CSGO Spray Nasıl Yapılır?

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

CSGO VAC Hatası Kesin Çözüm: Daha İyisi Yok (2020)

CSGO‘da sprayinizi kontrol etmek, öğrenmeniz ve ustalaşmanız gereken en önemli kavramlardan biridir.

CSGO Spray Nasıl Atılır?

CSGO Spray Nasıl Atılır?

İster tüfek ister tabanca olsun, her silahın kendine özgü spray modeli vardır. Tüfekler genellikle kontrol edilmesi en zor silahlardır; tabancalar ve LMG‘ler ise kullanımı en kolay silahlardır. 

Spray sırasında tabancayı kontrol etmek için, farenizi fiziksel olarak aşağı çekmeniz gerekir. Örneğin AK-47‘nin ilk 10 mermisini attıktan sonra, farenizi sola çekmeden önce sağa hareket ettirmelisiniz. Bu şekilde, atışlarınız bir yandan diğer yana spray atmak yerine hedefinizi vuracaktır.

Aşağıda AK-47 spray modeline ve fare hareketleriniz için gerekli örnek verilmiştir.

Tabancanın ve spray‘in verimli bir şekilde nasıl kontrol edileceğini öğrenmek zaman ve pratik gerektirir ancak çabaya değer. Nasıl spray atıldığını bilmiyorsanız, kendinize kötülük yapıyorsunuz demektir. 

Eşleştirme için sıraya girmek ve oyunu oynamak, spray atmanıza yardımcı olacaktır. Ancak becerilerinizi geliştirmek için ölüm maçı oynamak, özel bir haritada spray atma denemesi yapmak en etkili yöntemdir.

Püskürtme kontrolünüzü uygulamak için en iyi harita “Recoil Master – Spray Training” dir. Harita, spray uygulamak için idealdir. Mermi süresi gibi spray‘inizi optimize etmenize yardımcı olacak özellikler haritada mevcuttur. Ayrıca konsola “sv_showimpacts 1” yazarak mermi etkisi göstergelerini açabilirsiniz. 

Daha fazla oku: CSGO’daki En İyi Aim Antrenman Haritaları

reklam

Diğer CSGO Yazılarımız

CSGO’da Müzik Nasıl Çalınır?

CSGO Jump Throw Kodu

CSGO HUD Nasıl Değiştirilir?

CSGO Susturucu Takma

CSGO Spray Nasıl Yapılır?

CSGO Spray atmak için aim haritalarını deneyebilirsiniz, bu yazıda spray hakkında daha fazla detay verdik.

CSGO Spray Nedir?

CSGO Spray düşmanı kolayca vurmanızı sağlayan, mermileri tek bir noktada toplamanızı hedefleyen bir yöntemdir.

CSGO Nedir?

CSGO Jump Throw Kodu
CSGO Spray Atma

“Counter-Strike Global Offensive”, “Counter-Strike” serisinin en çok satan serisidir. Oyunun geliştiricileri Valve ve Hidden Path Entertainment’dır. Oyun 21 Ağustos 2012’de sunuldu. Ayrıca oyunun en büyük güncellemelerinden biri de yeni bir devir başlatan “skin” güncellemesidir. Bu oyun diğer serilerden farklıdır ve Steam’in ilk 10’una başarıyla girmiştir.

CSGO, klasik CS içeriğinin güncellenmiş sürümlerinin yanı sıra yeni haritalar, karakterler ve silahlar sağlar. Ayrıca CS, marka tarihinde ilk kez oyunculara yeni oyun modları, eşleştirme, liderlik tabloları vb. sağlamıştır.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.