CSGO Başlatma Seçenekleri ve Kodları

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

CSGO Ping Düşürme Rehberi

Bu yazıda detaylı bir şekilde CSGO Başlatma Seçenekleri ve Kodları nedir? anlatacağız, sizde bu kodların ne işe yaradığını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Her oyun kurulumunun farklılıkları vardır. Muhtemelen çok az insan sizinle aynı donanım, yazılım ve internet bağlantısına sahip. Bu etkenler önemlidir çünkü diğer faktörlerin yanı sıra bu faktörler sizin için hangi başlatma seçeneklerinin doğru olduğunu etkileyecektir.

İnternette belirli başlatma seçenekleri yapılandırmalarının en iyisi olduğunu iddia eden birçok rehber bulacaksınız ancak gerçek şu ki o başlatma seçenekleri, o rehberi yazan kişi için en iyisidir.

CSGO Başlatma Seçenekleri ve Kodları

CSGO Surf Nasıl Yapılır
CSGO Başlatma Seçenekleri ve Kodları

Maalesef başlatma seçenekleri çoğu oyuncu için sihirli bir değnek değildir ve yukarıda da söylediğimiz gibi birçok rehber yanlış bir şekilde en iyi başlatma seçeneklerinin geçerli olduğunu iddia edecektir ancak bütün oyunculara uyan bir seçenek yoktur.

CSGO Başlatma Seçeneği Nedir?

CSGO İsim Değiştirme
CSGO Başlatma Seçeneği Nedir?

Oyunu çalıştırmadan önce oyun ayarlarını değiştirmek için oyun başlatma seçenekleri kullanılabilir. Başlatma seçenekleri uyumsuz video ayarlarından kurtulma ve çok çeşitli sorunları gidermenin etkili bir yoludur.

(144Hz’lik bir monitör kullanıyorsanız veya 8 çekirdekli işlemciniz varsa bu bir zorunluluktur.)

CSGO Başlatma Seçeneği Nasıl Ayarlanır?

  • Steam Kitaplığı altında oyun başlığına sağ tıklayın ve Özellikler‘i seçin.
  • Genel sekmesinin altında Başlatma seçeneklerini ayarla…  düğmesine tıklayın.
  • Uygulamak istediğiniz başlatma seçenekleri girin (boşlukla kodları ayırın) ve OK‘a tıklayın.
  • Oyunun Özellikler penceresini kapatın ve oyunu başlatın.

CSGO Başlatma Kodları

CSGO CFG (Config) Nedir? Nereye Atılır?
CSGO Başlatma Kodları

-console: Maça girdikten sonra konsolu açar ancak çoğu oyuncu bu komuta ihtiyaç duymayacaktır, çünkü konsol é tuşu kullanılarak hızlı bir şekilde açılabilir.

-novid & -novideo: Oyun başladıktan sonra giriş ekranını kaldırır, Bu kod oyunun daha hızlı başlamasını sağlar çünkü başlangıç ​​videosunu tamamen kaldırır. Sunucuya girmek için çok az zamanınız olduğunda, 10 saniyenizi boşuna harcamazsınız.

reklam

-nojoy: Oyun içi oyun çubuğu desteğini devre dışı bırakır, bu kod oyunun daha az kaynak kullanması için oyun çubuğu desteğini devre dışı bırakmanıza olanak tanır.

-tickrate 128: Yerel sunucularda mümkün olan en yüksek tickrate oranını ayarlar: Bu başlatma seçeneği en sık ayarlanan parametrelerden biridir ve her oyuncunun ayarlarına dahil edilmelidir. Bunu kullanarak oyun, çevrimdışı modda (örneğin eğitim haritalarında) ve özel bir sunucuda 128 TR‘de çalışacaktır. Bu kod oyunu daha akıcı ve daha keyifli hale getirecek.

-highCSGO oyununa öncelik verir ancak değişen bir şey olmaz.

-fullscreen / -full: Oyunu tam ekran modunda başlatır ve CSGO‘yu tam ekran modunda çalıştırmaya zorlar ve bazı grafik ayar sorunlarını çözebilir. Windows kullanıcı arayüzünü devre dışı bırakarak kaynak tüketimini azalttığı için bu seçeneği kullanmanızı öneririz. FPS‘inizde artacaktır.

Daha fazla oku: CSGO FPS Arttırma Rehberi

-windowed / -window: Pencere modunda oyunu başlatır, bu başlangıç kodu önceki seçeneğin tersidir, oyununuzu (ALT + TAB) daha hızlı küçültmenize ve aynı zamanda performanstan ödün vermenize olanak tanır.

-noborder: Uygulama sınırını kaldırır ve tam ekran modunu taklit eder: Bu parametre, pencere modu etkinleştirildiğinde sınırı tamamen kaldırmanıza olanak tanır. Bu ayarın etkinleştirilmesi, uygulamanın tam ekran modundaymış gibi görünmesini sağlayacaktır.

-w <değer> / -width <değer>: Oyun penceresinin genişliğini ayarlar (çözünürlük): Bu başlatma komutu, pencere modu etkinleştirildiğinde CSGO uygulamasının genişliğini yapılandırır.

-h <değer> / -height <değer>: Oyun penceresinin yüksekliğini ayarlar (çözünürlük): Bu komut, önceki komut gibi oyun çözünürlüğünü yapılandırır. Pencere modunda özel bir uygulama yüksekliği seçmek istiyorsanız bunu kullanın.

-refresh <değer> / -freq <değer>: Monitör yenileme hızını ayarlar: Bu parametre, monitördeki piksellerin saniyede kaç kez yenileneceğini seçer. Monitörünüz için mümkün olan en yüksek değeri seçmelisiniz. Monitörünüz 144 hz‘ye sahipse, 144 girin.

reklam

-language <dil>: Oyun dilini değiştirir: Bu seçenek temel oyun dilini değiştirmenize olanak tanır. Bunu kullanarak, Steam istemcisi için ayrı bir dil ve CSGO için ayrı bir dil seçebilirsiniz.

+exec <dosya_adı>.cfg: Bu komut autoexec dosyanızı yüklemenize izin verir. Config.cfg‘deki standart ayarları geçersiz kılmak veya 1v1 kodları gibi ek komutlar yüklemek istiyorsanız çok yardımcı olacaktır.

Daha fazla oku: CSGO Autoexec Nasıl Oluşturulur?

-nocrashdialog: Konsoldaki hataların görüntülenmesini devre dışı bırakır. Bazı oyuncular bu seçeneği kullanıyor çünkü çoğu hata bizim için önemli değil.

-r_emulate_gl: Bu başlatma seçeneği Windows’ta OpenGL‘i başlatır ve zayıf bilgisayarlarda FPS‘de ciddi bir artışa neden olur. Bu kod özellikle güncel olmayan grafik kartı modelleri için geçerlidir.

+cl_forcepreload 1: Bilgisayarın maçtan önce sanal modeli ve dokuları yükleyerek oyun sırasında yükü azaltmasını sağlar.

CSGO Başlatma Seçenekleri Nasıl Sıfırlanır?

CSGO FPS Gösterme Kodu
CSGO Başlatma Seçenekleri Nasıl Sıfırlanır?

Tek yapmanız gereken Başlatma Seçeneklerini Ayarla penceresinden her şeyi silmektir.Diğer CSGO yazılarımız:

CSGO Bıçak Kodu

CSGO Viewmodel Kodları

CSGO Loss Sorunu Çözüm

CSGO Crosshair Kodları

CSGO CFG (Config) Nedir? Nereye Atılır?

CS GO Nedir?

CSGO Sistem Gereksinimleri
CSGO Başlatma Seçenekleri

CS:GO, Counter-Strike Global Offensive’dir (CS Global Series). Bu, 2012’den kalma bir FPS oyunudur. Valve oyunlarını Steam platformunda ücretsiz oynamak için satın alabiliriz. Oyun aslında “Half-Life” için bir moddu. Herkesin modu indirmeye başladığını gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adı altında yayınlanan sürüm 1.6‘dır.

Bundan sonra CS: S (CS: Source) çıktı. Bu oyun ilk çıktığında pek popüler değildi. Bunu gören Valve bir adım daha attı. Topluluk pazarında oyuncular ücret ödeyerek ve kutuyu açarak ticaret yapmaya başladılar ve ardından CSGO oyunu patladı.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.