CSGO’da AWP Nasıl Daha İyi Oynanır?

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

CSGO AWPer

Her profesyonel CSGO takımında keskin nişancı (AWPer) pozisyonunu oynayan bir oyuncu bulunur. Counter-Strike: Global Offensive profesyonel sahnesinde yer alan tüm ünlü ekipler, AWP ile önemli bir etki yaratabilecek deneyimli bir oyuncu büyütmeye veya elde etmeye çalışıyor. İyi bir AWPer, oyunu takımının lehine çevirebilir ve takım arkadaşlarının kazanmasına yardımcı olacak önemli Kill’ler alabilir.

AWP dışında CSGO’da başka keskin nişancı tüfekleri de vardır ancak hiçbiri AWP’nin yerini tutamaz. Kim ne derse desin, AWP bir keskin nişancının ana aracıdır. Bu yazımızda CSGO’da AWPer olarak nasıl daha iyi oynanır detaylı bir şekilde anlatacağız.

CSGO’da Daha İyi AWP Oynamak İçin 5 İpucu

CSGO'da Daha İyi AWP Oynamak İçin 5 İpucu

Aşağıda, iyi ve yetenekli bir AWP oyuncusu olmak için bilmeniz ve yapmanız gereken 5 ipucu verilmiştir.

Profesyonel AWP Oyuncularının Nasıl Oynadığını İzleyin

Sasha ‘s1mple’  Kostylev veya Kenny ‘kennyS’ Shrub gibi efsanevi oyuncuların oyunlarını izlerken AWPer olarak oynamayı öğrenebilirsiniz. Bazen profesyonel oyuncular bile yeni bir şeyler öğrenmek için demoları ve maçları izliyor. Nereden izleyeceğinizi bilmiyorsanız Tips.GG‘ye göz atabilirsiniz. Bu site sizlere CSGO maçlarının ve puanlarının bir listesini sağlayacaktır. Ayrıca maç tekrarlarını izleyerek oyunlarını analiz etmeye ve AWPer’ların yaptığı her hareketi anlamaya çalışabilirsiniz.

Aiminizi Geliştirin

Yüksek becerili bir AWPer, anında Kill almak için hızlı ve doğru bir şekilde nişan almalıdır. “One shot – one kill” yani bir vuruş – bir kill kuralını unutmayın. Bir keskin nişancının en çaresiz olduğu an şarjör değiştirdiği andır bu sebeple harcadığınız mermiye dikkat edin.

Atışı kaçırırsanız, bıçağınızı çekin ve güvenli pozisyona geri dönün. aim_botz, training_aim_csgo ve training_aim_csgo2 gibi atölye haritalarda aim çalışması yaparak ıskalama şansınızı düşürebilir ve aiminizi geliştirebilirsiniz.

Oynadığınız Haritayı İyice Öğrenin

Her haritada AWP’cilerin kullandığı ve onlara avantaj sağlayan bir yer vardır. Kapsamınızı ve uzun menzilli ölümcül avantajınızı kullanmak için derin pozisyonlarda kalmaya çalışın. Takım arkadaşlarınızla beraber hareket ederken acele etmeyin. Amacınız uzaktan doğru isabetler yapmak.

CSGO Ekonomisini İyi Bilin

AWP oldukça pahalı bir silahtır ($4750). AWP, vücut zırhı, tabanca, el bombaları ve etkisiz hale getirme kitini (CT için) satın almak için yeterli kadar paranız var mı hesaplayın ve ona göre satın alım yapın. AWP’yi kaybetmek ekibin bütçesine büyük bir zarar verir, bu nedenle bütçeniz konusunda ekip arkadaşlarınızdan yardım almaktan çekinmeyin.

reklam

İkincil Silahınızı Kullanmaktan Çekinmeyin

Bir tabanca, çıkmaza giren bir AWP oyuncusu için en iyi kurtarıcıdır. Tam önünüzde bir düşman varsa veya AWP’nin şarjörünü değiştirmek için zamanınız yoksa tabanca kullanmaktan çekinmeyin. AWP, yakın mesafe dövüşleri için yavaştır. Yeterli paranız varsa, varsayılan tabanca yerine CZ75-Auto veya Desert Eagle satın alın.

Umarım “CSGO’da AWP Nasıl Daha İyi Oynanır?” adlı rehberimiz işinize yaramıştır, sorularınızı ve düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Bol Kill’li günler!


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

4 Yorum

 1. Avatar for Awper

  Awper

  17 Kasım 2021 14:01

  Takımda birden fazla awper olması çok sinir bozucu bir durum

  • Avatar for Kerem

   Kerem

   17 Kasım 2021 14:55

   Aynen öyle

 2. Avatar for Anonim

  Anonim

  17 Kasım 2021 23:29

  Her eline awp alan kendine awper diyor

 3. Avatar for Cengiz

  Cengiz

  31 Aralık 2021 17:36

  Oyun çok güzel

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.