CSGO Ping Düşürme Rehberi: Daha İyisi Yok! (2021) | Hypasos
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!


Oyun

CSGO Ping Düşürme Rehberi

,CSGO Ping Düşürme Rehberi

CSGO Yüksek Ping oyuncuların karşılaştığı yaygın sorunlardan biridir. CSGO Yüksek Ping sorunu oyuncular için çok fazla hayal kırıklığına yol açabilir. Bu rehberde CSGO Ping düşürme yöntemlerini anlatacağız.

CSGO Ping Düşürme Rehberi

CSGO'yu Kaç Kişi Oynuyor? (2020 İstatistikleri)
CSGO Ping Düşürme Rehberi

CSGO yüksek ping ile ilgili sorunlar artık oyuncuların alıştığı bir şey gibi görünüyor. Kişi kendini yüksek ping sorunlarından kurtarmak için ne kadar çaba sarf ederse etsin, sorunun cevabı yok. Bu konudaki bir diğer endişe de tek bir çözüm olmaması ve oyuncudan oyuncuya farklılık göstermesidir. Birçoğu için, sadece ağ sürücülerini güncellemek harikalar yaratabilirken, bazıları sistemlerinin video / grafik ayarlarını değiştirerek yüksek ping sorununu çözebilir.

İlginizi Çekebilir: CSGO FPS Arttırma Rehberi

Bununla birlikte, derinlemesine analiz ve biraz araştırmadan sonra, hemen hemen her oyuncunun CSGO yüksek ping sorunlarını düzeltmesine yardımcı olabilecek en kullanıcı dostu çözümlerden bazılarını bulduk. Yani daha fazla bekletmeden, hemen işe koyulacağız.

CSGO Ping Nasıl Düşürülür

En Hızlı Güncel DNS Listesi
CSGO Ping Düşürme Rehberi

CSGO internet bağlantınız için büyük bir bant genişliği gerektirmese de, bant genişliğinizin oyununuzun ihtiyaçlarını karşılayacak kadar yeterli olması gerektiğini vurguluyoruz. CSGO için: 4 mbps bağlantı ve üzeri iyidir.

CSGO Ping’inizi Kontrol Edin

CSGO FPS Görme | CSGO FPS Gösterme Kodu (Windows, Mac)
CSGO Ping Düşürme Rehberi

CSGO oynarken hangi Sunucu IP‘sine bağlandığınızı bilmenizi sağlayan bir dizi yazılım vardır. Her sunucunun, o belirli sunucuya her bağlandığınızda kullanılan benzersiz IP‘si vardır. Hatta konsolda kendiniz de kontrol edebilirsiniz.

Eşleştirmeden önce ping’inizi bilmek, sunucunun oynamaya uygun olup olmadığına daha iyi karar vermenize yardımcı olacaktır. CSGO ping artışlarını azaltmanın yanı sıra, oyun içi ping’inizin en doğru sonuçları Kill Ping kullanılarak da elde edilebilir.

Daha fazla oku: CSGO FPS Görme | CSGO FPS Gösterme Kodu

CSGO Minimum PC Gereksinimleri

İşletim sistemiWindows 7 64 Bit
İşlemciIntel Core 2 Duo
GrafiklerNVIDIA GTX 460
Veri deposu4 Gigabayt
Hard disk8 GB
İnternet2 MB
çözüm1024 x 768

CSGO’yu Kablolu Bağlantıda Oynamak

CSGO Ping Düşürme Rehberi

Pek çok kişi, CSGO yüksek ping‘i düzeltme konusunda kritik bir yönü ihmal eder. Bize bu konuda güvenmenizi ve bağlantınızı kablolu bir bağlantıyla değiştirmenizi isteriz. Kablolu bir bağlantı kurduğunuzda eşleştirme sırasında bant genişliğinizi artacak diğer eşzamanlı bağlantılar için endişelenmenize gerek kalmayacak.

Sistem Güvenliği Yazılımını Devre Dışı Bırakma

Neden Antivirüs Programlarına Para Ödememelisiniz?
CSGO Ping Düşürme Rehberi

Güvenlik duvarları ve güvenlik yazılımları bilgisayarınızı korunması için olsa da, çevrimiçi oyun söz konusu olduğunda görünüşe göre en iyi yardımcınız değiller. Arka planda bir sorun olmasının yanı sıra, bu yazılımlar bant genişliğinizi de etkiler ve indirme hızınızı yavaşlatır. CSGO oynamadan önce bilgisayarınızda çalışan tüm güvenlik yazılımlarını devre dışı bırakın. Farkı anında hissedeceksiniz.

Güncellemeleri Devre Dışı Bırak

CSGO Ping Düşürme Yöntemleri

Bu bazı temel seviye şeyler olsa da, birçok CSGO oyuncusu tarafından ihmal edilmektedir. Yaygın Windows Güncellemesi çoğu kez dokunulmadan bırakılır ve siz oyunu oynarken bu arka plan güncellemeleri, oyun sırasında sıklıkla şahit olduğunuz büyük gecikmelerle sonuçlanır. Güncellemeleri devre dışı bırakırsanız CSGO yüksek ping sorunları büyük ölçüde azaltılabilir. Cidden, güncellemeler bekleyebilir.

Çoğunuzun bilmeyebileceği bir şey de Steam Güncellemeleri ile ilgili. Steam kullanıcıları arada bir güncellemeler ile rahatsız edilmektedir. CSGO oynama isteğiniz varsa, hemen giriş yapmak için güncellemeyi iptal etmiş olabilirsiniz. Ancak güncelleme asla iptal edilmez. Steam’e giriş yaptığınız anda güncelleme, siz farkında bile olmadan arka planda otomatik olarak başlar.

İlginizi Çekebilir:  CSGO'da Botlar Nasıl Atılır?

Bir oyunu oynamaya başladığınız anda durma eğiliminde olan oyun güncellemelerinin aksine, Steam Güncellemeleri ne yaparsanız yapın çalışmaya devam eder. Bu nedenle, biraz sabrınız olmalı ve Steam’in güncellemeleri indirmesine izin vermelisiniz, böylece CSGO yüksek ping‘e yol açmasın, bir dahaki sefere oynamaya başladığınızda.

Arka Planda İndirmelerinizi Kapatın

Torrent nedir? Güvenli mi? Yasadışı mı? Yakalanma ihtimali var mı?
CSGO Ping Düşürme Yöntemleri

Torrent yazılımı, etkin indirmelere sahip olmasa bile bant genişliğinizi azaltır. İndirmeniz gereken çok acil bir şey varsa, bant genişliği tahsisini en aza indirmenizi öneririz.

Bununla birlikte, CSGO yüksek ping olmadan oynamak istiyorsanız, eşleştirmeden önce herhangi bir arka plan indirmesini tamamen kapatmanız büyük ölçüde etki edecektir. Bu aynı zamanda web tarayıcılarınızı, Skype, Viber vb. gibi sohbet yazılımlarını kapatmayı da içerir. Ciddi bir oyuncuysanız bunun için en iyi yazılım Raidcall‘dır.

CSGO Ping Düşürme Ayarları

CSGO Konsol Nasıl Açılır (Windows, Mac)
CSGO Ping Düşürme Yöntemleri

Kullanılması gereken bazı başlangıç ​​ayarları vardır. Bunları CSGO için başlatma seçeneklerinde ayarlamanız yeterlidir. Bunları nasıl ayarlayacağınızı bilmiyorsanız, Oyun Kitaplığındaki CSGO üzerine sağ tıklayın ve ‘Özellikler‘ e tıklayın. Aşağıdaki komutların yapıştırılacağı “Başlatma Seçeneklerini Ayarla” adlı bir Düğme göreceksiniz.

“-high -novid -console -dxlevel 81 -lv -nojoy -noaafonts -freq 100 -threads 4”

 • -console: enables console
 • -novid:
 • -high: sets game to high priority.
 • -novid: stops the intro video
 • -lv: sets low violence mode.
 • -nojoy: disables joystick support.

‘-threads 4’ oyuna kaç tane thread kullanacağını söyler. Bilgisayarınızın sahip olduğu iş parçacığı sayısına göre ayarlanabilir. Genellikle eski dizüstü bilgisayarlarda ve normal bilgisayarlarda bu değer maksimum ‘4’ olarak ayarlanabilir.

Yukarıda belirtilen tüm gerekli adımları tamamladıysanız, umarız CSGO yüksek ping problemleriniz sona erer. Endişenizi bize aşağıdaki yorumda anlatabilirsiniz; CSGO yüksek ping sorununuzu çözmenizde size daha fazla yardımcı olmaya çalışacağız.

Diğer CSGO Yazılarımız

CSGO Aim Kodu

CSGO Görünmezlik Kodu

CSGO Uçma Kodu

CSGO 1v1 Kodları

CSGO FPS Arttırma Rehberi

CSGO Nedir?

CSGO'yu Kaç Kişi Oynuyor? (2020 İstatistikleri)
CSGO Ping Düşürme Yöntemleri

CSGO, “CS Global Offеnsivе” (CS Global Offеnsivе) anlamına gelіr. Bu, 2012’de piyаsаyа sürülеn bіr FPS oyunudur. Valve oyunun yaratıcısı okunuşu sunucusudur.Oyunu bizim satın almamız için Steam platformundan üсretsiz olarak indirebilirsiniz.

Oyun başlangıçta Half-Life mоdunda yayınlandı. Herkeѕ modülü indirmеyе başladığında, Valve bunu gördü okunuşu Valvе, CS’nin uzlaştırma hakkını satın aldı. CS’den aksі hâldе adlandırılan genişlik nihayet emisyоn 1.6’dır. Bundan aksi hâlde CS:S (CS: Source) ortaya çıktı.Bu temsil Sоurce motorundan tamamen ayrımlı ve ѕağlam pop değil. O zamandan beri Valve, CSgame’den tamamı umutlаrını kaуbetti. Taki uç eylemi yaрana kadar.

CSGO 2012’de ilk ortaya çıktığında, zar sıkıntı bіr gösteriş oynadı, ancak bu valf topluluk pazarını harekete geçirdi ve entrіka anіden “patladı”. Pіyasa yardımıyla herkeѕ derіsіnі satabilir оkunuşu yеnilеrini alabilir. Bu işlevi kullandıktan sonra, sessiz sorun оyundaki güç dengesizliğiydi ve daha sonra düzeltildi.

Kaynak: killping.com/blog/solve-high-ping-issues-in-csgo

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

BUNLARA DA GÖZ ATIN


Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Oyun

CSGO Radar Ayarları

Bu kılavuzda, CSGO’daki radarı istediğiniz şekilde özelleştirmenizi sağlayacak komutları ele alacağız.

,

Yazar:

CSGO Surf Nasıl Yapılır

Varsayılan radar ayarlarıyla giderseniz, tüm haritayı oyun içinde göremezsiniz. Profesyonel oyuncular radarı sürekli takip ediyorlar (tam anlamıyla değil, ama sen anladın). 

Bunu yapmalarının nedeni, takım arkadaşlarının nerede konumlandıklarını ve düşmanların nerede olduğunu veya düşmanın en son nerede görüldüğünü izlemektir. Bir düşman, radarda kırmızı nokta olarak gösterilir. Düşmanın gözden kaybolmasından birkaç saniye sonra, radarda kırmızı bir soru işareti belirir.

Tüm haritayı radarda görebilmeyi o kadar çok kullandım ki. Örneğin, eğer ben A üzerindeysem ve takım arkadaşlarım B‘deyse ancak onuları arayacak vaktim yoksa, radardan fark edebilirsiniz. Ayrıca ekibinizden biri bombayı tespit ederse bomba haritada gösterilecektir.

CSGO Radar Ayarları

CSGO Radar Ayarları

Bu ekran görüntüsü neyi başarmak istediğimizi gösteriyor, bu da:

 • Her zaman ortalanmış bir radar.
 • Tüm haritayı görebileceğimiz bir radar.
 • Daha büyük radar (HUD boyutu).
 • Daha büyük simgeler sayesinde, haritada takım arkadaşlarını / düşmanları tespit etmek kolaydır (isteğe bağlı).
 • Temelde tüm haritanın bir mini haritası.

Silahın böyle görünmesi için ayarların nasıl değiştirileceğini merak ediyorsanız, silahı sol ele alma kılavuzumuza göz atın.

Gerçek ayarlara geçelim. Aşağıdakileri autoexec veya config dokümanına eklemeniz gerekir. Her ayarı adım adım gözden geçireceğiz. Bu şekilde, her bir ayarın ne işe yaradığını bileceksiniz, isterseniz radarı istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz. Sadece ayarları istiyorsanız, bu makalenin son bölümünde tüm ayarları dahil ettiğimiz yere aşağı kaydırın.

cl_radar_always_centered

Her şeyden önce, radarın her zaman merkezde olmasını istemiyoruz. Merkezlendiğinde, haritanın sınırına yakın olduğunuzda radarda çok fazla alan harcarsınız.

Bu komutla yapılır: cl_radar_always_centered 0

Radarın yarısını siyah alana nasıl harcadığımızı görün. Ortalanmadığında haritanın daha fazlasını görebiliriz.

cl_radar_scale

Yapmak istediğimiz bir sonraki şey haritayı küçültmek, böylece haritanın daha fazlasını radarda görebiliriz.

Komut: cl_radar_scale 0.3

Daha önce tüm haritayı göremiyorduk. İnce ayarlardan sonra, artık haritanın tamamını her zaman görebiliriz. Bu, bazı takım arkadaşlarınız A veya B üzerindeyken çok kullanışlıdır, ne olursa olsun nerede olduklarını her zaman görebileceksiniz.

Yakınlaştırma kodu

Sadece “+” veya “” üzerine tıklayarak radarı yakınlaştırıp uzaklaştırmayı kolaylaştıran küçük bir yakınlaştırma betiği yaptık.

Bunu autoexec veya config dosyanıza koyun:

// radar yakınlaştırma-uzaklaştırma kodu
bind “KP_plus” “incrementvar cl_radar_scale 0.25 1.0 0.05”;

bind “KP_minus” “incrementvar cl_radar_scale 0.25 1.0 -0.05”;

Artık oyundayken radar yakınlaştırmanızı hızla ayarlayabileceksiniz.

 cl_hud_radar_scale

Haritayı küçültürken bazı ayrıntıları kaybediyoruz. Bunun bir kısmını telafi etmek için radar HUD‘sini büyütebiliriz.

Komut: cl_hud_radar_scale 1.15

Gördüğünüz gibi, radar HUD‘si artık daha büyük. 1.15’i daha fazla ayrıntı görebilmek ve ekranın çok fazla kaplamaması arasındaki tatlı nokta olarak görüyorum. Bu ayarı kendinizde deneyin.

İlginizi Çekebilir:  CSGO Surf Nasıl Yapılır

cl_radar_icon_scale_min

Bu adım isteğe bağlıdır ancak ben kendim kullanıyorum. Kullanışlı bulduğum radardaki simgeleri büyütür.

Komut: cl_radar_icon_scale_min 1

Son CSGO Radar Ayarı

Artık radar ayarlarımızı değiştirdiğimize göre, tüm haritanın her zaman görüntülendiği çok daha kullanışlı bir radarımız var. Varsayılan ayarlar ile ince ayarlı radar ayarlarımız arasındaki bu karşılaştırmayı kontrol edin:

Oldukça havalı.

İnce ayarlı radarla ilgili tek kötü şey, haritanın çok ayrıntılı olmaması, oysa ölçek daha büyük olduğunda harita ayrıntılarını görmenin daha kolay olmasıdır. Haritayı iyi biliyorsanız, en azından bence buna gerek yok.

Optimize Edilmiş CSGO Radar Ayarları

cl_radar_always_centered “0”
cl_radar_scale “0.3”
cl_hud_radar_scale “1.15”
cl_radar_icon_scale_min “1”
cl_radar_rotate “1”
cl_radar_square_with_scoreboard “1”

Varsayılan CSGO Radar Ayarları

Eski ayarlarınıza geri dönmek istiyorsanız, bu varsayılan radardır.

cl_radar_always_centered “1”
cl_radar_scale “0.7”
cl_hud_radar_scale “1”
cl_radar_icon_scale_min “0.6”
cl_radar_rotate “1”
cl_radar_square_with_scoreboard “1”

Diğer Radar Ayarları / Komutları

Bu komutlar son ayarlara dahildir, ancak biz sadece varsayılan değerlerini kullanıyoruz. Burada ne yaptıklarını açıklayacağım.

cl_radar_rotate

Radarın sizinle birlikte dönmesini istemiyorsanız, radar dönüşünü kapatabilirsiniz.

cl_radar_rotate 0 //off
cl_radar_rotate 1 //on - önerilen

cl_radar_square_with_scoreboard

Skor tahtasını görüntülemek için TAB tuşuna bastığınızda, size tüm haritayı gösteren büyük bir kare radar görünecektir. Bunu KAPATMAK istiyorsanız, bunu bu komutla yapabilirsiniz.

cl_radar_square_with_scoreboard “1” //on – önerilen
cl_radar_square_with_scoreboard “0” //off

TL; DR

Tüm makaleyi okumak istemiyor, ancak en iyi radar ayarlarını kullanıyorsanız, o zaman burada ele aldık.

Bu ayarları config veya autoexec.cfg dosyanıza koyun:

cl_radar_always_centered "0"
cl_radar_scale "0.3"
cl_hud_radar_scale "1.15"
cl_radar_icon_scale_min "1"
cl_radar_rotate "1"
cl_radar_square_with_scoreboard "1"

//Radar zoom in-out script
bind "KP_plus" "incrementvar cl_radar_scale 0.25 1.0 0.05";
bind "KP_minus" "incrementvar cl_radar_scale 0.25 1.0 -0.05";

Herhangi bir öneriniz veya ekleyeceğiniz bir şey varsa, lütfen yorum eklemekten çekinmeyin.

Diğer CSGO Yazılarımız

Counter-Strike Hile Kodları

CSGO Surf Nasıl Yapılır

CSGO’da Ticaret Nasıl Yapılır

CSGO’dan Para Nasıl Kazanılır

CSGO Silahı Sol Ele Alma Kodu

CSGO Radar Ayarları

Varsayılan radar ayarlarıyla giderseniz, tüm haritayı oyun içinde göremezsiniz. Profesyonel oyuncular radarı sürekli takip ediyorlar (tam anlamıyla değil ama sen anladın). 

CSGO Nedir

CSGO “Counter-Strike Global Offensive” anlamına gelir ve “Counter-Strike” serisinin en çok satan oyunudur. Oyunun geliştiricileri Valve ve Hidden Path Entertainment’dır. Oyun 21 Ağustos 2012’de yayınlandı. Ayrıca oyunun en büyük güncellemelerinden biri de yeni bir devrim başlatan “skin” güncellemesidir. Bu oyun diğer oyun serilerinden farklıdır ve Steam’in ilk 10’una başarıyla girmiştir.

Kaynak: www.tobyscs.com/csgo-radar-settings

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Oyun

CSGO’da Botlar Nasıl Atılır?

,

Yazar:

CSGO'da Botlar Nasıl Atılır?

CSGO‘da oyun deneyiminizi daha keyifli hale getirecek doğru yapmak seçmek önemlidir. Botlar gerçek oyuncuların yerini alır ancak her zaman savaşmaya elverişli değildir. Bunların ne olduğunu ve CSGO‘da botların nasıl kaldırılacağını iki basit adımda bulalım.

CSGO’da Botlar Nasıl Atılır?

CSGO’da Botlar Nasıl Atılır?

Yapmanız gereken ilk şey, geliştiricinin konsolunu etkinleştirmek. Çeşitli komutları kullanmanızı ve oyun ayarlarınızı güncellemenizi sağlayacaktır. Konsolu etkinleştirmek için, ana CSGO ekranındaki seçenekler menüsünü tıklayın ve “Geliştirici Konsolunu Etkinleştir” ayarının önündeki açılır listeden “EVET” i seçin. Eğer yapamadıysanız tıklayın.

CSGO’da Botlar Nasıl Atılır?

Konsolu başlatmak için varsayılan tuş ataması é düğmesine ayarlanmıştır. Bunu Klavye ayarlarından değiştirebilirsiniz. Konsol başlatma için atanan düğmeye bastığınızda artık komutları yazabileceğiniz gri bir ekran göreceksiniz.

Daha fazla oku: CSGO Konsol Nasıl Açılır

CSGO‘da botları kaldırmak için bot_kick yazın ve Enter‘a basın. Botları kontrol etmek için birkaç başka komut daha kullanılır. Örneğin, botların tekrar oyuna katılmasına izin vermek istemiyorsanız, mp_limitteams 1 yazın. Yapay zekanın oyuncuları takımdan takıma otomatik dengelemesini durdurmak istiyorsanız, mp_autoteambalance 0 komutunu kullanın.

CSGO’da Botlar Nasıl Atılır?

İlk savaşınıza katılmadan önce, daha fazla oyun deneyiminizi daha keyifli hale getirecek doğru ayarları seçmek önemlidir. 
Botlar gerçek oyuncuların yerini alır ancak her zaman savaşmaya elverişli değildir. Bunların ne olduğunu ve CSGO’da botların nasıl kaldırılacağını iki basit adımda bulalım.

İlginizi Çekebilir:  CSGO İsim Değiştirme
Botlar Nasıl Geri Eklenir?

Elbette! Geliştirici konsoluna 
bot_add yazmanız yeterlidir, varsayılan ayarınız geri yüklenecektir. Gördüğünüz gibi, oyun ayarlarınızı çok fazla çaba harcamadan güncellemek kolaydır.CSGO Konsol Nasıl Açılır (Windows, Mac)

CSGO Botları Nedir?

Botlar, oyundaki gerçek oyuncuların yerini alan yapay zeka (AI) tarafından kontrol edilen oyun karakterleridir. Orijinal Counter-Strike versiyonunda tanıtıldılar ve daha sonra CSGO oyununa katıldılar. 

Botlar önemli ölçüde güncellendi ve davranışları artık oyun moduna bağlı. Sunulan iyileştirmelerle bile, çok can sıkıcı olabilirler ve yeni oyuncuların haritayı öğrenmesini, atış alıştırmasını ve daha fazlasını engelleyebilir.CSGO Surf Nasıl Yapılır

CSGO Nedir?

Counter-Strike: Global Offensive (CSGO), serisinin 12 yıl önce satışa çıktığı zaman öncülük ettiği takım bazlı aksiyon oynanışını genişletiriyor.

CSGO yeni haritalar, karakterler ve silahların yanı sıra klasik CS içeriğinin (de_dust, vb.) güncellenmiş sürümlerini sunuyor. Ek olarak, CSGO yeni oyun modları, eşleştirme, sıralama listeleri ve daha fazlasını da marka tarihinde ilk kez oyunculara lanse ediyor.

Diğer CSGO Yazılarımız

CSGO Konsol Kodları

CSGO Ölümsüzlük Kodu

CSGO Kan Silme Kodu

CSGO Surf Nasıl Yapılır

Kaynak: egb.com/blog/how-to-remove-bots-in-cs-go

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Popüler