CSGO Kendini Kickleme Komutu (En Kolay Yöntem)

Rekabetçi maçlardan çıkmak için maçın sonuna kadar bekleme derdine son: CSGO kendini kickleme komutu

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

csgo

CSGO oynamak çoğu zaman eğlencelidir ancak kötü takım arkadaşları, hileciler maçınızı mahvedebilir hele ki bu rekabetçi bir maç ise hem öfkelenirsiniz hem de maçtan çıkmak isterseniz ceza alırsınız. Böyle durumlarda yardımınıza CSGO kendini kickleme komutu koşuyor. Bu yazımızda banlanmadan rekabetçi maçtan nasıl çıkabilirsiniz anlattık (bu yöntemi sırf eğlencesine de kullanabilirsiniz), umarım işinize yarar.

CSGO Kendini Kickleme

Bu işlemi yapmak için geliştirici konsoluna biraz aşina olmanız gerekiyor. Tüm konsol komutlarını ezberlemenize gerek yok sadece aşağıdaki iki koda ihtiyacınız olacak. Öncelikle konsolu açmak için é tuşuna basın (eğer açılmadıysa “CSGO konsol açma” adlı rehberimize göz atabilirsiniz) ve aşağıdaki kodları yazın.

  • status – bu kelimeyi geliştirici konsoluna girin ve Enter tuşuna basın. Enter’a bastıktan sonra biraz karmaşık bilgiler göreceksiniz, merak etmeyin! Takma adınızı bulun ve hemen önündeki numaraları kopyalayın.
  • callvote kick [kopyaladığınız numara] – bu komut, numarasını yazdığınız oyuncunun maçtan atılması için oylama açar. Numaranızı doğru kopyalarsanız kendiniz için kickleme oylaması açmış olursunuz.
CSGO kendini kickleme komutu

Takım arkadaşlarınızın ekranlarında normal oylama çubuğu görünecektir, sizi kicklemek onlara kalmıştır. Kicklenmek için toksiklik yapmayı unutmayın 🙂 .

CSGO kendini kickleme

CSGO Takım Arkadaşı Kickleme

CSGO maçlarındaki başka bir kanser durum takımınızdaki birinin atılmayı hak ettiği zamandır, belki çok çaylak ve CSGO nasıl oynanır? adlı rehberimizi okuması gerekiyordur ya da atılmak için kaşınıyordur. Diğer oyuncular için kickleme oylaması açma süreci daha basittir:

  1. Oylama açmak için Caps Lock veya Esc tuşuna basın, soldaki menüden Oylama seçeneğine tıklayın.
  2. Menüden atmak istediğiniz oyuncuyu seçin.
  3. Takım arkadaşlarınız oylamayı görecek ve F1 veya F2 tuşuna basarak oyuncunun atılıp atılmamasına karar verecektir.

Burada CSGO status kodlarına ihtiyacınız yok, oyun içi araçları kullanabilirsiniz. 

CSGO Botlar Nasıl Kicklenir?

Birçok CSGO rehberi, yeni başlayanlara atölye haritalarında pratik yapmalarını önerir. Yeni başlayanlar dahil CSGO’da ustalaşmak isteyen bütün oyuncuların atölye haritalarında pratik yapması gerekmektedir. Bu durumda botların nasıl atılabileceğini ve eklenebileceğini bilmek önemlidir. Aşağıda pratik yaparken işinize yarayacak bot komutları verilmiştir:

  • bot_kick – tüm botlar oyundan atılır.
  • bot_kick ct – Anti-Terörist takımındaki bütün botlar atılır.
  • bot_kick t – Terörist takımındaki bütün botlar atılır.
  • bot_add_ct hard – Anti-Terörist takımına zor modda oynayan bir adet bot ekler (easy, normal, hard, expert arasında istediğiniz modu seçebilirsiniz).
  • bot_add_t – Terörist takımına bir adet bot ekler.
CSGO botlar nasıl kicklenir?


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.