D3dx9_43.dll Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

D3dx9_43.dll Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

D3dx9_43.dll Hatası Nedir? D3dx9_43.dll Hatası Nasıl Çözülür? gibi soruları bu yazıda ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

D3dx9_43.dll hataları Microsoft DirectX ile ilgili bir sorundan kaynaklanır. D3dx9_43.dll dosyası, DirectX yazılım koleksiyonunda bulunan birçok dosyadan biridir. Çoğu Windows tabanlı oyun ve gelişmiş grafik programı DirectX kullandığından, d3dx9_43.dll hataları yalnızca bu programlar kullanılırken ortaya çıkar.

D3dx9_43.dll Hatası

D3dx9_43.dll Hatası
D3dx9_43.dll Hatası

PC’nizde d3dx9_43.dll hatalarının görünmesinin birçok yolu vardır. Aşağıda, görebileceğiniz daha yaygın spesifik d3dx9_43.dll hata mesajlarından birkaçı verilmiştir:

  • D3dx9_43.DLL Bulunamadı
  • D3dx9_43.dll dosyası eksik
  • D3dx9_43.dll dosyası bulunamadı
  • D3dx9_43.dll bulunamadı. Yeniden yükleme bunu düzeltmeye yardımcı olabilir.

DirectX’i Yeniden Yükleyin

D3dx9_43.dll dosyası eksik hatası görünürse bunu düzeltmek için DirectX’i doğrudan Microsoft web sitesinden indirebilirsiniz.

Aygıt Sürücülerinizi Güncelleyin

Sürücüleri Aygıt Yöneticisi aracılığıyla manuel olarak da güncellemeyi deneyebilirsiniz. Aşağıdaki nasıl yapılır kılavuzunu kontrol edin.

Adım 2: Cihaz kategorisine çift tıklayın ve güncellemek istediğiniz sürücüyü seçin.

Adım 3: Ardından Sürücüyü güncelle seçeneğini seçmek için sağ tıklayın.

Adım 4: Bundan sonra, Güncellenmiş sürücü yazılımı için otomatik olarak ara seçeneğini seçebilirsiniz ve Windows, cihazınızın en son sürücü yazılımı için bilgisayarınızı ve İnternet’i arayacaktır.

reklam

Daha yeni bir güncelleme varsa, otomatik olarak indirilecek ve yüklenecektir. Ardından d3dx9_43.dll sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Ekran Kartınız Sürücülerini Güncelleyin

Ekran kartınız sürücülerini güncelleyin. En yaygın çözüm olmasa da, bazı durumlarda bilgisayarınızdaki ekran kartının sürücülerini güncellemek DirectX hatasını düzeltebilir.

Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın

Henüz yapmadıysanız bilgisayarınızı yeniden başlatın. D3dx9_43.dll hatası bir şans eseri olabilir ve basit bir yeniden başlatma işlemi tamamen ortadan kaldırabilir.

Oyunu Veya Yazılım Programını Kaldırıp Yeniden Yükleyin

Oyunu veya yazılım programını kaldırıp yeniden yükleyin. Programdaki d3dx9_43.dll ile çalışan dosyalara bir şey olmuş olabilir ve yeniden yükleme işlemi bu durumu çözebilir.

Diğer Rehberlerimiz

Ünlü Hacker Grubu Anonymous Kimdir?

VPN Kullanmak Zararlı Mı? Bedava VPN’in Karanlık Tarafları

Deep Web Nasıl Bir Yer?

DeepFake Nedir, Nasıl Yapılıyor

App Store / Apple Kimlik Parola Sıfırlama

reklam


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.