CSGO HUD Nasıl Değiştirilir? (Arayüz Rengini Değiştirme)

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

CSGO HUD Nasıl Değiştirilir?

CSGO Hud Counterstrike Global Offensive oyunu içinde görüntülenen katman öğeleridir. HUD, “Heads up Display” için kısa bir terimdir ve aynı zamanda Oyun Kullanıcı Arayüzü olarak da adlandırılır.

CSGO HUD Nedir?

HUD, radar, sağlık, cephane durumu, silahlar, para, zaman ve öldürme istatistiklerini içerir.

CSGO‘da, oyuncuların HUD öğelerini özelleştirmelerine izin verilir. CSGO oynarken koşulları hızlı görmek son derece önemlidir, CSGO Hud’u ayarlayarak öğeleri çok daha iyi görebilirsiniz ancak HUD‘yi ayarlamak için yapmanız gereken adımlar var.

Bu kılavuzda size CSGO HUD hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve her bir unsurun nasıl değiştiğini göstereceğim. Default CSGO HUD stilinizi birkaç dakika içinde ayarlamak çok kolay!

CSGO Arayüz Nasıl Değiştirilir?

CSGO Surf Nasıl Yapılır

CSGO HUD‘nizi düzenlerken iki şeyden yararlanabilirsiniz:  CSGO‘nun oyun menüsü ayarları ve konsol HUD komutları.

Öncelikle CSGO‘daki HUD oyun ayarlarına daha yakından bakalım.

CSGO HUD Oyun Ayarı Seçenekleri

Sol taraftaki “oyun ayarları” na tıklayın ve “HUD” sekmesine gidin. Bu alanda, birçok HUD temelini kolayca değiştirebilirsiniz:

CSGO HUD Konsol Komutları

HUD‘i özelleştirmek için CSGO konsolu komutlarını da kullanabilirsiniz  ve daha da fazla özelleştirme seçeneğiniz vardır! Henüz konsolu kurmadıysanız, burada basit CSGO konsol açma eğitimimi bulabilirsiniz.

reklam
hud_scaling 0.5HUD boyutunu değiştirin.
cl_hud_playercount_pos 0Oyuncu sayaç pozisyonunu değiştirir. Ekran üstü veya altı.
cl_hud_playercount_showcount 00 = Oyuncu sayacı avatarları gösterecek, 1 = Sayaç kalan oyuncu sayısını gösterecek.
cl_hud_color 0HUD öğelerinin renklerini değiştirin. 0 = Normal, 1 = Beyaz, 2 = Açık Mavi, 3 = Koyu Mavi, 4 = Mor, 5 = Kırmızı, 6 = Turuncu, 7 = Sarı, 8 = Yeşil, 9 = Deniz Mavisi, 10 = Pembe.
cl_hud_background_alpha 0.5Bazı HUD öğelerinin arka plan şeffaflığını değiştirmenize izin verir.
cl_hud_bomb_under_radar 1Bomba simgesinin konumunu değiştirir.
cl_hud_healthammo_style 0Sağlık ve zırh görüntüleme çubuklarını ve HUD madde işareti görüntüleme çubuğunu Gösterir veya Gizler.
cl_showloadout 01 = Ekipmanı her zaman ekranın sağ tarafında görüntüler. 0 = Bir süre sonra, silah değiştirilene kadar ekipmanı göstermeyi durduracaktır.
cl_loadout_colorweaponnames 01 = Silahların isimleri nadirliklerine göre renk değiştiriyor. 0 = Silah adı beyaz olarak görüntülenir.
cl_show_clan_in_death_notice 10 = Ölüm bildirimlerinde klan / grup etiketini göstermez. 1 = Ölüm bildirimlerinde klan / grup etiketini görüntüler.
safezonex 1HUD konumunu yatay olarak değiştirir.
safezoney 1HUD konumunu dikey olarak değiştirir.

CSGO Arayüz Konsol Komutları

net_graph 1Bilgileri gösterir: fps, ping, tik…
net_graphproportionalfont 1Net_graph boyutunu değiştirir. 0 = Küçük; 1 = Normal
cl_showfps 1FPS’nizi gösterir. FPS arttırma rehberine buradan ulaşabilirsiniz.
cl_drawhud 0HUD‘yi gizler

CSGO HUD Nasıl Gizlenir?

Komple HUD‘yi CSGO’da gizlemek için konsola girmeniz gereken: “cl_drawhud 0” ve tekrar göstermek için “cl_dawhud 1” yazabilirsiniz.
"cl_drawhud 0" Youtube videoları için oyun çekimlerini kaydederseniz yararlı olabilir.

CSGO Arayüz Rengi Değiştirme

CSGO’da HUD rengini değiştirmek için sadece oyun menüsü ayarlarını düzenleyin veya “cl_hud_color 0” konsol komutunu kullanın.
1’den 10’a kadar renkleri kullanabilirsiniz: 0 = Normal, 1 = Beyaz, 2 = Açık Mavi, 3 = Koyu Mavi, 4 = Mor, 5 = Kırmızı, 6 = Turuncu, 7 = Sarı, 8 = Yeşil, 9 = Deniz Mavisi, 10 = Pembe.

“cl_hud_color 9”

Oyun menüsündeki HUD renkleri şunlardır: Beyaz, Açık Mavi, Mavi, Mor, Pembe, Kırmızı, Turuncu, Sarı, Yeşil, Deniz Mavisi ve Klasik.

Diğer CSGO Yazılarımız

CSGO Jump Throw Kodu

CSGO Susturucu Takma

CSGO Dil Değiştirme

CSGO Sistem Gereksinimleri

CSGO HUD Nedir?

CSGO HUD Nedir? CSGO HUD, radar, sağlık, cephane durumu, silahlar, para gibi göstergeleri içerir.

CSGO Arayüzü Nasıl Değiştirilir?

CSGO Arayüzü Nasıl Değiştirilir? CSGO HUD‘nizi düzenlerken iki şeyden yararlanabilirsiniz:  CSGO‘nun oyun menüsü ve konsol HUD komutları.

reklam
CSGO HUD Nasıl Gizlenir?

Komple HUD‘yi CSGO’da gizlemek için konsola girmeniz gerekenler rehberimizde yer alıyor.

CSGO Nedir

CSGO Rate Ayarları

Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO veya CSGO olarak da bilinir), Hidden Path Entertainment ve Valve Corporation tarafından geliştirilen çok oyunculu bir birinci şahıs nişancı video oyunudur . Oyunun kendisi, Counter-Strike serisinin dördüncü oyunu olarak Ağustos 2012’de piyasaya sürüldü.

CSGO gerçekten hızlı bir şekilde popülerlik kazandı çünkü geliştiricilerin franchise’daki önceki oyunlarda hayranlar arasında yaygın olarak kabul gören harika bir tarifi vardı. Counter-Strike Source’a benzer bir oyun yaptılar. Bazı küçük değişiklikler dışında, oyun sağlam kaldı ve değiştirdikleri tek şey grafikleri daha iyi hale getirmek oldu.

Kaynak: csgo-ranks.com/hud-guide


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.