Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
z
GGDROP

CSGO FPS Arttırma Rehberi ve Kodları

Fps’iniz çok mu düşük? Oyun oynarken zevk alamıyor musunuz? Hatta CS:GO oynarken oyununuz birden duruyor ve bu ölmenize mi sebep oluyor?

Avatar for Ali Arda

Son güncelleme:

Yazar:

CSGO FPS Gösterme Kodu

CSGO FPS Arttırma nasıl yapılır? CSGO FPS Arttırma kodları nelerdir? gibi soruları bu yazıda ayrıntılı bir şekilde cevaplayacağız. Bu rehber sizin FPS sorunlarınızı %100 giderecek. Hadi birinci CSGO FPS Arttırma yönteme geçelim.

CSGO FPS Arttırma Rehberi 2021

  • Alttaki gibi ayarlarınızı en düşüğe alın. Görüntü ayarlarına gelmek için Ayarlar>Görüntü Ayarları’na tıklayın. Alttaki gibi yapabilirsiniz.
CS:GO FPS Arttırma Rehberi 2020 (Kesin Çözüm)
Eğer bunlar yüksekteyken düşüğe alırsanız minimum 10 FPS artacaktır.

Başlatma Seçenekleri (Büyük ölçüde FPS artar)

  • Sıra ikinci yöntemde. Steam arayüzüne geldikten sonra Kütüphane>Oyunlar‘a tıklayın. Oradan CSGO‘nun üzerine sağ click yapınız. En altta Özellikler diye bir bölüm olacaktır oraya tıklayalım.
Kütüphane>Oyunlar‘a tıklayın.

Tıkladıktan sonra önünüze böyle bir şey açılır. Buradan Başlatma Seçeneklerini Ayarlar’a tıklayalım.

Buradan Başlatma Seçeneklerini Ayarlar’a tıklayalım.

Önünüze çıkan yere aralarında boşluk bırakarak şu kodları yazalım ve tamam‘a tıklayalım; -high -novid -d3d9ex -nojoy -tickrate 128.

CSGO FPS Arttırma Kodları

Kodların ne işe yaradığını soracak olan arkadaşlar için:

-high: Bilgisayarınızın CSGO ‘ya öncelik vermesini sağlar. Fps’in artmasına yardımcı olur.

-novid: CSGO’ya girerken önünüze bir kaç saniyelik videoyu kaldırır ve oyuna daha hızlı girmenize yardımcı olur. Bazıları Fps ‘in arttığını bazıları ise bir yardımı olmadığını söylüyor. Fakat bu kodu bütün profesyonel oyuncular kullanır.

-d3d9ex: Arkadaşlar bu kod bilgisayarınıza göre değişiklik gösteren bir koddur ve sizin denemeniz gerekir. Eğer bunu yazınca FPS‘niz artıyor ise bu kodu kullanmanızı tercih ederim. Fakat oyuna girememe veya FPS düşme gibi sorunlar ile karşılaşıyorsanız bu kodu yazmayın. Genelde bu sorunlar bilgisayarları iyi olanlarda yaşanır. Bu kod alt+tab yaptığınızda masaüstüne veya oyuna daha hızlı girebilmenizi sağlıyor.

-nojoy: Oyununuzda birden oyun konsolunuzun devreye girmesini engeller. FPS’in artmasına yardımı dokunmasa da çoğu oyuncunun kullandığı bir kod.

-tickrate 128: Oyunda kendi kurduğunuz atolye haritalarında veya haritalarda tickrate denen ayarı 64 iken 128 olarak yapar. Bu ayar FPS‘inizi arttırmasada rehbere eklemek istedim çünkü bu kod merminin daha isabetli gitmesini sağlar. Artık mermi gitmiyor bahanelerine son!

CSGO FPS Arttırma 2021 Nvidia

  • Üçüncü yöntemimimiz sadece Nvidia kullanıcılarını etkiler. Masaüstüne sağ click atalım.
Buradan Nvidia Denetim Masasına tıklayalım.

Tıkladıktan sonra sol kısımdan 3D Ayarların Yönetilmesi‘ne tıklayın. Buradan tercih edilen grafik işlemcisini yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi yapıyoruz ve sıra sıra ortadaki ayarları ekrandaki gibi yapın. Bu ayarlar FPS‘inizin artmasında çok işe yarayacaktır.

Sol kısımdan 3D Ayarların Yönetilmesi’ne tıklayın. Buradan tercih edilen grafik işlemcisini yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi yapıyoruz
Sıra sıra ortadaki ayarları ekrandaki gibi yapın.
Bu ayarlar FPS’inizin artmasında çok işe yarayacaktır.

Bundan sonra 3D ayarlarından Görüntü ayarlarını önayarla yap‘a tıklıyoruz. Bu ayar bilgisayarınızın daha çok FPS almasını ve daha akıcı olmasını sağlar.

FPS’in artması için en önemli şey!

Buradaki 3 tane seçenekten en alttakine yani “Benim tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver:” e tıklıyoruz ve onun altındakini fotoğraftaki gibi performansa getiriyoruz ve böylece bilgisayarınızın kaliteye değil performansa önem vermesini sağlayarak büyük bir avantaj sağlıyoruz.

Arkadaşlar CSGO FPS arttırma yöntemlerimiz bu kadardı. Daha çok FPS arttırma yöntemleri olmasına rağmen ben en iyilerini ve işinize en çok yarayacak olanları seçtim. Daha fazlasından haberdar olmak için siteyi takibe alın!

İlginizi Çekebilir: Valorant FPS Arttırma, Drop ve Donma Sorunu (Kesin Çözüm 2021)Diğer CSGO Yazılarımız:

CSGO Server Admin Hile Kodları (Detaylı Anlatım)

CSGO’da Kendini Kickleme Komutu (En Kolay Yöntem)

CSGO Bütün Hile Kodları (Dev Liste 2021)

CSGO Wall Hack Nasıl Açılır? (Wall Hack Kodu)

CSGO’da Nasıl Daha İyi Olunur (EN ETKİLİ REHBER)

CSGO Nedir?

CS:GO Hile Kodları (Dev Liste 2020)
CS GO FPS Arttırma

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çok oyunculu bir birinci şahıs nişancı video oyunudur. Oyun, iki takımı karşı karşıya getiriyor: Teröristler ve Anti Teröristler. Her iki takımda karşı tarafı ortadan kaldırmakla ve aynı zamanda farklı hedefleri tamamlamakla yükümlüdür.

Teröristler, oyun türüne bağlı olarak, ya bombayı yerleştirmeli ya da rehineleri savunmalıdır, Teröristlerle Mücadele edenler ya bombanın yerleştirilmesini engellemeli veya bombayı etkisiz hale getirmeli ya da rehineleri kurtarmalıdır. Bu türe özgü farklı özelliklere sahip dokuz oyun modu vardır. CSGO‘da ayrıca oyuncuların özel Valve sunucularında oynamasına, topluluk üyelerinin özel haritalar ve oyun modları ile kendi sunucularını barındırmalarını sağlayan bir eşleştirme desteği de bulunuyor. 

CSGO‘nun en yeni oyun modu olan Battle Royale, Tehlike Bölge 2018 yılının sonlarında tanıtıldı. Danger Zone oynanışı ve oyuncularına olan sadakati nedeniyle eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı. Piyasaya sürüldüğünden bu yana ayda tahmini 11 milyon oyuncu bu oyunu oynadı ve Valve’ın sponsoru olduğu birçok turnuva ile aktif bir rekabet ortamı oluşturdu. Aralık 2018’de Valve, oyunu ücretsiz oynanabilen bir oyun yaptı ve CSGO Prime Status sistemini sundu.

5 Yorum

  1. Avatar for Can Can dedi ki:

    Kim yaptı bilmiyorum ama gerçekten çok işime yaradı. 100 fps alırken 450 fpsye yükseldi yapanın ellerine sağlık çok teşekkür ediyorum

  2. Avatar for Arda (Ace Master) Arda (Ace Master) dedi ki:

    Fotoğraflar koyup uğraşmanız gerçekten güzel bir detay olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.