızca teröristlerle mücadele edenlerdir. CT oynarken (baskın rekabetçi oyun modu olan bir imha haritası oynadığınızı varsayarsak), işiniz bomba alanlarını durdurmak ve teröristlerin bombayı yerleştirmesine izin vermemektir. 

Bomba alanlarını aşıyor ve teröristlerin peşine düşüyorsanız, akıllı bir terörist ekibi sizi bekler ve sizi öldürür, bunu yapmayın. Terörist tarafındayken insanları bunu yaptıkları için nasıl cezalandıracağınızı öğrenin.

Takımdaki Rolünüze Dikkat Edin

Takımdaki rolünüz önemlidir. Silah satın almadan önce etrafa baktığınızdan ve ekibinizin neler yaptığını gördüğünüzden emin olun. Birinin hali hazırda bir AWP’si varsa, genellikle ikinci bir AWP’ye ihtiyacınız yoktur (bunun istisnaları vardır, bunu öğreneceksiniz ancak güvenli şekilde oynayın). 

Bir takım arkadaşınızın parası yoksa ve birden fazla silahınız varsa, iki tane satın alın ve bir tane bırakın. Yukarıda belirtildiği gibi, eğer takımınız bozulursa, onlarla senkronize olmayın, bir tur biriktirmelerini bekleyin ve onlarla satın alın. Bu bir takım oyunu, ona göre oynayın.

Öfkelenmeyin

CSGO, kaybederken zorlu ve sinir bozucu bir oyun olabilir. Hayal kırıklığına uğramak sadece daha kötü oynamananıza neden olacaktır bu yüzden sinirlenmemeye çalış ve bunu yapamıyorsanız en azından hayal kırıklığınızı sesli iletişim üzerinden duyurmayın ve eğer takım arkadaşlarınızdan rahatsız edici şeyler duyuyorsanız o zaman onları susturun.

Bu noktada sadece yukarıdakileri yaparak iyi bir CSGO oyuncusu olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

Bir diğer yazımız “CSGO FPS Arttırma Rehberi 2020” için tıklayın.

CSGO Nedir?

CS:GO Hile Kodları (Dev Liste 2020)
CSGO’da Nasıl Daha İyi Olunur?

Counter-Strike: Global Offensive ( CS: GO ), Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çok oyunculu bir First Person Shooter video oyunudur.

Global Offensive, oynanışı ve öncüllerine olan sadakati nedeniyle övgüde bulunan eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı. Piyasaya sürüldüğünden bu yana ayda tahmini 11 milyon oyuncu çekildi ve Valve’ın kendisinin sponsor olduğu birçok turnuva ile aktif bir rekabet ortamı oluşturdu. Aralık 2018’de Valve, oyunu ücretsiz oynanabilen bir oyun yaptı.

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.