Valorant Kaç GB? Valorant Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Valorant Kaç GB? Valorant Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Valorant Kaç GB? Valorant Sistem Gereksinimleri Nelerdir? gibi soruları bu yazıda ayrıntılı bir şekilde ele alacağız. Valorant şu anda en popüler PC oyunlarından biridir. Valorant indirme boyutu hakkındaki ayrıntıları ve oyunu PC’nize yükleme adımları hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Diğer Valorant rehberlerimiz:

Valorant Kaç GB?

Valorant En İyi Ajanlar

Valorant, bu yıl sunulan en büyük oyunlardan biri olduğunu kanıtladı ve yalnızca Windows PC platformunda yayınlanmasına rağmen oyun topluluğunun ilgisini çekti. Riot‘un ücretsiz oynanabilen taktik birinci şahıs nişancı oyunu, çıkışından bu yana büyüdü ve eSpor dalında büyük bir etki yarattı. Aynı zamanda şu anda en iyi PC oyunlarından biri olarak biliniyor ve gelişmeye devam ediyor.

Valorant PC Kaç GB?

Valorant, sisteminizde önemli miktarda disk alanı kaplar. Bu yüzden oyunu kurmadan önce yeterli depolama alanına sahip olduğunuzdan emin olun.

Oyunu indirmek için öncelikle 65,5 MB‘lık oyun istemcisini indirmeniz gerekir. Ardından kullanıcıların video oyununda hile ve bilgisayar korsanlığı yapmasını önleyen, Riot Games‘in Anti-Cheat istemcisi Vanguard‘ı yüklemeniz gerekir. İndirme paketinin boyutu başlangıçta 3,3 GB civarındayken, son güncellemelerle boyutu yaklaşık 14.4 GB‘a çıktı. Riot Games, yeni yamalar sunmaya devam ederse toplam oyun boyutu çok daha yüksek olabilir.

Valorant Nasıl İndirilir?

Valorant Reyna Nasıl Oynanır?
Valorant Nasıl İndirilir?

Valorant’ı bilgisayarınıza indirmek için bu 3 adımı izleyin:

  1. Adım: buradaki linkten Valorant resmi web sitesini ziyaret edin. Web sitesine girdikten sonra, oyun istemcisini indirmek için ‘İndir’ düğmesine tıklamanız gerekecek.
  2. Adım: ‘İndir’ düğmesine bastıktan sonra 65,5 MB‘lık bir dosyanın bilgisayarınıza indiğini göreceksiniz, bu dosya Riot istemcisidir.
  3. Adım: İstemciyi başlatın ve Riot Games hesabınızı kullanarak giriş yapmak için ‘Giriş Yap’ seçeneğine tıklayın. Giriş yaptıktan sonra indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.

Valorant istemcinizde, diğer Riot oyunlarını oynamak için kullandığınız Riot Games hesabını kullanabilirsiniz. Ancak, halihazırda bir hesabınız yoksa, Riot Games’in resmi web sitesini ziyaret ederek kolayca bir tane oluşturabilirsiniz.

Valorant Ücretsiz Mi?

Valorant Silahı Sol Ele Alma
Valorant Ücretsiz Mi?

Valorant, Riot Games tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir oyundur. Bu demektir ki, Valorant’ı bilgisayarınızda oynamak için herhangi bir zorunlu ücret vermenize gerek kalmaz; ancak, oyunu oynamaya başladıktan sonra para karşılığında oyun içi satın alımlar yapabilirsiniz.

reklam


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Avatar for Semra Kısa

    Semra Kısa

    1 Ocak 2022 14:22

    Sabırsızlıkla bekliyorum nolur bir an önce gelsin mobile

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.