Bilgisayarınızı Hazırlayın, God of War: Ragnarök’un PC Sürümü Yolda

Avatar for Sponsorlu İçerik

Tarih:

Sponsorlu İçerik
God of War: Ragnarök

Oyun dünyasının efsanevi serilerinden biri olan God of War: Ragnarök hiç de uzak olmayan bir tarihte i9 işlemcili laptop ve diğer tüm PC’lere gelmeye hazırlanıyor. Bunu nereden mi biliyoruz? Daha önce yaptığı nokta atışı tahminleriyle nam salan bir veri madencisinden. Peki, God of War: Ragnarök’un PC sürümü nasıl olacak ve yapım, i9 işlemcili laptop modelleri ile nasıl deneyimlenecek? Gelin, konunun detaylarına birlikte göz atalım.

Leviathan Baltası Kadar Kudretli i9 İşlemcili Laptop Modelleri, Ragnarök’a Hazır

i9 İşlemcili Laptop

Uzun yıllardır oyuncuların kalbinde taht kuran God of War serisi, sırtını yasladığı mitoloji tabanlı epik maceraları sayesinde her seferinde bizi bambaşka dünyalara sürüklüyor. PlayStation 2 oyun konsolunda başladığı serüvenine, 2018 yılında çıkan oyunuyla bambaşka bir boyuta taşınan ve Kratos’un, gerçekten de “yeni” bir yolculuğa çıkmasını sağlayan God of War’da Kratos, yalnız değildi. Yanında, oğlu Atreus da vardı ve ikili, Kuzey Mitolojisi’nin hem karanlık hem de tehlikeli diyarlarında maceraya atılıyorlardı. Bu baba-oğul hikayesi, oyun dünyasında her zaman görmediğimiz derinlikte karakter gelişimlerini de beraberinde getiriyordu.

Sony’nin en büyük kozlarından biri olan ve 2022’nin son aylarında PlayStation sahipleriyle buluşan God of War: Ragnarök ise en iyi i9 işlemcili laptop çeşitleriyle keyifle oynanacak bu destansı maceranın devamı niteliğindeki en yeni halkası. 2018 çıkışlı ilk God of War’un görselleri sizi memnun ettiyse Ragnarök’un PC cephesinde de deneyimleyeceğiniz ne gibi yenilikler getirdiğini özetleyelim:

  • Karakter ve modelleme: God of War: Ragnarök’ta karakter modelleri, yüksek poligon sayısı ve detaylı cilt dokularıyla dikkat çekiyor. Kratos’un yaşlanmış ve yorgun halini yansıtan bu dokular, oyun karakterlerinin gerçekçiliğini de artırıyor. Fiziksel bazlı unsurlar sayesinde kıyafetler ve zırhlar, karakterlerin hareketleriyle uyumlu bir şekilde bağımsız hareket ediyor. Saç ve sakal işleme sistemi de yenilenmiş durumda; özellikle Freya ve diğer öne çıkan karakterler, artık daha doğal ve ayrıntılı görünüyorlar.
  • Animasyon: Kratos’un silahlarıyla gerçekleştirdiği yeni hareketler, detaylı animasyonlarla destekleniyor. PlayStation 5’in DualSense titreşimleri ise Kratos’un eylemlerinin yoğunluğunu hissettiren çeşitli titreşim ve hissiyatlarla animasyonlara derinlik katıyor.
  • Çevre kalitesi: Oyundaki çevresel detaylar oldukça yüksek; ahşap plakalar, çamurlu zemin ve yeşillikler karakterin hareketlerine gerçek zamanlı tepki veriyor. Belirli nesneler savaş sırasında yıkılabiliyor, bu da oyunun dinamizmini artırıyor.
  • Oyun dünyası: Ragnarök, büyük ve detaylı haritalar sunuyor. Yükleme ekranları yerine hızlı seyahat, Mystic Gateways aracılığıyla başarılı şekilde maskeleniyor.
  • Aydınlatma, gölgelendirme ve yansımalar: Dinamik aydınlatma ve yüksek çözünürlüklü yansımalar sayesinde oyun, gerçekçi ışık ve gölge efektleri sunuyor. Hacimli duman ve ışık demetleri, yüksek performanslı ekran kartları içeren i9 işlemcili laptop çeşitlerinde görsel deneyimi zenginleştiriyor.

Bu noktada God of War: Ragnarök’un, yeni nesil NVIDIA ekran kartlarındaki DLSS teknolojisiyle yüksek kare/saniye değerlerinde oynanabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Zira NVIDIA’nın, 2018 çıkışlı God of War’un PC portunda da öne çıkardığı özelliklerin başında NVIDIA Reflex ve DLSS geliyordu. Elinizin altında i9 işlemcili laptop varsa, DLSS gibi teknolojileri etkinleştirmeden bile 4K (2160p) gibi üstün çözünürlüklerde, yüksek kare/saniye oranlarında God of War: Ragnarök’u oynamanız mümkün.

Mitolojik Dünyanın Derinliklerinde Keşif İçin Kontrol Önemli

God of War

God of War: Ragnarök’un oynanış dinamikleri, serinin klasik aksiyon ve macera ögelerini korurken yeni nesil özelliklerle zenginlik kazanıyor. Kratos’un ikonik Leviathan Baltası ve Atreus’un özel yetenekleri, düşmanlara karşı etkili bir şekilde kullanılabiliyor. Yapımın PC versiyonunun ise geniş kontrol seçenekleriyle oyunculara büyük esneklik sunacağı kesin. Oyunu ister klavye ve mouse ikilisiyle isterseniz gamepad ile oynayın, her iki seçenek de harikulade bir oyun tecrübesi yaşatıyor.

Oyunun özelleştirilebilir klavye tuş atamaları sayesinde kendi oyun tarzınıza uygun kontroller oluşturmanız mümkün hale geliyorken oyun kumandasından vazgeçemeyenler için Steam’in DualSense desteği ve diğer gamepad’lere sunulan destek imdada yetişiyor. Böylece titreşimli geri bildirimler ve dokunsal tetiklerle oyunun adeta içinde gibi hissetmeniz olanaklı kılınıyor. Elbette oyunun kontrollerinin mükemmel olması, kullanacağınız oyun bilgisayarının gücüne de bağlı; nasıl mı?

  • Yüksek kare hızı: Intel Core i9 işlemcili laptop gibi yüksek performanslı bilgisayarlar, daha yüksek kare hızları sunarak oyun sırasında daha akıcı ve tepkisel bir deneyim sunuyor. Bu, Kratos’un ve Atreus’un hareketlerini daha hassas ve zamanında kontrol etmenizi kolaylaştırıyor.
  • Düşük gecikme süresi: Yüksek performanslı işlemciler ve yüksek okuma-yazma hızı sunan SSD’ler, giriş gecikmesini minimize ediyor. Bu, tuş vuruşlarınızın ve mouse hareketlerinizin, ekrana anında yansımasını mümkün kılıyor ve böylece, özellikle hızlı refleksler gerektiren savaş sahnelerinde avantaj kazanmanız mümkün oluyor.
  • Yüksek çözünürlük ve grafik detayları: 2560 x 1600 piksel gibi yüksek çözünürlüklü ekranlarla yapılandırılan i9 işlemcili laptop seçenekleri sayesinde oyunu, yüksek çözünürlük ve ileri detay seviyesinde oynamanız olanaklı hâle geliyor. Düşük çözünürlüklü ekranlarda fark edemeyeceğiniz çevresel detayları ve düşmanları, bu tür bilgisayarlarda daha net görerek daha stratejik hamleler yapmanız sağlanıyor.

God of War: Ragnarök’un PC versiyonu yolda ve tüm oyun dünyasını heyecanlandırıyor! Kratos ve Atreus’un mitolojik serüvenlerinin devamı, kısa süre içinde i9 işlemcili laptoplar da dahil olmak üzere PC platformlarında oynanabilir olacak. Bu destansı hikayenin PC’deki performansını ve görsel detaylarını merak ediyorsanız, God of War Ragnarök inceleme bağlantısına tıklayarak bilgi alabilirsiniz. 

God of War: Ragnarök’un PC sürümü için geri sayım başlamışken siz de Kratos ve evladı Atreus’un maceralarına, PC farkıyla ortak olmak istiyorsanız, elinizin altında, mitolojik yaratıkları korkutacak kadar güçlü bir “canavar” olmalı. Monster tarafından geliştirilen; Tulpar ve Semruk laptop modelleri, Intel ve NVIDIA’nın en güçlü donanım bileşenlerine sahip.

reklam


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.