Valorant FPS Arttırma, Drop ve Donma Sorunu (Kesin Çözüm)
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!

Oyun

Valorant FPS Arttırma, Drop ve Donma Sorunu (Kesin Çözüm 2020)

Published

on

Online kategoride bilgisayar oyunları arasına yeni giren bir fps oyunu ise Valorant. Şimdiye kadar CS:GO oyuncularından dahi bu oyuna büyük geçişler gördük. Ancak Valorant sistem gereksinimleri ne kadar orta halli bir bilgisayarın rahat kaldırabileceği tarzda olsa bile yer yer fps drop sorunu veya fps donma sorunu yaşayabiliyorsunuz. Temel nedeni Valorant FPS sorunu olan bu durum için peki Valorant FPS arttırma nasıl yapılır? Bunun oyun içi veya bilgisayar kaynaklı olarak birçok yolu var. Biz sizler için bu yolları Valorant FPS Arttırma 2020 başlığı altında açıklayacağız.

Valorant Ayarları ile FPS Arttırma

Valorant FPS Arttırma
Valorant FPS Arttırma

Birçok oyunda olduğu gibi eğer bilgisayarınız oyunu kaldırmakta zorlanıyor ve Valorant kasma sorunu yaşıyorsanız ilk olarak ayarlara bir göz atmamız gerek. Aslında Valorant FPS arttırmanın en iyi yolu grafik ve görüntü değerlerinin kalitesini düşürmektir. Ancak orta halli bir sisteme sahipseniz bu ayarların hepsini düşürmenize gerek yok.

Size FPS arttırma için önemli olan sırada yolları anlatacağız. Öncelikle Valorant’a giriş yapıyoruz. Sağ üstteki ayarlar kısmına giriyoruz orada Görüntü > Grafik Kalitesi ayarlarına gidiyoruz.

Valorant FPS Arttırma
Valorant FPS Arttırma
 • Kenar yumuşatmalarını “Hiçbiri” seçeneğine getirelim.
 • Eşyönsüz Filtreleme özelliğini x1 haline getirelim
 • Eğer Valorant çok aşırı kasıyorsa çözünürlüğü düşürebilirsiniz ancak sadece FPS arttırma için çözünürlüğü düşürmeyin.
 • Bu ayarları yaptıktan sonra FPS’nizi kontrol ederek grafik kalitesini düşürebilirsiniz. Eğer diğer grafik kalitesi ayarlarını en düşüğe veya kapalıya getirirseniz FPS olarak maximum performans alırsınız.

Bir diğer Valorant ayarlarıyla FPS arttırmaysa drop sorunu yaşayanlar için önemli. Bu sefer Görüntü > Genel ayarlarına gidiyoruz.

Eğer iyi bir oyuncu sistemine sahip değilseniz bu ekrandan FPS’yi her zaman kısıtla seçeneğini “Açık” hala getirin. FPS değerini ise 60 FPS’ye sabitleyin. Eğer sisteminiz düşükse sabitlemediğinizde Valorant FPS drop sorunu yaşayabilirsiniz. 60 Fps’de oyun performansı açısından yeterli olacaktır eğer illa yüksek fps olsun diyorsanız “Kapalı” tutabilirsiniz.

Bunlar Kaçmaz:  BTS, Fortnite'a Geliyor

Bilgisayar Ayarları ile Valorant FPS Arttırma

Bilgisayar ayarı olarak size birçok yol sunacağız. Her yolun kendi çağında bir FPS arttırma ihtimali olacaktır. Gelin ilk yol ile başlayalım.

Ekran Kartı Ayarları

FPS arttırma valorant
FPS arttırma valorant

Masaüstüne gelin ve boş bir alana sağ tıklayıp NVIDIA denetim masasını açın. Sol sekmede 3D ayarlarından ön ayarla yap seçeneğine giriniz. Aşağıda bulunan seçeneklerden “Benim Tercihime önem ver”e tıklayın ve aşağıdaki sayacı maksimum performans için en sola performans kısmına çekebilirsiniz. Ancak bu seçimden sonra görüntü kalitenizden ödün vermiş olacaksınız. Eğer yeterli olacaksa bu sayacı dengeliye getirerek hem Valorant FPS arttırma hem de görüntü kalitesi için öncelik vermiş olacaksınız.

Valorant’a Öncelik Tanıma

 • Valorant bilgisayarda açıkken görev yöneticisini başlatın
 • Görev yöneticisinden Valorant’ı bulup sağ tıklayın ve ayrıntılara git seçeneğine takılayın.
 • Yönlendirildiğiniz pencereden yine Valorant’a sağ tıklıyoruz bu sefer “Benzeşmeyi ayarla” seçeneğine gidiyoruz.
 • Açılan pencerede  “Cpu 0” seçili haldeyse tiki kaldıralım.
 • Cpu 0’ı kapatmanız bu programın diğer programlara göre yüksek öncelikte olmasını sağlayacaktır.
 • Bu sayede Valorant FPS kasma ve donma sorunu ortadan kalkacak ve en az %20 civarı bir FPS artışı sağlayacak.
FPS arttırma
FPS arttırma

Valorant Uyumluluk Ayarı

 • Öncelikle oyunun dosyasına giderek oyunun .exe dosyasını bulmalıyız.
 • Bu dosyaya Riot Games\ VALORANT \live\Shooter Game\Binaries\Win64 şeklinde bir dosya uzantısıyla ulaşabilir veya masaüstü kısayoluna sağ tıklayarak dosya klasörünü göster diyebilirsiniz.
 • Valorant oyun simgesine sağ tıklayıp özellikleri açıyoruz.
 • Bu pencerede ise uyumluluk sekmesine giriş yapıyoruz.
 • Bu sekmede kendi işletim sisteminizi seçebilirsiniz.
 • Aşağıda yer alan “Tam Ekran İyileştirmelerini Devre Dışı Bırak” seçeneğini açıyor ve tamam diyoruz.

Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın

 • Tekrardan görev yöneticisini açalım ve o an işinize yaramayacak tüm uygulamaları kapatın.
 • Sonrasında “Başlangıç” sekmesine geçiş yapın.
 • Bu sekmede bilgisayar açılır açılmaz otomatik şekilde başlatılan uygulamaları görürsünüz.
 • Bu uygulamalar arasındaki gereksiz uygulamaları devre dışı bırakın.
 • Bu sayede sadece FPS arttırma değil bilgisayar performansını da olukça arttıracaksınız.
Bunlar Kaçmaz:  Fall Guys Artık Twitch'de En Çok İzlenen Oyunlar Listesinde 1. Değil

Masaüstü’nü Boşaltın

Kulağa çok basit gelen bir yöntemle daha karşınızdayız. Masaüstü ile Valorant’ın ne alakası var diyorsanız eğer, masaüstü işletim sisteminizin var oldu C diskine bağlıdır ve oradaki dosyalar Ram’de belli bir yer kaplar. Onun için masaüstü oldukça sadece kalmalıdır. Gelin yapmanız gerekenleri listeleyelim.

 • Masaüstünde yer alan gereksiz dosyaları kaldırın.
 • Gerekli kısayollarınızı bir dosya açarak oraya yerleştirin.
 • Masaüstünde yüksek boyutta dosya tutmayın.
 • Son olarak masaüstü renginizi yani arkan planınızı düz bir renk yapın.
 • Önerimiz siyah bir arka plan kullanmanız, bu sayede bilgisayarın performansını masaüstü kesinlikle işgal etmeyecektir.

Valorant FPS Arttırma 2020 Yöntemi, Odaklanma Yardımı

odaklanma yardımı kapalı
odaklanma yardımı kapalı

Windows 10 işletim sistemleri için yeni bir özellik olan odaklanma yardımı sizin alt+tab kısayolunu kullanmanızı hızlandırır. Ancak bunun için performansınızdan ödün vermenizi sağlar. Biz FPS Arttırmak istediğimiz için bu ayarı kapatmalıyız. Windows arama kısmından Odaklanma olarak yazdığınızda çıkan ayara girin ve “Kapalı” seçeneğine tıklayın.

Eğer CS:GO’da da aynı sorunu yaşıyorsanız bu yazımızda en ayrıntısına kadar işledik okuyabilirsiniz.

Valorant Nedir?

Valorant FPS Arttırma, Drop ve Donma Sorunu (Kesin Çözüm 2020)
Valorant FPS Arttırma, Drop ve Donma Sorunu (Kesin Çözüm 2020)

Valorant bir free-to-play çok oyunculu taktik birinci şahıs nişancı geliştirilen ve yayınlayan Riot Games ve Microsoft, İlk olarak Ekim 2019’da Project A kod adı altında gösterilen oyun, 7 Nisan 2020’de sınırlı erişimle beta sürümü ile sunuldu ve ardından 2 Haziran 2020’de resmi olarak yayınlandı.

Valorant , gelecekte geçen takım tabanlı bir taktik nişancı ve birinci şahıs nişancı oyunudur . Oyuncular, dünyadaki çeşitli ülke ve kültürlere göre tasarlanmış bir dizi karakterden biri olarak oynarlar. Ana oyun modunda oyuncular her bir takımın üzerinde beş oyuncuya sahip olduğu saldıran veya savunan takıma atanır. Temsilcilerin, her biri ücret gerektiren benzersiz yeteneklerinin yanı sıra öldürme, ölüm veya ani hareketler gibi nihai yetenekleri vardır. 

Advertisement
Yorum yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haber

VALORANT’ın Yeni Skin Serisi G.U.N, 1960’ların Bilim Kurgusundan İlham Aldı

Published

on

By

Riot Games, bugün Gravitational Uranium Neuroblaster’ı veya kısaca G.U.N’ı tanıttı.

1960’ların bilim kurgu, retro fütürizm ve Frank Herbert, Isaac Asimov, Arthur Charles Clarke ve Strugatsky kardeşler gibi yazarların eserlerinden esinlenen G.U.N, taktiksel nişancıya tamamen yeni bir estetik getiriyor. 

Pakette yer alan dünya dışı silahlar Klasik, Bucky, Spectre, Operatör ve yakın dövüş silahlarıdır.

Premium sürüm görünümleri, VALORANT’ın 1.09 Yaması ile aynı zamana denk gelecek ve 30 Eylül Çarşamba günü başlayacak. 

Her bir ürün 1.775 Satış Puanı’na (veya kabaca 19.99 ABD Doları) mal olacak, ancak paket için belirlenen fiyat henüz onaylanmadı.

Paket, üç farklı renk seçeneğiyle gelir ve beş görünüm ve bir silah arkadaşı içerir. Önceki görünüm hatları gibi, Radianite harcamanın yeni animasyonlar, sesler ve estetik gibi yükseltilebilir seçenekler kazanma şansı da var. 

Bunlar Kaçmaz:  BTS, Fortnite'a Geliyor

Paket, önümüzdeki hafta VALORANT’ın mağazasından satın alınabilecek .

Valorant Nedir? 

Valorant, Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan ücretsiz bir çok oyunculu taktik birinci şahıs nişancı oyunudur.

Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla piyasaya sürüldü. Oyun, 7 Nisan 2020’de sınırlı erişimle dahili beta sürümüne başladı ve ardından 2 Haziran 2020’de resmi olarak yayınlandı.

Valorant, yakın gelecekte takıma dayalı bir taktik atış ve birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyuncular, farklı ülkelerde ve dünya çapında tasarlanmış roller oynayan bir dizi ajan olarak hareket ederler.

Valorant FPS Arttırma, Drop ve Donma Sorunu (Kesin Çözüm 2020) için tıklayın.

Kaynak: dotesports.com/valorant/news/valorant-latest-skin-line-gun-1960s-science-fiction

Okumaya Devam Et

Haber

Fall Guys Artık Twitch’de En Çok İzlenen Oyunlar Listesinde 1. Değil

Published

on

By

Fall Guys’ı oynadın, değil mi? Eğer oynamadıysanız bir şans vermenizi öneririm çünkü bu ay Twitch’te ikinci en büyük oyundu, Steam’de 7 milyon kez sattı ve PlayStation Plus’ta şimdiye kadar en çok indirilen oyun oldu.

Among Us geçen ay Twitch çizelgelerini yaktı. Geçen aydan itibaren izlenen saat tam yüzde 650 arttı, bu da Minecraft’ın hemen altındaki Twitch’teki en popüler kategorilerde 11.sıraya koymak için yeterince iyi. Bu sayının bu ay artmasını bekleniyor.

Fall Guys Nedir?

Fall Guys, Devolver Digital Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan çevrimiçi çok oyunculu bir çevrimiçi video oyunudur. Microsoft Windows ve PlayStation 4 için 16 Mayıs 2018’de duyuruldu ve 31 Temmuz 2020’de yayınlandı.

Bunlar Kaçmaz:  BTS, Fortnite'a Geliyor

Fall Guys büyük ölçüde Wipeout veya Ninja Warrior gibi yarış oyunlarından esinlenmiştir. Piyasaya sürülmeden önce Fall Guys, PlayStation Plus üyeleri için ücretsiz olduğunu duyurdu. 48 saat içinde 2 milyondan fazla kişi Fall Guys oyununu satın aldı. Oyun Steam platformunda paralıdır.

Fortnite Ve Rocket League’de Geçişi Bir Slushii Konseri Olacak haberi için tıklayın.

Okumaya Devam Et

Haber

Fortnite Ve Rocket League’de Geçişi Bir Slushii Konseri Olacak

Published

on

By

Rocket League yarın ücretsiz oynanacak ve bunu kutlamak için Fortnite bir etkinlik yapacak. ( Fortnite‘ın geliştiricisi Epic games, geçen yıl Rocket League yapımcısı Psyonix’i satın aldı.)

Bunun bir kısmı, Rocket League’de yer alan “Luv u Need U” adlı DJ Slushii başkanlığındaki Fortnite’ın parti royale Adası’nda bir konser içerecek.

Sanal konser 26 Eylül’de 5PM ET’DE gerçekleşecek; daha önce Dominic Fike ve Anderson.Paak’ın yer aldığı Fortnite’ın şu anki üçüncü konser serisi.

Konserin dışında, ayrıca hem bir oyun olay olacak Fortnite ve Roket Ligi’nde bir oynanabilir savaş otobüs gibi – oyuncu vites kilidini açabilir Roket Ligi – zorlukları tamamlayarak. Etkinlik 26 Eylül’den 12 Ekim’e kadar sürecek; tüm ayrıntıları burada bulabilirsiniz.

Bunlar Kaçmaz:  CSGO Sv_Cheats 1 Kodları Ve Özellikleri

Rocket League crossover’ın dışında, Fortnite, 25 Eylül’de K-pop süper grubu BTS’NİN parti royale sahnesinde yeni bir müzik videosu yayınlayacağı bir başka büyük etkinlik daha düzenliyor.

Fortnite Nedir?

BTS, Fortnite'a geliyor
BTS, Fortnite’a geliyor

Fortnite, Epic Games and People Can Fly tarafından geliştirilen ve Epic Games tarafından 25 Temmuz 2017’de yayınlanan bir atış oyunudur. Oyun, 4 oyuncuya kadar barındırabilen bir görev oyunudur. Oyun “Dünyayı Kurtar”, “Kale Gecesi Savaş Royale” ve “Yaratıcı” olmak üzere üç oyun modu içeriyor, tüm oyun modları aynı.

Kaynak: www.theverge.com/2020/9/22/21450694/fortnite-rocket-league-crossover-event-slushii-concert-date

Okumaya Devam Et

Haber

BTS, Fortnite’a Geliyor

K-pop grubu, Party Royale’de yeni bir müzik videosu yayınlayacak

Published

on

By

Dünyanın en büyük gruplarından biri dünyanın en büyük oyunlarından birine geliyor. Bugün Epic Games , K-pop grubu BTS’in bir sonraki müzik videosunu Fortnite’ın parti royale adasında yayınlayacağını duyurdu . 

BTS, Fortnite'a geliyor

Tek “Dynamite” için bir koreografi videosu olacak ve 25 Eylül’de 20:00 ET’de yayınlanacak. Videoya ek olarak, Epic’in “BTS tarafından koreografisi yapıldığını” söylediği iki yeni ifade 23 Eylül’den itibaren satışa sunulacak.

BTS, Marshmello ve Travis Scott gibi büyük ölçekli müzik etkinliklerinin ardından Fortnite’ın sanal dünyasına giriş yapan en yeni büyük oyuncudur.

 Bu yılın başlarında Epic, film ve müzik performanslarını izlemek için ayrılmış alanlara sahip tamamen ayrı bir ada olan party royale adlı oyunda şiddet içermeyen bir alanı piyasaya sürdü .

Son zamanlarda, geliştirici, parti royale’de yayınlanabilecek canlı konserlere ev sahipliği yapmak için Los Angeles’ta bir yüksek teknoloji stüdyosu oluşturduğundan, müzik Epic için daha da büyük bir odak haline geldi. 

Bunlar Kaçmaz:  Apex Legends Silah Türleri Ve Tavsiyeler

Ayın başında Dominic Fike ile başladı ve geçen hafta sonu Anderson .Paak’ın gösterisiyle devam etti. Ekim ayında daha fazla gösteri bekleniyor.

Fortnite Nedir?

Fortnite, Epic Games and People Can Fly tarafından geliştirilen ve Epic Games tarafından 25 Temmuz 2017’de yayınlanan bir atış oyunudur.

Oyun, 4 oyuncuya kadar barındırabilen bir görev oyunudur. Oyun “Dünyayı Kurtar”, “Kale Gecesi Savaş Royale” ve “Yaratıcı” olmak üzere üç oyun modu içeriyor, tüm oyun modları aynı.

Xbox Game Pass Abone Sayısı Altı Aydan Kısa Bir Sürede %50 Artışla 15 Milyona Ulaştı haberi için tıklayın.

Kaynak: www.theverge.com/2020/9/21/21448831/bts-fortnite-party-royale-dynamite-music-video

Okumaya Devam Et

Oyun

Farklı Bölgelerden Oyuncularla VALORANT Nasıl Oynanır?

Published

on

By

Riot Games, geliştiricinin büyüyen oyun kataloğunu karşılamak için geçen yıl yavaş yavaş tüm oyuncuları League of Legends hesaplarından Riot hesaplarına geçirdi.

VALORANT , League of Legends ve Legends of Runeterra gibi , artık giriş ekranında bir bölge seçiciye sahip değil, yani bir sunucu seçtikten sonra ona kilitlenmiş olacaksın.

Kuzey Amerika’da bir VALORANT hesabı oluşturduysanız, otomatik olarak Kuzey Amerika bölgesine atanacaksınız ve başka yerlerde arkadaşlarınızla oynamanıza engel olacaksınız. Neyse ki bunu atlamanın bir yolu var.

Bölgenizi nasıl değiştirirsiniz

Bir VPN indirmek istemiyorsan, Riot ile iletişime geçmeyi ve bölge transferi istemeyi dene. Bunu buraya tıklayarak ve bir bilet göndererek yapabilirsiniz.

Güzelce sorup durumunuzu açıklarsanız, Riot sizi ödüllendirebilir ve bölgenizi değiştirebilir. Ama buna güvenmeyin.

Bu yöntem, yeni bölgenizde takılıp kalacağınız ve muhtemelen gelecekte geri dönemeyeceğiniz anlamına gelir.

Yeni bir Riot hesabı nasıl oluşturulur?

Farklı bölgelerden arkadaşlarınızla oynamanın en basit yolu yeni bir Riot hesabı oluşturmaktır.

Bunlar Kaçmaz:  CSGO Sv_Cheats 1 Kodları Ve Özellikleri

Bunu yapmak için önce bir VPN’e ihtiyacınız olacak. Ancak endişelenmeyin, ücretsiz bir deneme yeterli olacaktır.

VPN’nizi indirdikten sonra, arkadaşlarınızın oynadığı ülkeyi (veya bölgelerinde herhangi bir yeri) seçin ve yeni bir Riot hesabı oluşturmak için burayı tıklayın .

Hesabınızı oluşturduktan sonra, bölgeniz VPN’nizle aynı hedefe kilitlenecek ve arkadaşlarınızla oynayabileceksiniz.

Muhtemelen alıştığınızdan daha yüksek ping’e sahip olacaksınız, ancak bu, arkadaşlarınızla oynamak için ödenmesi gereken küçük bir bedel.

Valorant Nedir?

Valorant FPS Arttırma
Valorant FPS Arttırma

Valorant, Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan ücretsiz bir çok oyunculu taktik birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla piyasaya sürüldü.Oyun dahili beta dönemine 7 Nisan 2020’de sınırlı erişim haklarıyla başladı ve ardından 2 Haziran 2020’de resmi olarak yayınlandı.

Valorant, yakın gelecekte takıma dayalı bir taktik atış ve birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyuncular, farklı ülkelerde ve dünya çapında tasarlanmış roller oynayan bir dizi ajan olarak hareket ederler.

Bunlar Kaçmaz:  BTS, Fortnite'a Geliyor

Ana oyun modunda, oyuncular hücum veya savunma takımlarına atanır, her takımda beş oyuncu bulunur. Özel araçlar, öldürmek, ölmek veya saldırmak için ani eylemler gerektiren benzersiz nihai yeteneklere ve ayrıca ödeme gerektiren benzersiz yeteneklerine sahiptir.

Her oyuncu, her turun başında bir “klasik” tabanca ve bir veya daha fazla “özel yetenek” getirecek. Diğer silahları ve becerileri satın almak için oyundaki ekonomik sistemi kullanabilirsiniz.

Sistem, bir önceki turun sonuçlarına göre ödeme yapacaktır. Oyuncunun sorumlu olduğu her türlü cinayet ve ani artış ödenecektir.

Valorant FPS Arttırma, Drop ve Donma Sorunu (Kesin Çözüm 2020) için tıklayın.

Okumaya Devam Et

Popüler

2 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin2