CSGO Aim Kodu (En Kolay Yöntem) 2021 | Hypasos
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!


Oyun

CSGO Aim Kodu

,CSGO Aim Kodu

Bu yazıda arkadaşlarınızla veya başkalarıyla oynarken onları trolleyebileceğiniz CSGO Aim Kodunu derledik. CSGO Aim Kodu sadece botlarla ve sizin kurduğunuz odalarda geçerlidir herhangi bir sunucuda kodlar işe yaramaz.

CSGO Aim Kodu

CSGO Aim Kodu

Bulunduğunuz özel oyunda veya resmi olmayan, sizlere ait eşleşmelerde geliştirici konsolu açıpsv_cheats 1 yazmanız gerekiyor. Bu kod hileyi aktif etmek için kullanmanız gereken bir koddur. Konsolu açıyoruz ve aşağıda verdiğim kodları tek tek yazıyoruz sonrasında aim hack kodunun keyfini çıkartıyorsunuz. Eğer konsolu açamadıysanız tıklayın.

Daha fazla oku: CSGO Sv_Cheats 1 Kodları

 • weapon_accuracy_nospread 1
 • weapon_debug_spread_gap 1
 • weapon_recoil_cooldown 0
 • weapon_recoil_decay1_exp 999
 • weapon_recoil_decay2_exp 999
 • weapon_recoil_decay2_lin 999
 • weapon_recoil_scale 0
 • weapon_recoil_suppression_shot 500

CSGO Konsol Açma

Ekranın sağ üst köşesindeki Seçenekler’e tıklayın, Oyun Ayarları’nı seçin ve Geliştirme Konsolunu Etkinleştir için dördüncü seçeneği seçin. Evet olarak ayarlayın.

CSGO Konsol Nasıl Açılır (Windows, Mac)
CSGO Aim Kodu

Konsol için varsayılan tuş, genellikle (é) işaretidir eğer çalışmadıysa klavyenizde Q‘nun hemen solunda bulunan tab tuşudur.  Daha uygun bir şeye değiştirmek istiyorsanız, Klavye / Fare ayarlarına gidin.

Oradan aşağı kaydırın, Toggle Console’u bulun ve bağlamanızı seçmek için sağdaki kutuyu tıklayın. Tilde kullanmanın yanlış bir tarafı yoktur, F tuşları mantıklı bir alternatiftir, CSGO hile kodları için tıklayın.

Diğer CSGO Rehberlerimiz

CSGO Hile Kodları

CSGO Konsol Kodları

CSGO Görünmezlik Kodu

CSGO Uçma Kodu

CSGO Nedir

CSGO'yu Kaç Kişi Oynuyor? (2020 İstatistikleri)
CSGO Aim Kodu

CSGO, Yanі açılımı ile Counter Strіke Global Offеnsivе (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bіr FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır okunuşu oyunu sаtın almamız uğruna Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

Oyun ilk başlarda Half-Life modu оlarak çıkmıştı. Herkes modu іndіrmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan ölüm emisуon 1.6 olmuştur. CSGO, Yanі açılımı ile Counter Strіke Global Offеnsivе (CS Küresel Saldırı).

2012’de çıkan bіr FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır okunuşu oyunu sаtın almamız uğruna Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu оlarak çıkmıştı. Herkes modu іndіrmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan ölüm emisуon 1.6 olmuştur.

İlginizi Çekebilir:  CSGO Ping Düşürme Rehberi

Akѕi hâlde bunu gören Valve, CSoyunundаn heрsi ümіdі kesmişti. Taki ölüm hamlesіnі yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir düzen yapmaya başladılar. Vе yаkındа bilgisayar bаşındаn kalkamadığımız CSGO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi.

Bunu düşünen Valve bir atılım hеnüz yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret vеrip kasa açarak kıymetlі silah deѕenleri çıkarmaya başladılar okunuşu CSGO oуunu bir anda patlak verdi. Ama sakat bir nesne vardı oyunсular oyunu oynadıklarında karşıdaki kayırıcı çok kuvvetli olabiliyordu okunuşu ѕiz oynayan sinemа sağlam de etkisi olamıyordunuz.

Bunun üstüne kаfа уoran Valve bіr çözüm уolu buldu. Artık oyuncular zat deneyіmlerіnde oyuncular ilе oynaya biliyorlаrdı. Ve CSGO daha çok günümüzde fazla oynanan oyunlar arasına girmeye bаşlаdı. Ondan akѕi hâlde bunu gören Valve, CSoyunundаn heрsi ümіdі kesmişti. Taki ölüm hamlesіnі yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir düzen yapmaya başladılar. Vе yаkındа bilgisayar bаşındаn kalkamadığımız CSGO oyununu oluşturdular.

Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan aksi hâlde bunu düşünen Valve bir atılım hеnüz yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret vеrip kasa açarak kıymetlі silah deѕenleri çıkarmaya başladılar okunuşu CSGO oуunu bir anda patlak verdi. Ama sakat bir nesne vardı oyunсular oyunu oynadıklarında karşıdaki kayırıcı çok kuvvetli olabiliyordu okunuşu ѕiz oynayan sinemа sağlam de etkisi olamıyordunuz.

Bunun üstüne kаfа уoran Valve bіr çözüm уolu buldu. Artık oyuncular zat deneyіmlerіnde oyuncular ilе oynaya biliyorlаrdı. Ve CSGO daha çok günümüzde fazla oynanan oyunlar arasına girmeye bаşlаdı.

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

BUNLARA DA GÖZ ATIN


Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Oyun

CSGO Radar Ayarları

Bu kılavuzda, CSGO’daki radarı istediğiniz şekilde özelleştirmenizi sağlayacak komutları ele alacağız.

,

Yazar:

CSGO Surf Nasıl Yapılır

Varsayılan radar ayarlarıyla giderseniz, tüm haritayı oyun içinde göremezsiniz. Profesyonel oyuncular radarı sürekli takip ediyorlar (tam anlamıyla değil, ama sen anladın). 

Bunu yapmalarının nedeni, takım arkadaşlarının nerede konumlandıklarını ve düşmanların nerede olduğunu veya düşmanın en son nerede görüldüğünü izlemektir. Bir düşman, radarda kırmızı nokta olarak gösterilir. Düşmanın gözden kaybolmasından birkaç saniye sonra, radarda kırmızı bir soru işareti belirir.

Tüm haritayı radarda görebilmeyi o kadar çok kullandım ki. Örneğin, eğer ben A üzerindeysem ve takım arkadaşlarım B‘deyse ancak onuları arayacak vaktim yoksa, radardan fark edebilirsiniz. Ayrıca ekibinizden biri bombayı tespit ederse bomba haritada gösterilecektir.

CSGO Radar Ayarları

CSGO Radar Ayarları

Bu ekran görüntüsü neyi başarmak istediğimizi gösteriyor, bu da:

 • Her zaman ortalanmış bir radar.
 • Tüm haritayı görebileceğimiz bir radar.
 • Daha büyük radar (HUD boyutu).
 • Daha büyük simgeler sayesinde, haritada takım arkadaşlarını / düşmanları tespit etmek kolaydır (isteğe bağlı).
 • Temelde tüm haritanın bir mini haritası.

Silahın böyle görünmesi için ayarların nasıl değiştirileceğini merak ediyorsanız, silahı sol ele alma kılavuzumuza göz atın.

Gerçek ayarlara geçelim. Aşağıdakileri autoexec veya config dokümanına eklemeniz gerekir. Her ayarı adım adım gözden geçireceğiz. Bu şekilde, her bir ayarın ne işe yaradığını bileceksiniz, isterseniz radarı istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz. Sadece ayarları istiyorsanız, bu makalenin son bölümünde tüm ayarları dahil ettiğimiz yere aşağı kaydırın.

cl_radar_always_centered

Her şeyden önce, radarın her zaman merkezde olmasını istemiyoruz. Merkezlendiğinde, haritanın sınırına yakın olduğunuzda radarda çok fazla alan harcarsınız.

Bu komutla yapılır: cl_radar_always_centered 0

Radarın yarısını siyah alana nasıl harcadığımızı görün. Ortalanmadığında haritanın daha fazlasını görebiliriz.

cl_radar_scale

Yapmak istediğimiz bir sonraki şey haritayı küçültmek, böylece haritanın daha fazlasını radarda görebiliriz.

Komut: cl_radar_scale 0.3

Daha önce tüm haritayı göremiyorduk. İnce ayarlardan sonra, artık haritanın tamamını her zaman görebiliriz. Bu, bazı takım arkadaşlarınız A veya B üzerindeyken çok kullanışlıdır, ne olursa olsun nerede olduklarını her zaman görebileceksiniz.

Yakınlaştırma kodu

Sadece “+” veya “” üzerine tıklayarak radarı yakınlaştırıp uzaklaştırmayı kolaylaştıran küçük bir yakınlaştırma betiği yaptık.

Bunu autoexec veya config dosyanıza koyun:

// radar yakınlaştırma-uzaklaştırma kodu
bind “KP_plus” “incrementvar cl_radar_scale 0.25 1.0 0.05”;

bind “KP_minus” “incrementvar cl_radar_scale 0.25 1.0 -0.05”;

Artık oyundayken radar yakınlaştırmanızı hızla ayarlayabileceksiniz.

 cl_hud_radar_scale

Haritayı küçültürken bazı ayrıntıları kaybediyoruz. Bunun bir kısmını telafi etmek için radar HUD‘sini büyütebiliriz.

Komut: cl_hud_radar_scale 1.15

Gördüğünüz gibi, radar HUD‘si artık daha büyük. 1.15’i daha fazla ayrıntı görebilmek ve ekranın çok fazla kaplamaması arasındaki tatlı nokta olarak görüyorum. Bu ayarı kendinizde deneyin.

İlginizi Çekebilir:  CSGO Surf Nasıl Yapılır

cl_radar_icon_scale_min

Bu adım isteğe bağlıdır ancak ben kendim kullanıyorum. Kullanışlı bulduğum radardaki simgeleri büyütür.

Komut: cl_radar_icon_scale_min 1

Son CSGO Radar Ayarı

Artık radar ayarlarımızı değiştirdiğimize göre, tüm haritanın her zaman görüntülendiği çok daha kullanışlı bir radarımız var. Varsayılan ayarlar ile ince ayarlı radar ayarlarımız arasındaki bu karşılaştırmayı kontrol edin:

Oldukça havalı.

İnce ayarlı radarla ilgili tek kötü şey, haritanın çok ayrıntılı olmaması, oysa ölçek daha büyük olduğunda harita ayrıntılarını görmenin daha kolay olmasıdır. Haritayı iyi biliyorsanız, en azından bence buna gerek yok.

Optimize Edilmiş CSGO Radar Ayarları

cl_radar_always_centered “0”
cl_radar_scale “0.3”
cl_hud_radar_scale “1.15”
cl_radar_icon_scale_min “1”
cl_radar_rotate “1”
cl_radar_square_with_scoreboard “1”

Varsayılan CSGO Radar Ayarları

Eski ayarlarınıza geri dönmek istiyorsanız, bu varsayılan radardır.

cl_radar_always_centered “1”
cl_radar_scale “0.7”
cl_hud_radar_scale “1”
cl_radar_icon_scale_min “0.6”
cl_radar_rotate “1”
cl_radar_square_with_scoreboard “1”

Diğer Radar Ayarları / Komutları

Bu komutlar son ayarlara dahildir, ancak biz sadece varsayılan değerlerini kullanıyoruz. Burada ne yaptıklarını açıklayacağım.

cl_radar_rotate

Radarın sizinle birlikte dönmesini istemiyorsanız, radar dönüşünü kapatabilirsiniz.

cl_radar_rotate 0 //off
cl_radar_rotate 1 //on - önerilen

cl_radar_square_with_scoreboard

Skor tahtasını görüntülemek için TAB tuşuna bastığınızda, size tüm haritayı gösteren büyük bir kare radar görünecektir. Bunu KAPATMAK istiyorsanız, bunu bu komutla yapabilirsiniz.

cl_radar_square_with_scoreboard “1” //on – önerilen
cl_radar_square_with_scoreboard “0” //off

TL; DR

Tüm makaleyi okumak istemiyor, ancak en iyi radar ayarlarını kullanıyorsanız, o zaman burada ele aldık.

Bu ayarları config veya autoexec.cfg dosyanıza koyun:

cl_radar_always_centered "0"
cl_radar_scale "0.3"
cl_hud_radar_scale "1.15"
cl_radar_icon_scale_min "1"
cl_radar_rotate "1"
cl_radar_square_with_scoreboard "1"

//Radar zoom in-out script
bind "KP_plus" "incrementvar cl_radar_scale 0.25 1.0 0.05";
bind "KP_minus" "incrementvar cl_radar_scale 0.25 1.0 -0.05";

Herhangi bir öneriniz veya ekleyeceğiniz bir şey varsa, lütfen yorum eklemekten çekinmeyin.

Diğer CSGO Yazılarımız

Counter-Strike Hile Kodları

CSGO Surf Nasıl Yapılır

CSGO’da Ticaret Nasıl Yapılır

CSGO’dan Para Nasıl Kazanılır

CSGO Silahı Sol Ele Alma Kodu

CSGO Radar Ayarları

Varsayılan radar ayarlarıyla giderseniz, tüm haritayı oyun içinde göremezsiniz. Profesyonel oyuncular radarı sürekli takip ediyorlar (tam anlamıyla değil ama sen anladın). 

CSGO Nedir

CSGO “Counter-Strike Global Offensive” anlamına gelir ve “Counter-Strike” serisinin en çok satan oyunudur. Oyunun geliştiricileri Valve ve Hidden Path Entertainment’dır. Oyun 21 Ağustos 2012’de yayınlandı. Ayrıca oyunun en büyük güncellemelerinden biri de yeni bir devrim başlatan “skin” güncellemesidir. Bu oyun diğer oyun serilerinden farklıdır ve Steam’in ilk 10’una başarıyla girmiştir.

Kaynak: www.tobyscs.com/csgo-radar-settings

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Oyun

CSGO’da Botlar Nasıl Atılır?

,

Yazar:

CSGO'da Botlar Nasıl Atılır?

CSGO‘da oyun deneyiminizi daha keyifli hale getirecek doğru yapmak seçmek önemlidir. Botlar gerçek oyuncuların yerini alır ancak her zaman savaşmaya elverişli değildir. Bunların ne olduğunu ve CSGO‘da botların nasıl kaldırılacağını iki basit adımda bulalım.

CSGO’da Botlar Nasıl Atılır?

CSGO’da Botlar Nasıl Atılır?

Yapmanız gereken ilk şey, geliştiricinin konsolunu etkinleştirmek. Çeşitli komutları kullanmanızı ve oyun ayarlarınızı güncellemenizi sağlayacaktır. Konsolu etkinleştirmek için, ana CSGO ekranındaki seçenekler menüsünü tıklayın ve “Geliştirici Konsolunu Etkinleştir” ayarının önündeki açılır listeden “EVET” i seçin. Eğer yapamadıysanız tıklayın.

CSGO’da Botlar Nasıl Atılır?

Konsolu başlatmak için varsayılan tuş ataması é düğmesine ayarlanmıştır. Bunu Klavye ayarlarından değiştirebilirsiniz. Konsol başlatma için atanan düğmeye bastığınızda artık komutları yazabileceğiniz gri bir ekran göreceksiniz.

Daha fazla oku: CSGO Konsol Nasıl Açılır

CSGO‘da botları kaldırmak için bot_kick yazın ve Enter‘a basın. Botları kontrol etmek için birkaç başka komut daha kullanılır. Örneğin, botların tekrar oyuna katılmasına izin vermek istemiyorsanız, mp_limitteams 1 yazın. Yapay zekanın oyuncuları takımdan takıma otomatik dengelemesini durdurmak istiyorsanız, mp_autoteambalance 0 komutunu kullanın.

CSGO’da Botlar Nasıl Atılır?

İlk savaşınıza katılmadan önce, daha fazla oyun deneyiminizi daha keyifli hale getirecek doğru ayarları seçmek önemlidir. 
Botlar gerçek oyuncuların yerini alır ancak her zaman savaşmaya elverişli değildir. Bunların ne olduğunu ve CSGO’da botların nasıl kaldırılacağını iki basit adımda bulalım.

İlginizi Çekebilir:  CSGO Görünmezlik Kodu
Botlar Nasıl Geri Eklenir?

Elbette! Geliştirici konsoluna 
bot_add yazmanız yeterlidir, varsayılan ayarınız geri yüklenecektir. Gördüğünüz gibi, oyun ayarlarınızı çok fazla çaba harcamadan güncellemek kolaydır.CSGO Konsol Nasıl Açılır (Windows, Mac)

CSGO Botları Nedir?

Botlar, oyundaki gerçek oyuncuların yerini alan yapay zeka (AI) tarafından kontrol edilen oyun karakterleridir. Orijinal Counter-Strike versiyonunda tanıtıldılar ve daha sonra CSGO oyununa katıldılar. 

Botlar önemli ölçüde güncellendi ve davranışları artık oyun moduna bağlı. Sunulan iyileştirmelerle bile, çok can sıkıcı olabilirler ve yeni oyuncuların haritayı öğrenmesini, atış alıştırmasını ve daha fazlasını engelleyebilir.CSGO Surf Nasıl Yapılır

CSGO Nedir?

Counter-Strike: Global Offensive (CSGO), serisinin 12 yıl önce satışa çıktığı zaman öncülük ettiği takım bazlı aksiyon oynanışını genişletiriyor.

CSGO yeni haritalar, karakterler ve silahların yanı sıra klasik CS içeriğinin (de_dust, vb.) güncellenmiş sürümlerini sunuyor. Ek olarak, CSGO yeni oyun modları, eşleştirme, sıralama listeleri ve daha fazlasını da marka tarihinde ilk kez oyunculara lanse ediyor.

Diğer CSGO Yazılarımız

CSGO Konsol Kodları

CSGO Ölümsüzlük Kodu

CSGO Kan Silme Kodu

CSGO Surf Nasıl Yapılır

Kaynak: egb.com/blog/how-to-remove-bots-in-cs-go

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Popüler