CSGO Ping Düşürme Rehberi

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

CSGO Ping Düşürme Rehberi

CSGO Yüksek Ping oyuncuların karşılaştığı yaygın sorunlardan biridir. CSGO Yüksek Ping sorunu oyuncular için çok fazla hayal kırıklığına yol açabilir. Bu rehberde CSGO Ping düşürme yöntemlerini anlatacağız.

CSGO Ping Düşürme Rehberi

CSGO'yu Kaç Kişi Oynuyor? (2020 İstatistikleri)
CSGO Ping Düşürme Rehberi

CSGO yüksek ping ile ilgili sorunlar artık oyuncuların alıştığı bir şey gibi görünüyor. Kişi kendini yüksek ping sorunlarından kurtarmak için ne kadar çaba sarf ederse etsin, sorunun cevabı yok. Bu konudaki bir diğer endişe de tek bir çözüm olmaması ve oyuncudan oyuncuya farklılık göstermesidir. Birçoğu için, sadece ağ sürücülerini güncellemek harikalar yaratabilirken, bazıları sistemlerinin video / grafik ayarlarını değiştirerek yüksek ping sorununu çözebilir.

İlginizi Çekebilir: CSGO FPS Arttırma Rehberi

Bununla birlikte, derinlemesine analiz ve biraz araştırmadan sonra, hemen hemen her oyuncunun CSGO yüksek ping sorunlarını düzeltmesine yardımcı olabilecek en kullanıcı dostu çözümlerden bazılarını bulduk. Yani daha fazla bekletmeden, hemen işe koyulacağız.

CSGO Ping Nasıl Düşürülür

En Hızlı Güncel DNS Listesi
CSGO Ping Düşürme Rehberi

CSGO internet bağlantınız için büyük bir bant genişliği gerektirmese de, bant genişliğinizin oyununuzun ihtiyaçlarını karşılayacak kadar yeterli olması gerektiğini vurguluyoruz. CSGO için: 4 mbps bağlantı ve üzeri iyidir.

CSGO Ping’inizi Kontrol Edin

CSGO FPS Görme | CSGO FPS Gösterme Kodu (Windows, Mac)
CSGO Ping Düşürme Rehberi

CSGO oynarken hangi Sunucu IP‘sine bağlandığınızı bilmenizi sağlayan bir dizi yazılım vardır. Her sunucunun, o belirli sunucuya her bağlandığınızda kullanılan benzersiz IP‘si vardır. Hatta konsolda kendiniz de kontrol edebilirsiniz.

Eşleştirmeden önce ping’inizi bilmek, sunucunun oynamaya uygun olup olmadığına daha iyi karar vermenize yardımcı olacaktır. CSGO ping artışlarını azaltmanın yanı sıra, oyun içi ping’inizin en doğru sonuçları Kill Ping kullanılarak da elde edilebilir.

Daha fazla oku: CSGO FPS Görme | CSGO FPS Gösterme Kodu

reklam

CSGO Minimum PC Gereksinimleri

İşletim sistemiWindows 7 64 Bit
İşlemciIntel Core 2 Duo
GrafiklerNVIDIA GTX 460
Veri deposu4 Gigabayt
Hard disk8 GB
İnternet2 MB
çözüm1024 x 768

CSGO’yu Kablolu Bağlantıda Oynamak

CSGO Ping Düşürme Rehberi

Pek çok kişi, CSGO yüksek ping‘i düzeltme konusunda kritik bir yönü ihmal eder. Bize bu konuda güvenmenizi ve bağlantınızı kablolu bir bağlantıyla değiştirmenizi isteriz. Kablolu bir bağlantı kurduğunuzda eşleştirme sırasında bant genişliğinizi artacak diğer eşzamanlı bağlantılar için endişelenmenize gerek kalmayacak.

Sistem Güvenliği Yazılımını Devre Dışı Bırakma

Neden Antivirüs Programlarına Para Ödememelisiniz?
CSGO Ping Düşürme Rehberi

Güvenlik duvarları ve güvenlik yazılımları bilgisayarınızı korunması için olsa da, çevrimiçi oyun söz konusu olduğunda görünüşe göre en iyi yardımcınız değiller. Arka planda bir sorun olmasının yanı sıra, bu yazılımlar bant genişliğinizi de etkiler ve indirme hızınızı yavaşlatır. CSGO oynamadan önce bilgisayarınızda çalışan tüm güvenlik yazılımlarını devre dışı bırakın. Farkı anında hissedeceksiniz.

Güncellemeleri Devre Dışı Bırak

CSGO Ping Düşürme Yöntemleri

Bu bazı temel seviye şeyler olsa da, birçok CSGO oyuncusu tarafından ihmal edilmektedir. Yaygın Windows Güncellemesi çoğu kez dokunulmadan bırakılır ve siz oyunu oynarken bu arka plan güncellemeleri, oyun sırasında sıklıkla şahit olduğunuz büyük gecikmelerle sonuçlanır. Güncellemeleri devre dışı bırakırsanız CSGO yüksek ping sorunları büyük ölçüde azaltılabilir. Cidden, güncellemeler bekleyebilir.

Çoğunuzun bilmeyebileceği bir şey de Steam Güncellemeleri ile ilgili. Steam kullanıcıları arada bir güncellemeler ile rahatsız edilmektedir. CSGO oynama isteğiniz varsa, hemen giriş yapmak için güncellemeyi iptal etmiş olabilirsiniz. Ancak güncelleme asla iptal edilmez. Steam’e giriş yaptığınız anda güncelleme, siz farkında bile olmadan arka planda otomatik olarak başlar.

Bir oyunu oynamaya başladığınız anda durma eğiliminde olan oyun güncellemelerinin aksine, Steam Güncellemeleri ne yaparsanız yapın çalışmaya devam eder. Bu nedenle, biraz sabrınız olmalı ve Steam’in güncellemeleri indirmesine izin vermelisiniz, böylece CSGO yüksek ping‘e yol açmasın, bir dahaki sefere oynamaya başladığınızda.

Arka Planda İndirmelerinizi Kapatın

Torrent nedir? Güvenli mi? Yasadışı mı? Yakalanma ihtimali var mı?
CSGO Ping Düşürme Yöntemleri

Torrent yazılımı, etkin indirmelere sahip olmasa bile bant genişliğinizi azaltır. İndirmeniz gereken çok acil bir şey varsa, bant genişliği tahsisini en aza indirmenizi öneririz.

Bununla birlikte, CSGO yüksek ping olmadan oynamak istiyorsanız, eşleştirmeden önce herhangi bir arka plan indirmesini tamamen kapatmanız büyük ölçüde etki edecektir. Bu aynı zamanda web tarayıcılarınızı, Skype, Viber vb. gibi sohbet yazılımlarını kapatmayı da içerir. Ciddi bir oyuncuysanız bunun için en iyi yazılım Raidcall‘dır.

CSGO Ping Düşürme Ayarları

CSGO Konsol Nasıl Açılır (Windows, Mac)
CSGO Ping Düşürme Yöntemleri

Kullanılması gereken bazı başlangıç ​​ayarları vardır. Bunları CSGO için başlatma seçeneklerinde ayarlamanız yeterlidir. Bunları nasıl ayarlayacağınızı bilmiyorsanız, Oyun Kitaplığındaki CSGO üzerine sağ tıklayın ve ‘Özellikler‘ e tıklayın. Aşağıdaki komutların yapıştırılacağı “Başlatma Seçeneklerini Ayarla” adlı bir Düğme göreceksiniz.

“-high -novid -console -dxlevel 81 -lv -nojoy -noaafonts -freq 100 -threads 4”

  • -console: enables console
  • -novid:
  • -high: sets game to high priority.
  • -novid: stops the intro video
  • -lv: sets low violence mode.
  • -nojoy: disables joystick support.

‘-threads 4’ oyuna kaç tane thread kullanacağını söyler. Bilgisayarınızın sahip olduğu iş parçacığı sayısına göre ayarlanabilir. Genellikle eski dizüstü bilgisayarlarda ve normal bilgisayarlarda bu değer maksimum ‘4’ olarak ayarlanabilir.

reklam

Yukarıda belirtilen tüm gerekli adımları tamamladıysanız, umarız CSGO yüksek ping problemleriniz sona erer. Endişenizi bize aşağıdaki yorumda anlatabilirsiniz; CSGO yüksek ping sorununuzu çözmenizde size daha fazla yardımcı olmaya çalışacağız.

Diğer CSGO Yazılarımız

CSGO Aim Kodu

CSGO Görünmezlik Kodu

CSGO Uçma Kodu

CSGO 1v1 Kodları

CSGO FPS Arttırma Rehberi

CSGO Nedir?

CSGO'yu Kaç Kişi Oynuyor? (2020 İstatistikleri)
CSGO Ping Düşürme Yöntemleri

CSGO, “CS Global Offеnsivе” (CS Global Offеnsivе) anlamına gelіr. Bu, 2012’de piyаsаyа sürülеn bіr FPS oyunudur. Valve oyunun yaratıcısı okunuşu sunucusudur.Oyunu bizim satın almamız için Steam platformundan üсretsiz olarak indirebilirsiniz.

Oyun başlangıçta Half-Life mоdunda yayınlandı. Herkeѕ modülü indirmеyе başladığında, Valve bunu gördü okunuşu Valvе, CS’nin uzlaştırma hakkını satın aldı. CS’den aksі hâldе adlandırılan genişlik nihayet emisyоn 1.6’dır. Bundan aksi hâlde CS:S (CS: Source) ortaya çıktı.Bu temsil Sоurce motorundan tamamen ayrımlı ve ѕağlam pop değil. O zamandan beri Valve, CSgame’den tamamı umutlаrını kaуbetti. Taki uç eylemi yaрana kadar.

CSGO 2012’de ilk ortaya çıktığında, zar sıkıntı bіr gösteriş oynadı, ancak bu valf topluluk pazarını harekete geçirdi ve entrіka anіden “patladı”. Pіyasa yardımıyla herkeѕ derіsіnі satabilir оkunuşu yеnilеrini alabilir. Bu işlevi kullandıktan sonra, sessiz sorun оyundaki güç dengesizliğiydi ve daha sonra düzeltildi.

Kaynak: killping.com/blog/solve-high-ping-issues-in-csgo


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.