Türkiye’nin En İyi CSGO Takımları

Avatar for Sponsorlu İçerik

Tarih:

Sponsorlu İçerik
Türkiye'nin en iyi CSGO takımları

Türkiye’de eSpor 2000’li yılların başından itibaren hızla gelişti ve Türkiye, eSporda önde gelen ülkelerden biri oldu. Bu başarısını Türk eSpor oyuncularının çok sayıda eSpor turnuvası kazanması ve dünya çapında tanınmasına borçlu. Bu yazıda ülkemizi dünyaya tanıtan, saygın bir geçmişe sahip Türkiye’nin en iyi CSGO takımları listelenmiştir.

Aşağıdaki liste Tips.gg yardımıyla listelenmiştir. Siz de dünyanın en iyi oyuncularını, takımlarını ve oyuncuların kazançları gibi birçok veriyi Tips.gg‘den takip edebilirsiniz.

En İyi Türk CSGO Takımları

En iyi Türk CSGO takımları

Türk oyuncular, başlangıçta zayıf internet bağlantısı gibi birçok sorunla karşılaşsa da internet hızının ve internet kafelerin artmasıyla birçok Türk oyuncu online oyunlara erişim sağladı. Ülke genelinde düzenli yarışmalar yapılmaya başlandı. Bireyler ve takımlar ulusal ve uluslararası düzeyde rekabet etmeye başladı. 2018 yılında Türkiye E-Spor Federasyonu‘nun kurulmasıyla eSporun Türkiye’deki gelişimi hızlandı. Aşağıda bulunan takımlar bu başarının hem sebebi hem de sonucudur.

İlginizi çekebilir: Türkiye’de Espor’un Durumu

Dark Passage

Dark passage

2000‘li yılların başında kurulan Dark Passage, Türkiye’nin en köklü ve yabancılar tarafından en çok tanınan eSpor takımlarından biridir. Koçu Azmican “asmo” Berberoğlu’dur. Zamanında Özgür “woxic” Eker gibi deneyimli oyuncular barındırmıştır.

Space Soldiers

2015 yılında kurulan Space Soldiers, 2018 yılında kapanmadan önce bünyesinde İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş, Buğra “Calyx” Arkın, Ahmet “paz” Karahoca, Engin “MAJ3R” Küpeli ve Engin “ngiN” Kor’u bulundurmaktaydı. Takım ayrıca, CSGO ve FIFA oyunlarında profesyonel oyuncular yetiştiren bir akademiye sahipti.

Space Soldiers, CSGO turnuvalarında birçok başarı elde ederek itibarını artırdı ve Türk eSpor dünyasının en iyi CSGO takımlarından biri haline geldi. Bünyamin Aydın tarafından kurulan Space Soldiers‘ın koçu Canpolat “hardstyle” Yıldıran’dır.

Eternal Fire

Eternal Fire, Türk eSpor dünyasının en yeni takımlarından biri olmasına rağmen şimdiden birçok şampiyonluk kazanmıştır ve profesyonel oyun sahnesine yeni yetenekler kazandırmıştır. Takım, İsmailcan “XANTERES” Dörtkardeş, Özgür “woxic” Eker ve Furkan Güven tarafından kurulmuştur. Eternal Fire, turnuvalardan yaklaşık 100.000$ kazanmıştır.

reklam

Şu anki takım oyuncuları arasında Engin “MAJ3R” Küpeli, Ahmet “paz” Karahoca, Ömer “imoRR” Karataş, Özgür “woxic” Eker ve İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş bulunmaktadır. Eternal Fire’ın kaptanı Canpolat “hardstyle” Yıldıran’dır.

Sangal Esports

Türkiye ve Hollanda‘da ekipleri bulunan Sangal Esports, 2013 yılında Emre Ergül ve Hamza Sönmez tarafından kuruldu. Koçu Tugay “TuGuX” Keskin’dir. Takım üyeleri, Can “Kyuubii” Kamber, Robin “ScrunK” Röpke, Kornel “kory” Szedlar, Caner “Soulfly” Kesici ve Love “phzy” Smidebrant’tir. Sangal Esports, turnuvalardan yaklaşık 40.000$ kazanmıştır.

Sons Of Snakes

Sons Of Snakes, 2017 yılında LEGOO tarafından kurulan Türkiye merkezli bir CSGO eSpor takımıdır. Ekip üyeleri arasında Berke “B3NATOR” Çelikbilek, Ata “atabeast” Coşkun, İbrahim “lurzy0y0” Sandıkçı, Gökay “tecoNe” Noğayer, Batuhan “russ” Malgaç ve Ahmet “realzy” Civa bulunur. GAIS ve Kerimhan tarafından koçluk yapılan takım, zamanında gAndhi gibi pek çok başarılı CSGO oyuncusunu barındırmıştır.

Türkiye’nin en iyi CSGO takımları listemizin sonuna geldik. Umarım okurken keyif almışsınızdır, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.