Valorant Nişangah Ayarları – Yayıncıların Crosshair Ayarları

Avatar for Enes Sağlam

Son güncelleme:

Valorant Nişangah Ayarları - Yayıncıların Crosshair Ayarları

Valorant oyun içi birçok ayarı kendinize göre kişiselleştirebilmenizi sağlar. Bu kişiselleştirmeye fare hassasiyetinden görüntü ayarlarına kadar örnek verebiliriz. Bugünse oyun performansınızı önemli ölçüde etkileyen Valorant crosshair ayarlarına değineceğiz. Valorant nişangah ayarları dahilinde nelere dikkat etmeliyiz ve ünlü yayıncıların crosshair değerleri neler; birlikte göreceğiz.

Unutmayın ki nişangah ayarları oyun içi kişiselleştirmeyi sağlamak için vardır. Bu yazıdan yola çıkarak bulabileceğiniz Valorant en iyi crosshair ayarları size en iyi performansı sağlayacaktır. Bundan dolayı öncelikle size bu ayarların ne anlama geldiğini anlatacağız. Sonrasında ise yayıncılardan tanıdık isimlerin nişangah ayarlarını inceleyeceğiz ve bir fikir alacağız.

Valorant Nişangah Ayarları

Valorant Nişangah Ayarları

Nişangah, oyun ekranımızın en ortasında yer alır. Shooter tarzı oyunlarda el göz koordinasyonunu sağlayan en önemli etkenlerden biridir. El göz koordinasyonu dışında rakibe nişan almanızı sağlar. Bu yüzden en iyi Valorant crosshair ayarını bulmanız, oyun performansınızı arttırır.

Standart crosshair bildiğimiz (+) işaretidir. Ancak Valorant bu konuda da (•) işaretine kadar esnetebilme imkanı sunmakta. Bunlar dışında bir de kare crosshair bulunmakta. Ayrıca Valorant’ta nişangah rengi olarak da farklı haritalara göre farklı seçeneklere gidebilirsiniz. Biz örneklerle göstereceğiz ancak hangi ayarın size en uygun olduğunu kendiniz deneyerek bulmanız gerekir.

Valorant Crosshair Seçenekleri ve Anlamları

Valorant Crosshair Seçenekleri ve Anlamları

Kendiniz için en iyi Valorant nişangah ayarı değerlerini bulabilmek için aşağıdaki crosshair seçeneklerinin anlamlarını bilmeniz gerekir. Valorant Nişangah ayarlarının anlamları şu şekilde:

Merkez NoktaBu ayar açık olduğunda nişangahınızın tam ortasında bir nokta belirir. Diğer çizgileri kapatıp sadece merkez noktayı aktif ederseniz nokta nişangaha sahip olursunuz.
Hareket HatasıSiz hareket halindeyken nişangahınızın büyümesini sağlar. Yaygın olmayan bir ayardır ancak bazı oyuncular tercih etmektedir.
Ateşleme HatasıBu ayar, siz ateş ettiğinizde nişangahınız büyümesini sağlar. Bu ayarın kullanımı da yaygın değildir.
İç Çizgilerİç çizgiler, nişangahınızın içindeki çizgilerdir. En çok tercih edilen ayardır. Sadece bu ayarı aktif ederek de nişangahınızı kullanabilirsiniz.
Ana ÇizgiNişangahın iç çizgilerinin etrafını sarar.
Dış ÇizgilerDiğer iki çizgiye göre daha uzakta yer alırlar. Genelde hareket ve ateşleme hatası kullanımında tercih edilir.

Yukarıda Valorant nişangah seçenekleri ve anlamlarını tek tek anlattık. Valorant’ta birkaç genel kullanım bulunmaktadır. Bunlardan biri sadece iç çizgilerin açık olduğu ayar tipi. Bir diğeri sadece merkez noktanın açık olduğu ayar tipidir. Bu kullanımlar da kendi aralarında ayrılır. İç çizgilerin geniş-uzun ve dar-kısa kullanımları mevcuttur. Şahsen ben kısa ve orta kalınlıkta adeta merkez nokta boyutunda iç çizgileri kullanmaktayım.

Valorant Nişangah Ayarları Sık Sorulan Sorular

Sizlerin sorularınıza cevap bulabilmeniz için en çok sorulan soruları cevaplandırdık:

Valorant nişangah ayarları nasıl yapılır?

Oyuna girdikten sonra ayarlara girin. Üst sekmeden “Nişangah” seçeneğini seçin. Yazımızda belirttiğimiz ayarları uygulayın ve ön izleme olarak ayarlardan direkt görebilirsiniz.

reklam
Valorant nokta nişangah nasıl yapılır?

Sadece merkez nokta seçeneğini aktif ederek nokta crosshair yapabilirsiniz.

Valorant artı nişangah nasıl yapılır?

İç çizgi seçeneğini ayarlayarak size özel bir artı crosshair yapabilirsiniz.

Valorant yuvarlak nişangah nasıl yapılır?

İç çizgi ayarlarından opaklığı 1, uzunluğu 1, kalınlığı 3 ve ofseti 1 olarak ayarlayabilirsiniz. Benzer ve farklı crosshair ayarlarını yazımızda gösterdik.

Valorant nişangah ayarları nasıl olmalı?

Valorant crosshair ayarınız size özel olmalıdır. Yazımızda bu seçenekleri tek tek anlattık ve örnekler verdik. Kendinize özel en iyi nişangah ayarını deneyerek bulmanız gerek.

Crosshair nedir Valorant?

Crosshair Türkçe anlamı nişangahtır. Nişangah, oyun ekranınızda nişan almanızı sağlayan ögedir.

Crosshair büyük mü olmalı küçük mü?

Bu durum tamamen size kalmış. Büyük nişangahlar bazen görüntüyü kaplayabilir ancak daha net gözükür. Küçük nişangah ise temiz bir oyun ekranı sağlar odağı dağıtmaz. İki seçeneği de deneyerek size en uygununu bulabilirsiniz.

Ünlü Yayıncıların Valorant Nişangah Ayarları

Sizlere örnek olması amacıyla ünlü yayıncıların crosshair ayarlarını tek tek derledik. Kullandığımız görseller Valorant’ın resmi görselleridir.

Mehmet “cNed” İpek Valorant Crosshair Ayarları

Valorant nişangah ayarları cNed
Valorant nişangah ayarları cNed

cNed, iç çizgi kalınlığı 2, uzunluğu 4, uzaklığı 3 olan alışılagelmiş bir ayar kullanmakta. Bu ayarlar içerisinde dış çizgi saydamlığının 0 olduğunu ve bundan dolayı pek kullanılmadığını tekrardan hatırlatalım.

Berk “Rip” Tepe Valorant Crosshair Ayarları

Valorant nişangah ayarları Rip
Valorant nişangah ayarları Rip

Rip, iç çizgi ayarlarında alışılagelmiş değerler kullanmakta. Ancak diğer değerleri kendine göre biraz kişiselleştirmiş. Ayrıca bu ayarda da olduğu gibi camgöbeği rengi sık kullanılan nişangah renkleri arasındadır.

Ferit “wtcN” Karakaya Valorant Crosshair Ayarları

Valorant nişangah ayarları wtcN
Valorant nişangah ayarlarıwtcN

wtcN, biraz daha alışılagelmişin dışında bir nişangah kullanıyor diyebiliriz. İç çizginin kullanılmadığı bir ayar olarak güzel bir örnek diyebiliriz. Siz de kendinize göre bu tarz farklı nişangahlar deneyebilirsiniz.

reklam

Cantuğ “UNLOST” Özsoy Valorant Crosshair Ayarları

Valorant nişangah ayarları UNLOST
Valorant nişangah ayarları UNLOST

UNLOST‘un nişangahı ince ve kullanışlı olarak güzel bir örnek. Benzer bir ayar yapmak isterseniz değerleri değiştirerek farklı ayarlar deneyebilirsiniz.

Cem “Mithrain” Karakoç Valorant Crosshair Ayarları

Valorant nişangah ayarları Mithrain

Mithrain, genelde kullanılan crosshair tiplerinden birini kullanmakta. Sizde benzer ayarları kişiselleştirebilirsiniz.

Berker “g4ndhi” Kubat Valorant Crosshair Ayarları

Valorant nişangah ayarları Gandhi

g4ndhi nişangah ayarları gördüğünüz gibidir. Bu tarz farklı nişangahları da benzer ayarlarla deneyebilirsiniz.

Alperen “AlpTV” Dürük Valorant Crosshair Ayarları

Valorant crosshair ayarları Alptv

Alperen “AlpTV” Dürük, bu tarz bir nişangah kullanmakta. Siz de benzer bir ayar deneyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: VALORANT En İyi Crosshair ve Ayarlar


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

2 Yorum

 1. Avatar for d

  d

  13 Ağustos 2021 13:07

  ben ferit inkini kullanıyorum bence en iyiside o

 2. Avatar for Orçun

  Orçun

  14 Ağustos 2021 07:56

  Bütün ayarları denedim acayip işe yaradı teşekkürler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.