Valorant Ses Ayarları ve Tavsiyeleri

Valorant’ta veya FPS oyunlarında yeni olan oyuncular, genellikle oyun içi ses ayarlarının önemini ve düşmanla savaşırken ses ipuçlarının etkisini gözden kaçırır.

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Valorant Ses Ayarları

Riot Games‘in en yeni FPS oyunu Valorant, bir ajanın farklı yüzeylerde yürüdüğünde değişen ayak sesi efektleri de dahil olmak üzere çeşitli ses ipuçlarıyla birlikte gelir. Ajan yeteneklerinin ayrıca kendi sesleri ve açıklamaları vardır. Bu nedenle ses, oyun oynarken değerli bilgiler edinmenin çok önemli bir yoludur. Bu yazıda Valorant ses ayarları nelerdir, en iyi nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlatacağız ve inceliklerine değineceğiz.

Ayak seslerinden şarjör değiştirme animasyonlarına kadar oyun içi sesler, CSGO, Call of Duty, Overwatch ve Valorant gibi FPS oyunlarındaki en önemli oyun özelliklerinden biridir.

Valorant En İyi Ses Ayarları

Valorant En İyi Ses Ayarları

Valorant‘ta denemeniz gereken önemli ses ayarlarından bazıları aşağıda verilmiştir.

1. Dikkat Dağıtıcı Ses Efektlerini Kapatın

Valorant gibi oldukça rekabetçi, düşük TTK (Time To Kill) oyunlarında, oyun içi müzik ve ses hatları, birçok insanın istemeyeceği dikkat dağıtıcı bir öğe olabilir.

Bunlardan kurtulmak için ‘Voice-Over’ sekmesinin altındaki ‘All Music Master Volume’ ayarlarına gitmeniz gerekir. Bu ayarların altında, ‘Agent Flavor’ı bulup, kapatabilirsiniz. 

Bu işlem, oyun içindeki ajan seslerini ve ajanların arasındaki konuşmaları kapatacak ve böylece sıcak bir çatışmanın içindeyken dikkatinizin dağılmasını en aza indirecektir.

Agent Flavor ayarları, ajanlara hayat vererek onlara oyunun içindeyken farklı bir kişilik kazandırır. Ancak, uzun vadede oyunun rekabet ortamını etkileyebilir. Dolayısıyla Valorant konusunda ciddiyseniz bu ayarı kapatmanızı öneririz.

2. Oyun İçi Müziği Kapatın

‘VOIP Ducks Music’ adlı seçeneğin açılması, siz ve takım arkadaşlarınızın oyun boyunca birbirinizle sesli iletişim kurarken tüm oyun içi müziğin sesini kapatacaktır.

reklam

Siz ve ekibiniz Valorant‘ta sesli sohbeti kullanmaktan hoşlanıyorsanız ve Discord veya TeamSpeak gibi üçüncü taraf uygulamaları kullanmaktan kaçınıyorsanız, bu ayarı açmak bir zorunluluktur.

Ayrıca, ‘Voice-Over’ sekmesi, siz veya takım arkadaşlarınız oyunda konuşurken spikerin sesini azaltacak bir ayar olan ‘VOIP Ducks Flavor VO’a sahiptir. Ancak, oyunun çeşitli mekaniklerini öğrenirken spiker değerli bir bilgi kaynağı olduğundan, yeni oyuncuların bu ayarı açmamalarını öneririz.

3. Ana Ses Seviyesini Ayarlayın

Oyunun ana ses düzeyini ne olarak ayarladığınız, nihayetinde size ve kulaklık ayarlarınıza bağlı olacaktır. Bu nedenle, oyunun ses ayarlarını istediğiniz şekilde denemekten çekinmeyin. 


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.