CSGO Autoexec Nasıl Oluşturulur?

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

CSGO'da Müzik Nasıl Çalınır?

CSGO‘yu her sıfırladığınızda tüm özel ayarlarınızı yeniden yazmak büyük bir can sıkıntısıdır, bu durumda yardımınıza Autoexec gelir, bu yazıda CSGO Autoexec Nasıl Oluşturulur? anlatacağız.

CSGO birçok özelleştirme seçeneği sunan bir oyundur. Oyuncular sürekli olarak çözünürlükleri, nişangahları, video ayarları vb. gibi ayarları değiştirebiliyor. 

Daha fazla oku: CSGO CFG (Config) Nedir? Nereye Atılır?

CSGO Autoexec Nasıl Oluşturulur?

CSGO FPS Gösterme Kodu
CSGO Autoexec Nasıl Oluşturulur?

Autoexec dosyası oluşturmak, doğru adımları izlerseniz gerçekten çok basittir. Öncelikle dosyanızı oluşturduktan sonra kolayca düzenleyebilmeniz için Notepad ++ ‘ı indirmenizi öneririz. Bu, dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan, tamamen güvenli bir programdır, bu yüzden bunun için endişelenmenize gerek yok. İndirdiğiniz Notepad ++ ile (çok küçük bir program, bu yüzden hiç uzun sürmemelidir) hazırsınız.

 1. CSGO yapılandırma klasörünüze gidin. Bu klasörü bulmak için Steam kütüphanesinden CSGO‘yu bulun ardından Özellikler’e ve Yerel Dosyalara Gözat’a tıklayın.
 2. İçinde çok sayıda klasör bulunan bir sekmeye ulaşacaksınız. csgo yazan yere çift tıklayın ve cfg dosyasına tıklayın.
 3. Autoexec dosyasını masaüstüne yerleştirmeyi seviyoruz ancak elbette bu tamamen size kalmış. Masaüstüne koymak için boş bir alana sağ tıklayın ve Yeni ->Klasör‘e tıklayın.
 4. Yepyeni autoexec‘inizi .txt dosyası olarak açın ve otomatik olarak çalışmasını istediğiniz kodu seçin. Bu konuda size yardımcı olacak birçok kaynak vardır atölye haritası Crashz’ Crosshair indirebilir ve oradan bir tane yapabilirsiniz. İşiniz bittiğinde ‘paylaş’ düğmesine basın ve haritanın verdiği metni kopyalayın.
 5. Son satıra host_writeconfig yazın (autoexec oluşturucu bunu zaten yapıyor).
 6. Satırlarınızı yazmayı tamamladığınızda, Dosya -> Farklı Kaydet’e basın. Artık dosyayı autoexec.cfg olarak adlandırmanız (yazımınızı kontrol etmeniz önemlidir) ve Tüm Dosyalar olarak kaydetmeniz gerekir.
 7. Autoexec dosyanız artık hazır. Eski .txt dosyanızın hala orada olduğunu göreceksiniz, isterseniz bunu silebilirsiniz veya Notepad ++ kullanarak sağ tıklayıp Notepad ++ ile Düzenle ile doğrudan düzenleyebilirsiniz.

Artık autoexec‘inizin oyunu her başlattığınızda çalışması gerekiyor, bu yüzden Steam kitaplığınıza tekrar gidin.

 1. Counter-Strike: Global Offensive‘e sağ tıklayın.
 2. Özellikler‘e tıklayın.
 3. Başlatma Seçeneklerini Ayarla’ya tıklayın.
 4. +exec autoexec.cfg yazın ve ardından Tamam‘a tıklayın.

Diğer CSGO Rehberlerimiz

CSGO CFG (Config) Nedir? Nereye Atılır?

CSGO Konsol Kodları

CSGO’da 1v1 Nasıl Açılır?

reklam

CSGO Rütbe Sıralama ve Rank Sistemi

CSGO FPS Gösterme KoduCSGO Nedir?

CSGO Konsol Nasıl Açılır (Windows, Mac)
CSGO Autoexec Nedir?

“Counter-Strike Global Offensive”, “CSGO” serinin en fazla sаtаn oyunudur. Oyunun geliştiricileri Valve ve Hidden Path Entertainment’dır. CSGO 21 Ağustos 2012’de yayınlandı. Oyunun en büyük güncellemelerinden biri okunuşu tanınmaуan “skin” güncellemesidir. Bu piyes özge serilerden farklıdır ve Stеam’in ilk 10’una girmiştir.

CSGO, CS içeriğinin güncellenmiş sürümlеrinin yanı sıra yeni haritalar, karakterler okunuşu sіlahlar getіrdі. Ayrıca CSGO, marka tarihinde іlk defa oyunculara bilinmeyen temsil modları, eşleştirme, öndеrlik tabloları vb. getirmiştir.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.