CSGO’da Ticaret Nasıl Yapılır?

CSGO ekonomisi yavaş yavaş mini borsaya dönüşüyor.

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

CSGO Para Kodu

CSGO‘yu duymamış bir birinci şahıs nişancı (FPS) oyuncusu bulmak neredeyse imkansızdır. CSGO kendisinden önce gelen tüm FPS oyunlarının atası sayılabilir. Yirmi yıllık oyunun oynanışı önemli bir şekilde değişmemiş olsa da, CSGO zamana ayak uydurmak için başka bir şey yaptı.

CSGO ekonomisi yavaş yavaş bir mini borsaya dönüştü, oyuncular topluluk mağazasını pazarlık için izliyor ve daha yüksek fiyattan satın aldıkları ürünleri satıyor. Ticaret aynı zamanda oyun içi eşyaları ödeme yöntemi olarak kullanan onaylı CSGO ticaret web sitelerini kullanmanın güvenilir bir yoluna dönüştü.

Bu linkten komisyonsuz ve güvenilir bir CSGO ticaret sitesi olan Skinport’a kayıt olabilirsiniz.

CSGO’da Ticaret Nasıl Yapılır?

CSGO'da Ticaret Nasıl Yapılır
CSGO’da Ticaret Nasıl Yapılır?

Oyuncular, bir maçın sonucuna bağlı olarak daha fazla öğe kazanır veya bahse girdiklerini kaybederler ve tüm süreç botlar aracılığıyla otomatikleştirilir. Bu sistem güvenli görünse de, birçok dolandırıcılık faaliyetine sebep olur. Bazı oyuncular kendilerini ticaret botları olarak gizlemeye çalışır, değerli envanteri olan CSGO oyuncularına rastgele takas teklifi gönderir ve bazıları kabul eder.

Nasıl ticaret yapılacağını ve neyi arayacağınızı bilmek, gelecekte karşılaşabileceğiniz dolandırıcılık girişimlerinden kaçınmanıza ve hatta her zaman istediğiniz bıçağı satın almak için birkaç lira tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Herhangi bir ticaret sürecine başlamadan önce, hesabınızın ticaret için uygun olduğundan emin olmalısınız. Steam Guard’ı etkinleştirmeniz ve Steam üzerinden en az bir haftalık ve bir yıldan eski olmayan geçerli bir satın alma işlemine sahip olmanız gerekir. Bu iki gereksinimi yerine getirmek, hesabınızı ticarete uygun hale getirir. Aşağıda, birine nasıl takas teklifi atılacağı anlatılmıştır.

 • Steam‘i açın.
  • Hem Steam istemcisi hem de Steam’in resmi web sayfası takas yapmak için yeterli olacaktır.
 • Ekranınızın üst kısmındaki Topluluk ve Sohbet sekmeleri arasında adınızın üzerine gelin.
 • Arkadaşları seçin.
 • İşlem yapmak istediğiniz kişiyi bulun ve profilini girin.
 • İsmin sağ tarafında yer alın Daha Fazla‘ya tıklayın.
 • Bir İşlem Teklif Et‘i seçin
 • Envanterinizden ticaret yapmak istediğiniz eşyaları seçin ve takas kutularına sürükleyin.
  • Herhangi bir öğe göremiyorsanız, öncelikle ait oldukları oyunu seçerek envanterinizi görebilirsiniz.
 • Takas içeriğini onaylamak için kutuyu işaretleyin.
 • Teklif Yap‘a tıklayın.

İşlemi tamamlarsanız, takas yapmak istediğiniz kullanıcıya bir takas teklifi gönderilecek ve teklifi kabul etmeden önce teklifi gözlemleyebilecek. Karşı taraf da şartları kabul ederse, ticaret otomatik olarak gerçekleşir.

Bir PC veya Mac kullanıyorsanız, aynı prosedürü arkadaş listenizi açarak ve ticaret yapmak istediğiniz herhangi birine sağ tıklayarak da tamamlayabilirsiniz. Ayrıca orada sizi aynı süreçten geçirecek bir “Ticaret Öner” düğmesi de bulunacaktır.

reklam

Başka bir alternatif olarak Ticaret Teklifleri sayfanızdan da ticaret teklifi gönderebilirsiniz.

 • Steam profilinizi açın ve Envanter‘e tıklayın.
 • Oyun listesinin hemen üstünde olan Ticaret Teklifleri yazan mavi düğmeyi bulun ve tıklayın.
 • Yeni Ticaret Teklifi‘ne ve ardından kiminle ticaret yapmak istediğinizi seçin.
 • Teklifin alıcısını seçtikten sonra, takas yapmak istediğiniz öğeleri seçerek ticaret teklifi gönderebilirsiniz.

Takas tekliflerinin kabul edilmesi ve gönderilmesi, Steam Guard tarafından e-postanıza veya telefonunuza gönderilen bir kodu hesabınıza girmenizi istenebilir.

CSGO Takas Dolandırıcılığı

CSGO Para Kodu
CSGO’da Ticaret Nasıl Yapılır?

Deneyimli bir CSGO yatırımcısının yeni başlayanlara verebileceği tek tavsiye, her alım satım teklifine zaman ayırmanız gerektiğidir. Dolandırıcılar tarafından kullanılan en yaygın tekniklerden biri, oyuncuları takas sürecinde acele ettirmek ve daha ince ayrıntıları görmelerine engel olmaktır.

Steam mağazasındaki çoğu öğe, birden fazla nadirliğe sahiptir. Her bir nadirlik arasındaki farkı yalnızca birer birer öğelerin üzerine gelerek anlayabilirsiniz. Küçük bir nadirlik farkı, bir ürünün fiyatını yüzlerce dolar değiştirebilir, bu da zaman ayırmanın kesinlikle önemli olduğu anlamına gelir.

Ticaret yapmak istediğiniz kişinin profilini gözden geçirdiğinizden emin olun çünkü onlarla ticaret yapan geçmiş Steam kullanıcıları muhtemelen deneyimleri hakkında yorum bırakacaktır.

Butona basmadan önce bir ticaretin bütünlüğünü sağlamanın bu kadar önemli olmasının ana nedeni, dolandırılırsanız Steam desteğinin eşyalarınızı geri vermemesidir. 

Steam, oyuncuların dolandırılmamasına yardımcı olacak ve mağazanın ekonomisini korumak için öğeleri geri alınmasını engelleyen bir sözleşmeye sahiptir.

Ancak bu kural, hesabınızın ele geçirildiği durumlar için geçerli değildir ve Steam desteği, durumu kanıtladığınız takdirde öğelerinizi iade eder.


Diğer CSGO Yazılarımız:

CSGO’daki En Ucuz Bıçaklar

reklam

CSGO Ölümsüzlük Kodu

CSGO Ping Düşürme Rehberi

CSGO’da Nasıl Daha İyi Olunur

CSGO’da Dolandırıcılık Nasıl Önlenir?

Herhangi bir CSGO yatırımcısının yeni başlayanlara verebileceği tek tavsiye, zamanınızı her alım satım teklifi için harcamanız gerektiğidir.CSGO Ölümsüzlük Kodu

CSGO Nedir?

CSGO (Counter-Strike: Global Offensive), Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çok oyunculu bir FPS video oyunudur. Counter-Strike serisinin dördüncü oyunudur ve Ağustos 2012’de Windows, macOS, Xbox 360 ve PlayStation 3 için piyasaya sürülürken, Linux sürümü 2014’te piyasaya sürülmüştür.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.