Eski Bir Telefonu 3 Adımda Güvenlik Kamerasına Dönüştürün

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Eski bir telefonu 3 adımda güvenlik kamerasına dönüştürün. İşte nasıl yapılacağı

Eski bir telefonu yenilemenin en yararlı yollarından biri onu ev güvenlik kamerasına dönüştürmektir.

1. Adım: Eski telefonunuzda çalışan bir güvenlik kamera uygulaması indirin

Eski Bir Telefonu Güvenlik Kamerasına Dönüştürme

Başlamak için telefonunuz için bir güvenlik kamerası uygulaması seçmeniz gerekecek. Çoğu uygulama, yerel akış, bulut akışı, çekimlerin yerel veya uzaktan kaydedilmesi, depolanması, hareket algılama ve uyarılar gibi aynı özellikleri sunar.

Kurulumu tamamladığınızda, yaşam alanınızı izleyebilecek ve güvenlik kameranızı istediğiniz yerden, doğrudan yeni telefonunuzdan kontrol edebileceksiniz.

Telefonunuzu güvenlik kamerası olarak ayarlamak için en iyi seçeneklerden biri Alfred Çapraz platformdur, aynısı yeni telefonunuz için de geçerli.

Alfred size canlı yayınınızın uzaktan görüntüsünü, uyarılarla hareket algılama, ücretsiz bulut depolama alanı, iki yönlü ses beslemesi ve hem ön hem de arka kameraların kullanımını sağlar.

Daha yüksek çözünürlüklü görüntüleme ve kayıt, yakınlaştırma yetenekleri, reklam kaldırma ve 30 günlük bulut depolama gibi ek özelliklerin kilidini açmak için Alfred Premium‘a geçebilirsiniz.

  • Alfred‘i indirin (Android, iOS) hem eski hem de yeni telefonlarınızda veya herhangi bir tabletler kullanmak istiyorsun.
  • Yeni telefonda, giriş boyunca kaydırın ve Başlat‘a dokunun. Görüntü alacağınız cihazı seçiniz ve Sonraki‘ne dokunun
  • Oturum açma sayfasına geldiğinizde, Google ile giriş yap (bir Google hesabı gereklidir) ve Google hesabı kimlik bilgilerinizle oturum açın.
  • Eski telefonda, seçmek yerine aynı adımları tekrarlayın. Görüntüleyen Kamera seçin ve aynı Google hesabında oturum açtığınızdan emin olun.

İOS kullanıyorsanız hareket algılamayı etkinleştirebilir, ön ve arka kameralar arasında seçim yapabilir, sesi etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Bir Android cihaz kullanıyorsanız, bu seçeneklere sahipsiniz ayrıca sürekli odağı etkinleştirebilir, telefon yeniden başlatıldığında Alfred‘in otomatik olarak yeniden açmasını sağlayabilir, bir çözünürlük ayarlayabilir ve bir şifre kilidini etkinleştirebilirsiniz.

reklam

Yeni telefonunuzdan, bildirimleri açıp kapatmak, bir kamera veya izleyici adı ayarlamak, cihazınıza başka kişiler eklemek gibi birkaç ayarı daha değiştirebilirsiniz. Güven Çemberi (diğer kişilerin video yayınlarınıza erişmesine izin verir), bir kamerayı kaldırmak, bir kameranın bağlantısının kaç kez kesildiğini kontrol etmek, hareket algılama hassasiyetini ayarlamak ve kameralarda düşük ışık filtresini etkinleştirir.

Alfred sağlam bir seçim olsa da, bunun doğru olmadığını unutmayın. IP Web Kamerası yalnızca Android‘e yönelik daha popüler seçeneklerden biridir.

2. Adım: Kameranızı konumlandırmak için bir yer seçin

Eski Bir Telefonu Güvenlik Kamerasına Dönüştürme

Akışı hazırlayıp çalıştırdıktan sonra kamerayı kurmanız ve konumlandırmanız gerekecektir. Evinizin ana giriş noktasına, arka bahçenize, değerli eşyalarınızı sakladığınız yere veya özellikle savunmasız olabileceğini düşündüğünüz bir noktaya odaklanmasını isteyebilirsiniz. Bir IP kamerayı bebek telsizi olarak da kurabilirsiniz.

Etrafta birden fazla eski telefonunuz varsa oldukça sağlam bir video kapsama alanı için birden fazla kamera kurabilirsiniz.

3. Adım: Yeni güvenlik kameralarınızı monte edin ve çalıştırın

Kamerayı monte etmek veya konumlandırmak için küçük bir akıllı telefon tripodu veya vantuz araba tutacağı harikalar yaratabilir. Kamerayı göze çarpmayan bir yere yerleştirmenize yardımcı olabilir.

Görüş alanını genişletmek için geniş açılı lens, 20 ila 50 Türk Lirası arasında satın alınabilecek bir şey.

Video akışı çok güç gerektirir ve telefon 7/24 açık olmalıdır. Telefonun ilk birkaç saat içinde pilinin bitmesini önlemek için güç kaynağının yakınına yerleştirmeniz gerekecektir. 10 metrelik Mikro USB veya Lightning kablosu koyduğunuz yerde size daha fazla esneklik sağlayacaktır.İlginizi Çekebilir:

Lego 9.000’den Fazla Parça İle Şimdiye Kadarki En Büyük Setini Tanıttı

NASA’nın Tarihi SpaceX Lansmanı Nasıl İzlenir?

reklam

Apple HomePod Mini İncelemesi: HomePod Mini Yok Satacak

Anonymous’tan Korkutucu Video

Kaynak: www.cnet.com/how-to/turn-old-phone-into-security-camera-in-3-steps-heres-how-android-iphone/


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.