iPhone 12’nin Sahip Olmadığı, Keşke Olsaydı Diyeceğiniz 5 Özellik

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

iPhone 12'nin Sahip Olmadığı, Keşke Olsaydı Diyeceğiniz 5 Özellik

iPhone 12 bazı harika özelliklerle birlikte geliyor: 5G desteği için yepyeni bir tasarım ve yeni MagSafe şarj cihazları. Ancak görmek istediğimiz bazı eksik şeyler var.

1. Genişletilebilir Depolama

sandisk-400gb-microsd-kart-mwc
Küçük bir microSD kartı takabilmek, daha fazla fotoğraf ve video depolamak için sonsuz alan sağlayacaktır.

Apple, saklama alanını herhangi bir microSD kartla genişletmenize asla izin vermedi. telefonlar ve iPhone 12 dahil yeni nesil bir istisna değildir. Çoğunuz için sorun olmasa da, ne kadar alana ihtiyaç duyacağınız ve ne kadar yerleşik depolama alabileceğiniz konusunda önceden iyice düşünmeniz gerekecek.

Pek çok Android telefon, temel depolamayı genişletmek için microSD kart takmanıza izin verdiği için, çok düşüneceğiniz bir şey olmayabilir. Çok fazla 4K video çekmeyi veya çok sayıda büyük, grafiksel olarak zorlu oyunları indirmeyi planlıyorsanız, daha yüksek kapasitelere bakmalısınız.

2. Parmak İzi Tarayıcısı

oneplus-8t-product-promo-hoyle-10
  Bir ekran içi parmak izi tarayıcısı yine de biyometrik güvenlik sağlar, ancak telefonda fazladan yer kaplamaz.

Apple, birkaç nesil önce yerleşik parmak izi tarayıcısı yerine telefonunuzu FaceID ile değiştirdi. Çoğunlukla iyi çalışıyordu, koronavirüs salgını vurana ve halka açık yerlerde yüz maskesi takmak zorunlu hale gelene kadardı. FaceID, yüz maskeleriyle çalışmıyor bu yüzden telefonlarımıza erişmek için PIN kodlarını yazmanız gerekiyor.

Telefonun ön tarafında ekranı sıkıştıran büyük bir düğme görmek istemesek de, birçok Android telefon parmak izi tarayıcılarını ekranın içine yerleştirdi. Görünmezler ve telefonda ek yer kaplamazlar, bu da onları yüz taramanın imkansız olduğu durumlarda biyometrik güvenlik için çözüm haline getirir.

3. 120Hz Ekran Yenileme Hızı

oneplus-nord-ürün-16
  OnePlus 8T, 120Hz ekrana sahiptir, bu da gezinirken her şeyin pürüzsüz görünmesini sağlar.

Tüm iPhone 12 modellerinin 60 Hz ekran yenileme hızları vardır ve bu birçok kişi için hayal kırıklığı olmuştur. Apple‘ın bunu 120 Hz‘e çıkarmasını umuyorduk. Daha iyi bir yenileme hızı, telefonunuzu kullanırken daha yumuşak bir görünüm hissi verir. Bu Android telefonlarda giderek yaygınlaşan bir özelliktir.

Apple‘ın pil ömrünü iyileştirmeye yardımcı olmak için 60 Hz‘de kalmayı seçmesi muhtemeldir, özellikle de 5G‘nin eklenmesi telefonlara daha fazla güç harcattığı için. Önemli mi? Şahsen hayır. İPhone 12‘yi, 120Hz ekranlı OnePlus Nord‘un yanına tutarsanız belki biraz farkı anlayabilirsiniz ancak dürüst olmak gerekirse, günlük kullanımda fark edeceğiniz bir şey olduğunu düşünmüyorum.

İPhone 12 modellerinin içindeki güçlü işlemciler, performansın her zaman hızlı olduğu anlamına gelir, bu da daha düşük yenileme hızına rağmen sorunsuz bir deneyim sağlar ve her gün daha hızlı bir ekranda daha iyi bir pil ömrü sağlar.

reklam

4. Telefoto Lens

apple-iphone-12-pro-1753
  İPhone 12 Pro ve 12 Pro Max, aksiyonu daha da yakınlaştırmanıza izin veren bir telefoto lense sahiptir.  

iPhone 12’nin kamerası harika fotoğraflar çekebilir varsayılan geniş görüş açısı ve süper geniş lens ile. Ancak yapamayacağı şey üzerinde bulunan telefoto lens ile yakınlaştırmaktır. iPhone 12 Pro, 12 Pro Max veya önceki nesillerde olduğu gibi.

Daha fazla oku: Apple Store’dan iPhone 12 Satın Almak Bu Yıl Farklı Olacak

Bunun sizin için önemli olup olmadığı, fotoğrafçılığınızı ne kadar ciddiye aldığınıza bağlı olacaktır.

Benim için fotoğrafçılık becerileri, telefonlarda 1 numaralı önceliğimdir, bu yüzden dışarıda olduğumda bana ek çekim seçenekleri sağlamak için telefoto lense sahip olmak istiyorum. Daha sıradan bir fotoğrafçıysanız, diğer iki mercekten alabileceğiniz muhteşem çekimlerden memnun kalacaksınız.

5. ProRaw

iphone-12-edit-before
  iPhone 12’nin Sahip Olmadığı, Keşke Olsaydı Diyeceğiniz 5 Özellik

Apple‘ın yakında çıkacak olan ProRaw, iPhone 12 Pro ve Pro Max ile birlikte gelecek yeni bir ham fotoğraf biçimidir.

ProRaw düzenleme işlevi doğrudan Fotoğraflar uygulamasında gerçekleşecek, ancak işlev sadece burada yaşamayacak. Apple, ProRaw düzenlemenin “diğer profesyonel fotoğraf düzenleme uygulamalarında da” sunulacağını söylüyor. ProRaw‘ın üreteceği fotoğrafların boyutları gibi bazı bilinmeyenler hala var ancak Apple‘ın Fotoğraflar uygulamasındaki yaklaşımının her zamanki gibi kullanıcı dostu olacağı anlaşılıyor.

İlginizi Çekebilir

Eski Bir Telefonu 3 Adımda Güvenlik Kamerasına Dönüştürün

5G Teknolojisinin Zararları | Tehlikenin Farkında Değilsin!

NASA, Karantina Altında Doğayı Ne Kadar Az Kirlettiğimizi Açıkladı

NASA Ay’a Nükleer Reaktör Kuracak Birini Arıyor

reklam

BM Gıda Ajansı, “Çok çok endişeliyiz, 2021 çok kötü bir yıl olacak”

Kaynak: cnet.com/news/5-features-iphone-12-lacks-that-would-have-been-pretty-great/


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.