CSGO CFG (Config) Nedir? Nereye Atılır?

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

CSGO CFG (Config) Nedir? Nereye Atılır?

Oyunu her sıfırladığınızda tüm özel ayarlarınızı yeniden yazmak büyük bir sıkıntı olabilir, bu durumda yardımınıza CFG (Config) dosyası geliyor, bu yazıda CSGO CFG Nedir? Nereye Atılır? anlatacağız.

CSGO birçok özelleştirme seçeneği sunan bir oyundur. Oyuncular sürekli olarak çözünürlükleri, nişangahları, video ayarları vb. gibi ayarları değiştirebiliyor. 

CSGO CFG (Config) Nedir?

CSGO'yu Kaç Kişi Oynuyor? (2020 İstatistikleri)
CSGO CFG (Config) Nedir?

Bu ince ayarların çoğu CSGO konsolunda yapılır (varsayılan olarak é tuşuna basarak erişebilirsiniz) ancak can sıkıcı olan şey oyunu yeniden başlattıktan sonra genellikle sıfırlanmalarıdır.

Config dosyası, temelde oyunun dosyalarına kendi kişisel ayarlarınızdan oluşan kişisel bir yapılandırma dosyasıdır, böylece oyun, oyunu her başlattığınızda bu ayarları otomatik olarak yükler. Config dosyası kendi başına gerçekten kullanışlıdır ve harika olan şey kendi ayarlarınızı istediğiniz yere anında yüklemenize izin vermesidir. Kendi autoexec dosyanızı çevrimiçi olarak erişebileceğiniz bir yerde saklayın.

CSGO CFG (Config) Nereye Atılır?

CSGO Surf Nasıl Yapılır
CSGO CFG (Config) Nereye Atılır?

Bu işleme başlamadan önce kendi yapılandırmanız için bir yedekleme klasörü oluşturmanızı öneririz; bu dosyayı masaüstüne yerleştirmeyi seviyoruz ancak elbette bu tamamen size kalmış. Masaüstüne koymak için boş bir alana sağ tıklayın ve Yeni ->Klasör‘e tıklayın.

  1. Steam klasörünüze gidin (bu genellikle Yerel Disk (C:) içindedir) ardından Program Files (x86) -> Steam -> userdata -> YOURSTEAMID -> 730 -> local -> cfg.
  2. Eski config.cfg dosyanızı yedekleme klasörünüze yerleştirin.
  3. Yeni config.cfg dosyanızı eski dosyanızın olduğu klasöre yerleştirin.

Bu kadar! Kendi yapılandırmanıza geri dönmek için, indirilen yapılandırmayı kaldırın ve yedek klasörüne yerleştirdiğiniz yapılandırma dosyasıyla değiştirin.Diğer CSGO Rehberlerimiz

CSGO’da 1v1 Nasıl Açılır?

CSGO Konsol Nasıl Açılır

reklam

CSGO Mute Nasıl Atılır

CSGO’da Botlar Nasıl Atılır?

CSGO Surf Sunucuları Nasıl Bulunur?

CSGO Nedir?

CSGO Sistem Gereksinimleri
CSGO Config Nedir? Nereye Atılır?

CSGO, “CS Global Offensive” (CS Global Offensive) manasına gelir. Bu, 2012’de piyasaya sürülen bir FPS oyunudur. Valve, oyunun yaratıcısı ve sunucusudur. Oyunu satın almak için Steam platformundan bedava dağıttığı olarak indirebilirsiniz. Oyun başlangıçta Half-Life modunda yayınlandı. Herkes modülü indirmeye başladığında, Valve bunu gördü ve Valve, CS’nin telif hakkını satın aldı. CS’den sonra adlandırılan en son sürüm 1.6’dır. Bundan sonra CS: S (CS: Source).


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.