Neden Antivirüs Programlarına Para Ödememelisiniz?
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!

Teknoloji

Neden Antivirüs Programlarına Para Ödememelisiniz?

Published

on

Microsoft’un antivirüs programı Windows Güvenliği (eski adıyla Windows Defender) artık McAfee ve Norton gibi ücretli çözümlerle aynı seviyede.

Artık antivirüs yazılımı için ödeme yapmanıza gerek yok. Doğrudan Windows 10’da yerleşik olarak bulunan ücretsiz bir hizmet olan Microsoft’un Windows Defender ‘ı  artık yıllardır paranızı toplayan ücretli antivirüs / antimalware programları kadar iyidir. 

Birçok PC kullanıcısı antivirüs yazılımı için ödeme yapmaya iki nedenden dolayı alıştı: İyi, ücretsiz alternatifler azdı ve Microsoft Norton, Kaspersky ve diğer birçok üçüncü taraf satıcıya bırakarak Windows üzerinden minimum koruma sundu. Windows’un ilk antivirüs programı o kadar berbattı ki, AV-comparatives.org ve AV-test.org gibi test kuruluşları, performansın temel (yani önemsiz) düzeyi olarak Defender ‘ı kullandı. Örneğin Aralık 2013’te, AV-test.org, 23 antivirüs satıcısının Windows 8.1 kullanarak kötü amaçlı yazılım örneklerini ne kadar iyi engellediğini test etti, Microsoft sonuncu olarak bitirdi. 

Bilgisayarınızı korumak için neden Windows Defender kullanmalısınız?

İki ayrı test merkezi, AV karşılaştırmaları ve AV test, her iki laboratuvarın da test ettiği Windows Defender neredeyse en üst sıralarda yer aldı.

Not: AV karşılaştırmaları testinde Microsoft, herhangi bir kötü amaçlı yazılımın test sistemlerini ele geçirmesine izin vermeyen dört satıcıdan biriydi (toplam on altı satıcıdan) . Test bilgisayarları kötü amaçlı yazılımlardan korumayan satıcılar arasında McAfee ve Symantec gibi büyük isimler vardı. (Kötü amaçlı yazılım ve koruma mekanizmaları sürekli olarak gelişmektedir. AV karşılaştırmaları, zaman içindeki “ortalama” koruma düzeyini göstermek için testlerini Şubat – Mayıs 2019 arasında gerçekleştirdi.)

Adil olmak gerekirse, AV karşılaştırma testinde Windows Defender birkaç zayıflık gösterdi. Testler, Defender ‘ın kötü amaçlı yazılımı hemen tanımlamadığı ve kullanıcıdan dosyayı yüklemek için izin istediğini gösterdi. Kullanıcılar muhtemelen kötü amaçlı yazılımın sisteme girmesine izin verme eğiliminde olacaktır. 

AV testi, Haziran 2019 antivirüs grubu testinde Windows Defender ‘ı en İyi Ürün olarak derecelendirdi . Kötü amaçlı sitelerin gönderdiği her kötü amaçlı yazılımı hatasız bir şekilde yakaladı. AV testi, Grup testi için Defender ‘ı 6 üzerinden 6 olarak sıraladı, Defender ‘ın AV-testinin Nisan ayı toplantısı , Şubat toplantısı ve Aralık 2018 ve Ekim 2018 testleri için de veya yakınında olduğu puanlar .

Bunlar Kaçmaz:  Alipay'in Kullanıcıların Borçlarını Ödemesine Teşvik Eden Komik Puan Sistemi Nedir?

İşte AV testinin Haziran 2019 özetinin bir görüntüsü:

Defender ‘ın saldırılara karşı yüksek puan aldığını (Haziran güncellemesinde mükemmel bir skorla) tekrarlamak önemlidir. Tarihsel olarak, bu Defender’a yapılan darbelerden biriydi: Microsoft, yeni ortaya çıkan saldırılarla mücadele etmek için yeterince hızlı ve etkili bir şekilde tepki veremiyordu. Defender ‘ın üçüncü taraf testlerinde tekrarlanan başarısı, Microsoft’un bu engelleri aştığını kanıtlıyor.

AV-test ayrıca Defender ‘ı, uygulama yükleme ve dosya kopyalama gibi performans açısından endüstri ortalamasının üzerinde sıraladı ; bu Defender ‘ın aynı karşılaştırmalarda düşük performans gösterdiği Nisan ayındaki AV karşılaştırmalarının kendi testine göre önemli bir gelişme oldu. 

İngiltere’nin SELab’i, henüz üçüncü bir kötü amaçlı yazılımdan koruma testi kaynağı ve aynı zamanda, kötü amaçlı yazılım önleme çözümleri listesinin en üstünde Defender ‘ı sıraladı. Rapor (yalnızca indirilebilir bir PDF aracılığıyla görebilirsiniz ) Defender’a mükemmel bir 100% doğruluk oranı verdi. En iyi antivirüs testi ajansları arasında Defender, üçte üç puan aldı.

Birden çok test sonucu, Windows Defender ‘ın bilgisayarınızı virüslerden ve kötü amaçlı yazılımlardan korumak için yeterince iyi olduğunu gösterir. Elbette, bilinmeyen bağlantılara ve eklere tıklamamak ve web’in karanlık köşelerinde dolaşmamak gibi her zaman güvenli İnternet sitelerinde gezinmelisiniz.

Defender’a harika ücretsiz antivirüs seçenekleri eklenebilir

Tamam, belki hala ikna olmadınız. Ekstra bir kötü amaçlı yazılımdan koruma katmanı istiyorsanız, Defender bunu da kolaylaştırır.

Eskiden, iki antivirüs programı çalıştırmak kötü bir fikir olarak görülüyordu. Windows 10, seçtiğiniz kötü amaçlı yazılımdan koruma programını çalıştırmanıza ve isteğe bağlı olarak, ikincil önlem olarak tehditleri düzenli olarak kontrol etmesi için Defender’ı yerinde bırakmanıza olanak tanır. ( Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Windows Güvenliği’ne gidin , ardından Virüs ve tehdit koruması’na tıklayın . Windows Defender Antivirüs seçeneklerine ilerleyin  ve periyodik taramanın  açık olduğundan emin olun .) 

Burada, AVG’den Avast’a, Avira’ya ve çok daha fazlası kadar ücretsiz antivirüs seçeneğine sahipsiniz. Bununla birlikte, BitDefender Internet Security’nin ücretsiz seçeneği o kadar etkili ve göze batmaz ki, orada olduğunu unutacaksınız – ki bu gerçekten, bilgisayarınızı koruyan bir antivirüs programından istediğiniz şeydir.  AV testi ve AV karşılaştırmaları tarafından en iyi ürün olarak derecelendirilmiştir . (Bildiğimiz kadarıyla, kötü amaçlı yazılımdan koruma açısından ücretli ve ücretsiz sürümler arasında bir fark yoktur.)

Bunlar Kaçmaz:  ABD, Pazar Günü TikTok Ve WeChat'e Erişimi Kısıtlamayı Planlıyor

Kim ücretli bir antivirüs ürünü satın almalı? 

Hala ücretli bir virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılımdan korumak istemenizin nedeni, düzenli bir pakete bağlı daha fazla hizmet istemenizdir. Bazı firmalar, VPN’ler, kredi izleme ve koruma gibi hizmetler, parolalarınız ve diğer kritik belgeleriniz için çevrimiçi kasalar sunarak geleneksel korumaların ötesine geçti. 

Bazı saldırganlar basitçe sisteminizi çökertmek isterken , bilgisayarınızı şifreleyen ve ardından şifre çözme anahtarı için para ödemenizi talep eden fidye yazılımı gibi saldırılarda çok daha fazla para kazanılacağını unutmayın . Hem Malwarebytes hem de BitDefender, diğerlerinin yanı sıra, yine ücretsiz bir alternatif sağlayan ücretsiz fidye yazılımı önleme programları geliştirdiler. 

Windows, Windows Defender ve kilitlenip güvenli hale getirilebilen korumalı klasörler dahil olmak üzere fidye yazılımlarını durdurmaya yardımcı olan kendi ücretsiz korumalarına sahiptir. Hiçbir şey mükemmel değildir ve hiç kimse yeni bir saldırının Windows’un korumalarını kıramayacağını kesin olarak söyleyemez. Ancak bu argüman ücretli hizmetler için de geçerlidir. 

Alternatif olarak, Windows’un kendi kötü amaçlı yazılımdan koruma hizmetinin üzerine kurarak kendi güvenlik paketinizi kullanabilirsiniz. Örneğin, bir VPN sağlayıcısını bulun . LifeLock’a veya bir kredi izleme hizmetine abone olun. Google Chrome ve diğer tarayıcılar şifrelerinizi yönetir veya en iyi şifre yöneticileri listesinden seçim yapabilirsiniz . Ücretli kötü amaçlı yazılımdan koruma paketlerinin sunduğu şey, tümü temiz, yönetilebilir bir paketin yanı sıra gönül rahatlığıyla bir araya getirilmiş, incelenmiş hizmetlerdir.

Bu kolaylık, yinelenen bir aboneliğin parçası olarak her yıl cüzdanınıza vuracak bir fiyatla birlikte gelir. Bu tür hizmetler için ödeme yapmaya devam etmek istiyorsanız, sorun değil. Ancak, paradan tasarruf etmenin bir yolunu arıyorsanız, mevcut ücretli antivirüs aboneliğinizi Windows Defender lehine kesmek, iyi ve sert bir görünüme değer.

Advertisement
Yorum yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlginç Bilgiler

Alipay’in Kullanıcıların Borçlarını Ödemesine Teşvik Eden Komik Puan Sistemi Nedir?

Bu hikaye Black Mirror’ı anımsatmıyor değil.

Published

on

By

Jack Ma, 16 yıl önce çevrimiçi alışveriş imparatorluğunu güçlendirmek için belirsiz bir ödeme hizmeti başlattığında, çok az kişi bunun başarılı olmasını bekliyordu. Şimdi bu hizmet 200 milyar dolar değerinde.

Alibaba dünyanın en büyük teknoloji firmalarından biri ve Çin’deki en büyük online ödeme platformudur.

Uygulama, yatırım hesapları ve mikro tasarruf ürünlerinden sigortaya, kredi puanlarına ve hatta flört profillerine kadar Çin’deki finansal yaşamın her alanında hizmeti vardır.

Alipay’in Kuruluşu

2004 yılında, çok az kişinin banka veya kredi kartı vardı ve Alibaba’nın e-ticaret platformunu kullanan alıcılar ve satıcılar, ödemeleri idare etmek için güvenilir bir yönteme ihtiyaç duyuyordu.

Ma, Alibaba’nın finans ekibini Alipay’i yaratması için görevlendirdi. Hizmet, güvenilir bir üçüncü taraf olarak çalışır, alıcıların parasını emanette tutar ve yalnızca mallar alındıktan ve alıcılar sahip olduklarından memnun olduklarını onayladıktan sonra satıcılara parayı gönderir.

Alipay’i başlattığımda herkes şöyle dedi: “Jack, bu şimdiye kadar gördüğümüz en aptal model, kimse onu kullanmayacak” dediler.

CBS News ile 2014 yılında yaptığı röportajda “60 Dakika” dedi. “Bu modelin bilimsel olup olmadığı, gösterişli görünüp görünmediği umrumda değil dedim, çalıştığı sürece güveni oluşturmaya yardımcı oluyor” dedi.

Bunlar Kaçmaz:  Defi Platformu bZx,Hackerların Çaldığı 8.1 Milyon Dolarını Geri Aldı

Alipay’in başarısı

Bugün, Alipay’in aylık 711 milyon aktif kullanıcısı var ve Ant Group’un istatistiklerine göre Alipay, Haziran ayına kadarki 12 ayda 118 trilyon yuan (17.2 trilyon $) ödeme yaptı. 

Alipay, 2011 yılında Alibaba’dan ayrı bir kuruluş haline geldi ve 2014’te Ant Group’un bir parçası oldu.

Finansal teknoloji danışmanlığı ve araştırma firması Kapronasia’nın kurucusu Zennon Kapron, Ant şu anda o kadar çok finansal hizmet ve ürün sunuyor ki, “Çin’deki yüz milyonlarca kişi ve işletmenin günlük yaşamının bir parçası haline geldi” dedi.”Şirketin Çinli bireyler üzerindeki etkisini abartmak çok zor” diye ekledi.

Komik Puan Sistemi

Yüz milyonlarca insanın finansal ürünlerinden yararlanmasıyla Alipay, Çin’deki tüketici davranışları hakkında inanılmaz derecede değerli verilere sahip.

Amerika Birleşik Devletleri’nin aksine, Çin’in güvenilir bir kredi puanlama sistemi yok. Alipay, 2015 yılında boşluğu doldurmak için Sesame Kredisi’ni başlattı. 

Şirket, Susam Kredisini, işletmelerin ve tüketicilerin, insanların mal veya kitap hizmetleri için ödeme yapma istekliliğini ve yeteneğini değerlendirmek için bir “güven puanı” olarak tanımlıyor. 

Bunlar Kaçmaz:  ABD, Pazar Günü TikTok Ve WeChat'e Erişimi Kısıtlamayı Planlıyor

Race Capital’den Yeung’a göre ülkenin en büyük kredi derecelendirme sistemi ayrıca Yeung komik bir yorum paylaştı: “Kredi puanınızın flört profilinizde görüntülenmesini gerçekten seçebilirsiniz” dedi. Susam puanları, satın alma gücünü göstermek isteyen kişiler tarafından Çin sosyal medya platformlarında da paylaşılıyor.

Düşük puana sahip kişiler kendilerini hizmetlerden mahrum kalmış ve bir şeyler satın almaları engellenmiştir. 2015 yılında Çin mahkemeleri, borçlarını ödeyemeyen kişilerin adlarını içeren Alipay listelerini paylaşmaya başladı. 

Bu hamle 126.000’i borçlarını geri ödemeye teşvik etti. Sosyal utanç bir yana, Çinli internet kullanıcıları, büyük teknoloji firmaları tarafından bu kadar çok verinin saklanmamasından giderek daha fazla rahatsız oluyor.

2018 yılında şirket, Susam Kredisi’nin kullanıcı tabanını genişletmek amacıyla Alipay kullanıcılarını yanılttığı için özür diledi.

Jack Ma – Alibaba’nın Kurucusunun İlham Verici Hikayesi için tıklayın.

Sizin Düşünceniz Ne? İleride Türkiye’ye Gelir Mi Bu Sistem? Gelirse Ne Yaparsınız? Yorumlarda düşüncenizi belirtin

Okumaya Devam Et

Haber

Çin Devlet Medyası TikTok Anlaşmasını ‘Kirli’ Ve ‘Tatsız’ Olarak Adlandırdı

Published

on

By

Çin’in önde gelen iki medya kuruluşu, Pekin’i TikTok’un Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet göstermeye devam etmesini amaçlayan “kirli” ve “hoş olmayan” bir anlaşmayı öldürmeye çağırıyor.

China Daily ve Global Times her ikisi de devlet tarafından işletilen yayınlar. TikTok’un ana şirketi ByteDance Pekin’de bulunuyor.

China Daily , çarşamba günü yayınlanan bir başyazısında , “Birleşik Devletler’in TikTok’a yaptığı şey, bir gangsterin meşru bir şirkete mantıksız ve haksız bir iş anlaşması yapmaya zorlamasıyla neredeyse aynı” diye yazdı .

Çin’in en başarılı küresel uygulaması için geçici anlaşmanın şartları çok fazla kafa karışıklığına neden oldu.

Geçen hafta sonu yapılan ilk duyuru, ByteDance’in ileride Tiktok’un çoğunluğuna sahip olmaya devam edeceğini ima etti.

Ancak Trump o zamandan beri yatırımcıların Walmart ve Oracle’ın “kontrol hissesine sahip olacağını” belirtti. 

Anlaşmaya aşina olan bir kişi, yeni bir ABD kuruluşunun TikTok Global’in kısmen ByteDance’ın uluslararası ve Çinli yatırımcılarına ait olacağını ancak ByteDance’ın kendisinin anlaşma ile oluşturulacak şirketin yüzde sıfırına sahip olacağını söyledi.

Bunlar Kaçmaz:  Alipay'in Kullanıcıların Borçlarını Ödemesine Teşvik Eden Komik Puan Sistemi Nedir?

China Daily, “Çin’in böyle bir anlaşmaya yeşil ışık yakması için hiçbir nedeni yok.” Devlet tarafından yönetilen bir medya şirketi olan The Global Times da bu hafta Çinli düzenleyicilere anlaşmayı engellemeye çağıran iki başyazıda anlaşmayı şiddetle eleştirdi.

Global Times bir başyazısında “Pekin’in böyle bir anlaşmayı onaylayacağına inanmak bizim için zor” diye yazdı. “TikTok gasp anlaşması tatsız bir kumar” başlıklı ikinci bir makalede yayınladı, “Washington’un gelecekte Çin’in teknolojik gelişiminin yaşam çizgisini kontrol etmesine izin vermemeliyiz” dedi.

TikTok Nedir?

TikTok, Çin’de TikTok olarak anılmaktadır. 2012 yılında Pekin’de bir kişi tarafından kurulmuş bir İnternet teknolojisi şirketidir. Kısa müzik, dudak senkronizasyonu, dans, komedi, 3 ila 15 saniyelik yetenek videoları ve 3 ila 60 saniyelik kısa döngü videoları oluşturmak için kullanılır.

Bunlar Kaçmaz:  İnternetten Alabileceğiniz En İyi Akıllı Ev Cihazları

ByteDance, ilk olarak Eylül 2016’da Çin pazarında Tiktok’u piyasaya sürdü ve ardından 2 Ağustos 2018’de başka bir Çin sosyal medya hizmeti olan Musical.ly ile birleşti.

TikTok, 2017’de Çin dışındaki çoğu pazarda iOS ve Android’i piyasaya sürdü. Amerika Birleşik Devletleri dahil tüm dünyada mevcuttur.

TikTok, Hindistan’da Bu Yıl Yasaklanmadan Önce 37 Milyon Videoyu Kaldırdı haberi için tıklayın.

Kaynak: edition.cnn.com/2020/09/23/tech/tiktok-china-state-media-us-intl-hnk/index.html

Okumaya Devam Et

Haber

Microsoft’un Yeni Xbox Uygulaması, Xbox One Oyunlarını İphone’unuzda Yayınlamanıza İzin Verecek

Published

on

By

Microsoft, Xbox One oyunlarını bir iPhone’da yayınlama özelliğini içeren iOS için büyük bir Xbox uygulaması güncellemesi yayınlamak üzere. 

Yakında App Store’a, Xbox One konsol sahiplerinin oyunlarını bir iPhone’da yayınlamasına olanak tanıyan bir uzaktan oynatma özelliği içeren yeni bir Xbox uygulaması gelecek.

Uzaktan oynatma, oyunları kendi Xbox One konsolunuz yerine doğrudan sunuculardan yayınlayan Microsoft’un xCloud hizmetinden farklıdır. 

Bu Xbox uzaktan oynatma özelliği, xCloud’a değil, yalnızca kendi Xbox konsolunuza bağlanacaktır. Sony’nin Android ve iOS’ta da bulunan kendi PS4 Uzaktan Oynatma özelliğine benzer.

Nasıl Çalışır

Wi-Fi üzerinden bir Xbox konsoluna, hatta bir LTE veya 5G bağlantısına da erişebileceksiniz. Bu uygulama ev Xbox’ınızın kontrolünü ele geçirdiğinden, konsolunuzu evinizin dışında uzaktan başlatabilirsiniz. 

Bunlar Kaçmaz:  Defi Platformu bZx,Hackerların Çaldığı 8.1 Milyon Dolarını Geri Aldı

Xbox, ön tarafta ses veya Xbox ışığı olmadan başlayacak ve bağlantıyı kestiğinizde, kısa bir süre kullanılmadığında bekleme moduna geri dönecek.

Yakın zamanda Android’e yeni bir Xbox uygulaması geldi ve bu güncellenmiş iPhone sürümü aynı yeni tasarımı ve yeni özellikleri içeriyor. 

Xbox One veya Xbox Series X / S konsolunda yakalanan oyun kliplerini ve ekran görüntülerini hızla indirebilir veya paylaşabilir ve hatta konsol alanını yönetebilir ve oyunları silebilirsiniz.

Bu yeni Xbox uygulaması da önceki iOS sürümünden çok daha hızlıdır ve Xbox’ta yapılan benzer tasarım değişikliklerine uyacak şekilde tamamen elden geçirilmiştir. 

Her şey Kasım ayında Xbox Series X / S konsollarının piyasaya sürülmesine hazırlık aşamasında ve Microsoft ayrıca Xbox kontrol panelini bazı tasarım değişiklikleriyle güncelliyor .

Bunlar Kaçmaz:  TecLab İncelemesi: NVIDIA GeForce RTX 3090, RTX 3080'den %10 Daha Hızlı

Microsoft’un güncellenmiş Xbox uygulaması yine de xCloud durumunu değiştirmez. Apple, kısa süre önce Stadia ve xCloud gibi hizmetlere izin vermek için bir zeytin dalı genişletti.

Microsoft’un yayın teknolojisini kullanarak yüzlerce oyunu ayrı uygulamalar olarak ayrı ayrı göndermek zorunda kalacağı anlamına gelen büyük bir yakalama içeriyordu. Microsoft, Apple’ın yeni kurallarından memnun değildi .

Microsoft şu anda bu Xbox uygulamasını TestFlight üyeleriyle test ediyor, yani yakında herkesin indirmesi için App Store’da genel kullanıma sunulacak.

WALMART, Drone Aracılığıyla Covid-19 Testleri Dağıtıyor haberi için tıklayın.

Kaynak: www.theverge.com/2020/9/25/21456260/xbox-one-games-iphone-streaming-xbox-app-microsoft-features

Okumaya Devam Et

Haber

Wikipedia Yeniden Tasarlanıyor (10 Yıl Sonra İlk Kez)

On yıl içinde ilk kez Wikipedia bir makyaj yapıyor.

Published

on

By

Yeni Görünüş

Birçok büyük web sitesi yeniden tasarımı popüler olmamıştır ve Wikipedia’nın mevcut düzeni çoğundan daha güzeldir.

Ancak Wikimedia Vakfı , Wikimedia bloguna göre görünüşünü sadece daha modern görünecek şekilde değil aynı zamanda siteyle ilk kez karşılaşan yeni internet kullanıcıları için daha az karmaşık ve ürkütücü olacak şekilde değiştirmek istiyor.

Ups’ye Dokunun

Wikipedia’nın ana kuruluşu, ikonik wiki görünümünü koruyacağına yemin ediyor ancak web sitesini daha kolay hale getirecek bazı güncellemeler yapacak.

“Uzun süreli kullanıcılarımıza benzer bir deneyim yaratmak istiyoruz, yeni insanlar için basit ve sezgisel.” olacağını söylüyorlar.

Değişiklikleri İzleme

Belirli bir makalede yer alan konuların menüsü için daraltılabilir bir kenar çubuğu veya daha dar metin satırları gibi ilk değişiklikler oldukça küçüktür.

Bunlar Kaçmaz:  İnternetten Alabileceğiniz En İyi Akıllı Ev Cihazları

Ancak yolun sonunda, daha önemli değişiklikler ortaya çıkabilir ve Wikimedia Vakfı’nın gecikmiş bir boya katmanı olarak gördüğü şeyi internetteki en tanınmış sitelerden birisi haline getirebilir.

WALMART, Drone Aracılığıyla Covid-19 Testleri Dağıtıyor için tıklayın.

Wikipedia Nedir?

Wikipedia, kullanıcılar tarafından birden çok dilde oluşturulmuş ücretsiz, bağımsız, ücretsiz, reklamsız, kar amacı gütmeyen bir İnternet ansiklopedisidir. MediaWiki yazılımı kullanılarak hazırlanmıştır.

Sürekli eklemeler ve değişiklikler nedeniyle asla tamamlanmayacağı varsayılır.

Kurucu ortak Jimmy Wales, Wikipedia’yı “kendi dillerinde çalışmaları için gezegendeki herkese yüksek kaliteli ücretsiz ansiklopediler yaratma ve dağıtma” olarak tanımladı.

Wikipedia, Wiki ve pedi birleşimidir. “Wiki”, Hawaii dilinde “wiki wiki” kelimesinden türetilmiştir (hızlı bilgi veya başvuru bilgisi). “Pedi”, eski Yunan uygarlığında “kapsamlı kültürel eğitim sistemi” anlamına gelen “peedia” kelimesinden gelir.

Bunlar Kaçmaz:  Sony, PS5 ön sipariş karmaşasından dolayı özür diliyor ve 'önümüzdeki birkaç gün içinde' daha fazla stok vaat ediyor

Kaynak: futurism.com/the-byte/redesigning-wikipedia

Okumaya Devam Et

Haber

WALMART, Drone Aracılığıyla Covid-19 Testleri Dağıtıyor

Published

on

By

Perakende devi Walmart, drone teslimat denemesi sırasında evde COVID-19 testleri yapmaya başladı.

Şirket bugün Las Vegas’ta test kitlerinin teslimatını yapmaya başladı. New York Cheektowaga’da ikinci bir deneme Ekim ayı başlarında başlayacak. 

Müşteriler, test kitlerinin drone ile teslim edilmesini sağlamak için her iki konumda belirlenmiş bir Walmart Supercenter’dan en fazla bir mil uzakta yaşamak zorunda kalacaklar.

Bir basın açıklamasına göre kitler, arabaların ve ağaçların bulunduğu yere bağlı olarak “müşterinin evinin garaj yolunda, ön kaldırımda veya arka bahçesinde” teslim edilecek.

Nasıl Çalışır?

WALMART, Drone Aracılığıyla Covid-19 Testleri Dağıtıyor
WALMART, Drone Aracılığıyla Covid-19 Testleri Dağıtıyor

Müşterinin daha sonra burnunu ürünle birlikte verilen pamuklu çubuklardan biriyle temizlemesi, kapatması ve önceden ödenmiş bir nakliye etiketi kullanarak Walmart’ın ortak olduğu test şirketi Quest Diagnostics’e geri göndermesi gerekir.

Bunlar Kaçmaz:  Xbox One X'e Olan İlgi Bir Anda Zirve Yaptı

Quest’e göre, müşteriler virüs için negatif veya pozitif olup olmadıklarını yaklaşık iki gün içinde öğrenecekler .

Amazon’da Satılan Korkunç Uçan Ev “İzleme” Sistemi için tıklayın.

Walmart Nedir?

Wal-Mart Company (eski adıyla Wal-Mart Store Company), Sam Walton tarafından tüm dünyada şubeleri bulunan bir Amerikan perakende zinciridir. Amerika Birleşik Devletleri’nde birçok eyalette şubeleri vardır.

Wal-Mart, 2007 yılında Amerika’nın önde gelen ekonomi dergisi Fortune tarafından yayınlanan “En İyi 500 ABD Yatırım Şirketi” (Fortune Global 500) raporunda “dünyanın en yüksek ciroya sahip şirketi” seçildi.

Wal-Mart zinciri, çoğunluğu Amerika Birleşik Devletleri’nde olmak üzere 2,1 milyon kişiyi istihdam etmektedir. Wal-Mart’ın ana rakipleri Metro AG, Carrefour ve Tesco’dur.

Wal-Mart, kurucusu Sam Walton’un adını almıştır. Sam Walton, 1950’de Arkansas’ın küçük bir kasabası olan Bentonville’de Dime & Nickle Store adında küçük bir mağazaya sahipti.

Bunlar Kaçmaz:  OnePlus 8T'nin Tanıtılacağı Tarih Açıklandı

1962’de Arkansas şehir merkezinde ilk büyük mağaza olan Wal-Mart’ı açtı. (Bugün bu dükkan, şirketin yeni lokasyonunun yanında hala bir müzedir.)

On yıl sonra, 1972’de Wal-Mart, büyüme için daha fazla fon elde etmesini sağlayacak borsaya girdi. Ana büyüme 1987’de, ilk süpermarketin 100 katı büyüklüğündeki büyük bir süpermarkete taşındığında başladı.

1991 yılında Meksika, Mexico City’nin Polanco bölgesinde ilk şubesini açtı. Rakibi Tesco (Tesco) İngiltere pazarını devralırken, Walmart (Walmart) Meksika perakende mağazalarında ekonomiye hakim oldu.

Wal-Mart’ın 2006’da Almanya’ya genişleme çabaları başarısızlıkla sonuçlandı ve şirketin binaları Metro Group’a satıldı.

Kaynak: futurism.com/the-byte/walmart-delivering-covid-tests-via-drone?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

Okumaya Devam Et

Popüler

1 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin1