Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

CSGO’da 1v1 Nasıl Açılır?

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

CSGO'da Müzik Nasıl Çalınır?

CSGO 1v1 maç oynamak çok eğlenceli bir aktivitedir. Arkadaşlarınıza CSGO‘nun ipuçlarını öğretmek içinde oynanabilir. Ayrıca rekabetçi bir maça girmeden önce 1v1 ısınma yapmak harika bir fikirdir.

CSGO 1v1 Oynama

CSGO VAC Hatası Kesin Çözüm: Daha İyisi Yok (2020)

CSGO‘da diğer oyunların aksine bire bir lobi kurmak zor olabilir. Valve 2019’un başında CSGO‘nun kullanıcı arayüzünü değiştirdi ve maç bulmayı kolaylaştırdı fakat özel lobiler yaratmayı olduğundan daha da zorlaştırdı.

CSGO 1v1 Ayarları

CSGO Ölümsüzlük Kodu
CSGO 1v1 Ayarları

Yazılı olmasalar da, bire bir karşılaşmaların belirli kuralları vardır. Lobiyi yaratan sizseniz rakibinize maçınızın kuralları hakkında bilgi vermeniz önerilir. Aşağıdaki komutlar temiz bir eşleşme sağlar ve sürecin çoğunu otomatikleştirir.

 • bot_kick 
  • Sunucuya girdiğinizde lobiniz botlarla dolacak ve bu komut hepsini haritadan silecek.
 • mp_warmup_start
 • mp_warmup_pause timer 1
  • Bu komutlar rakibiniz katılana kadar ısınma turu başlatacak ve çevrenizi keşfetmeniz için birkaç dakika verecektir.
 • sv_talk_enemy_living 1
 • sv_talk_enemy_dead 1
 • sv_deadtalk 1
  • Bu üç kod tanımadığınız birine karşı bire bir oynuyorsanız oldukça yararlı olabilecek sesli sohbet yoluyla düşmanınızla etkileşim kurmanıza olanak tanır. Sonuçta kim saçma konuşmalardan hoşlanmaz ki?

Daha fazla oku: CSGO 1v1 Kodları

Bunların her birini lobi oluşturduğunuzda konsolunuza yazmaktan kaçınmak istiyorsanız, lobinizi oluşturduktan sonra oyun içinde çalıştırabileceğiniz cfg dosyası oluşturmanızı öneririz.

CSGO 1v1 Atölye Haritası Bulma

Birini 1v1 davet etmeden önce indirilmiş bir kaç özel haritaya sahip olmalısınız. Rakibinizin de sizinle aynı haritaya sahip olması gerektiğini unutmayın. Haritaya sahip değillerse bir kaç dakika haritayı indirmek için beklemesi gerekir.

İlginizi Çekebilir: CSGO’daki en iyi aim antrenman haritaları

Atölye haritası indirmek için, ana menünün solunda bulunan başlat düğmesine basın ve ardından açılır menüden “Atölye Haritaları”na tıklayın. Sağ tarafta sizi doğrudan topluluk merkezine götürecek “Workshop’u Ziyaret Edin” yazan bir düğme göreceksiniz. Haritaları burada anahtar kelimeler veya popülerlik yoluyla arayabilirsiniz. Bir haritaya abone olmak, indirme işlemini otomatik olarak başlatır ve onu haritalar listenize ekler.

CSGO Arkadaş Davet Etme

Artık haritanız hazır olduğuna göre arkadaşınızı lobiye davet edebilirsiniz. Katıldıktan sonra indirdiğiniz atölye haritasını seçin ve “Git” e tıklayın. Oyun sizden oyun modu seçmenizi isteyecektir. Rekabetçi bir maçla aynı kural setine sahip olmak için rekabeti seçin ve tekrar “Git” düğmesine basın.    

Son adıma geçmeden önce, Oyun Ayarları’na giderek Geliştirici Konsolunuzu etkinleştirin. Eğer nasıl yapılacağını bilmiyorsanız CSGO konsol nasıl açılır rehberimizi okuyabilirsiniz.

Haritaya yükledikten sonra ilk adımda oluşturduğunuz cfg dosyasını yürütmek için geliştirici konsolunu etkinleştirin. Komutlarınızı etkinleştirmek ve bire bir eşleşmenizin keyfini çıkarmak için tırnak işaretleri olmadan “cfg dosyanızın adını” yazın.



Diğer CSGO yazılarımız:

CSGO Konsol Nasıl Açılır

CSGO Daha Hızlı İtem Düşürme Taktiği

CSGO Spray Nasıl Yapılır?

CSGO’da Müzik Nasıl Çalınır?

CSGO Nedir?

csgo en pahalı skinler
CSGO 1v1

“Counter-Strike Global Offensive”, “Counter-Strike” serisinin en çok satan serisidir. Oyunun geliştiricileri Valve ve Hidden Path Entertainment’dır. Oyun 21 Ağustos 2012’de yayınlandı. Ayrıca oyunun en büyük güncellemelerinden birisi de yeni bir devrimi başlatan “skin” güncellemesi. Bu oyun diğer serilerden farklıdır ve Steam’in ilk 10’una başarı ile girmiştir.

Counter Strike Global Offensive oyunu bir Valve ürünü olduğu için piyasaya sürüldü. Oyun şu an için bedava dağıtılıyor fakat opsiyonel olarak CSGO Prime alınabilir.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.