CSGO VAC Hatası Kesin Çözüm: Daha İyisi Yok (2024)

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

CSGO VAC Hatası Kesin Çözüm: Daha İyisi Yok (2020)

CSGO VAC Hatası nedir? CSGO VAC Hatası nasıl çözülür? gibi soruları bu yazıda ayrıntılı bir şekilde cevaplayacağız. Haftalar sonra ilk kez CSGO‘yu yüklediniz ve “VAC doğrulanamıyor” hatası yazan bir mesaj gördünüz. Bu ne anlama geliyor ve ne yapmanız gerekiyor?

Boş zamanlarınızda botlarla oynamadığınız sürece panik yapmayın, endişelenecek bir şey yok. 

Tek yapmanız gereken CSGO‘yu kapatmak ve Steam kitaplığınıza gitmek. Buradan Counter-Strike: Global Offensive’e sağ tıklayın ve açılır menünün altındaki özellikleri seçin. 

CSGO VAC Hatası Çözüm

CSGO VAC Hatası Çözüm

Aşağıda verilen 1 numaralı yöntem insanların yaklaşık %95’i için işe yarar, bu nedenle büyük olasılıkla işe yarayacak ve hatanızı çözecektir. Olası olmayan bir durumda yapacak başka yöntemler sağladık, merak etmeyin.

Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrulayın ve Bilgisayarı Yeniden Başlatın

Bu yöntemleri gerçekleştirmek için Steam’i açın, Kitaplığa gidin, Counter Strike: Global Offensive’e sağ tıklayın ve ardından “Özellikler” e tıklayın:

CSGO VAC Hatası Çözüm

Özellikler penceresini açtıktan sonra “Yerel Dosyalar” a gidin ve “Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula” ya tıklayın:

CSGO VAC

Bunun tamamlanmasını bekleyin ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Yukarıdakileri tamamladıktan sonra CSGO‘nuzun iyi çalışıyor olmalı ve “Eşleştirme Başarısız – VAC oyun oturumunuzu doğrulayamadı” hatası gitmiş olmalıdır. Ancak yine de oluyorsa aşağıdaki 2 numaralı yöntemi okumaya devam edin.

reklam

Steam Servislerini Onarın

Steam servisinin onarılması Valve tarafından tavsiye edilmektedir. Bunu yapmak için yapmanız gereken tek şey:

Steam‘i kapatın. Bunu Sistem Panelinizden (sağ alt köşede) Steam’e sağ tıklayıp “Çıkış” a tıklayarak yapın:

CSGO VAC Hatası

Steam‘i kapatıp yeniden açmasını bekleyin, sorununuz çözülmelidir.

Hatanız düzelmediyse, yöntem 3 için okumaya devam edin.

CSGO’yu Yeniden Yükleyin

Yukarıda özetlenen iki düzeltme işe yaramadıysa, sorununuz büyük olasılıkla bir ayarı değiştirerek veya bilgisayarınızı yeniden başlatarak çözülemeyecek bir sorundur. 

Sizin için işe yarayabilecek başka bir şey olup olmadığını görmek için web’de arama yapmanızı öneririz ancak CSGO‘yu yeniden yükleyerek zaman kazanacaksınız. Oyunu yeniden yüklemek sorunu hızlı bir şekilde çözecek ve sizi birçok farklı yöntemi denemekten kurtaracaktır (muhtemelen işe yaramayacaktır).

CSGO‘yu tamamen yeniden yüklemek için Steam‘deki Kitaplığınıza gidin, “Counter-Strike: Global Offensive” e sağ tıklayın ve “Kaldır” a tıklayın:

CSGO

Açılan pencerede “Sil” e tıklayın:

CSGO VAC Hatası Çözüm

Ardından CSGO’yu yeniden yüklemeniz gerekecek. Bu işlemi buraya tıklayarak yapabilirsinizCSGO yeniden yüklendikten sonra “Eşleştirme Başarısız – VAC oyun oturumunuzu doğrulayamadı” hatası düzelecektir!

Diğer CSGO Rehberlerimiz

CSGO FPS Görme | CSGO FPS Gösterme Kodu (Windows, Mac)

reklam

CSGO Bunny Kodu | Hızlı Bunny Kodu: Daha İyisi Yok!

CSGO’da Kendini Kickleme Komutu (En Kolay Yöntem)

CSGO Hile Kodları (Dev Liste)

CSGO Wall Hack Nasıl Açılır? (Wall Hack Kodu)

CSGO FPS Arttırma Rehberi

Yukarıdaki üç düzeltmeyi denedikten sonra hala sorun yaşıyorsanız, bize @hypasoscom adlı bir Tweet gönderin, size yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız!

CSGO Nedir?

CSGO'yu Kaç Kişi Oynuyor? (2020 İstatistikleri)
CSGO

CSGO‘nun tam sürümü, “Counter-Strike” serisinin en çok satan oyunu olan “Counter-Strike Global Offensive” dir. Oyunun geliştiricileri Valve ve Hidden Path Entertainment’dır.

CS oyun serisi başlangıçta “Half-Life” modunda piyasaya sürüldü. Çoğu mod indirildikten sonra Valve oyunu satın aldı. Oyunun en son sürümü 1.6 veya daha yüksek: CS: Source (CS: S) tamamen farklı bir oyun motoruyla birlikte gelir. Ancak CS: Source işe alınmadığında, yapım şirketi tekrar kayıplara uğradı ve CSGO’yu başlattı.

CSGO bomba imha ve rehine kurtarma senaryolarından oluşur. Her turun başında oyunculara çeşitli eylemler ile kazanılan paralar verilir. Anti-terörist takımının terörist bölgesindeki rehineleri kurtarıp kendi bölgelerine getirmesi gerekir.

Kaynak: totalcsgo.com/vac-verify-game-session


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.