Microsoft İstenmeyen Uygulamaları Yüklemek İçin Yeniden Başlatmaya Zorluyor

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Microsoft İstenmeyen Uygulamaları Yüklemek İçin Yeniden Başlatmaya Zorluyor

Akşam yemeği için bilgisayarımdan uzaklaştım, geri döndüğümde gözlerime inanamadım.

Windows 10 zorunlu işletim sistemi güncellemesi yüklemek için yine izinsiz olarak bilgisayarımı yeniden başlattı.

En çılgın kısım: Microsoft, Word, PowerPoint, Excel ve Outlook’un istenmeyen web uygulaması sürümlerini bilgisayarıma yüklemişti.

Microsoft istenmeyen web uygulamalarını bilgisayarıma gizliyor ve Windows 10 Başlat Menümü ücretsiz reklam alanı olarak kullanıyor. Office’i bu bilgisayara daha önce hiç yüklememiş olmama rağmen Microsoft Office uygulamalarının simgelerinin Başlat Menümde görünüyor.

Bu arada bunlar Office’in ücretsiz kopyaları değil. Bunlar seçtiğiniz herhangi bir web tarayıcısında zaten erişebileceğiniz web sürümünün kısayollarıdır.

Web uygulamaları oldukları için bilgisayarımda herhangi bir yer kaplamıyorlar ve Başlat Menümde onları pek umursamıyorum. Gördüğüm en az saldırgan yazılımlar arasındalar ve zaten Başlat Menüsüne hiç bakmıyorum – görev çubuğum ve arama çubuğum benim için yeterli.

Yine de bunlar, Microsoft’un kendi PC’nizin sahipliğinize saygı duymadığının kanıtı, Windows bilgisayarlarını aniden kapattığında birkaç kişinin işlerini kaybedip kaybetmediği belli değil. Neyse ki, bugün hiç iş kaybetmedim ancak insanlar kaybetmiş:Microsoft, bilgisayarlarımızın ücretsiz reklam alanı olduğunu düşünüyor, diğer ürünlerini bencilce tanıtabileceği bir yer.

Zdnet emektar Microsoft muhabiri Mary Jo Foley izinsiz güncelleme hakkında soru sordu fakat Şirket henüz Foley’in yorum taleplerine yanıt vermeye tenezzül etmedi ancak bakalım önümüzdeki hafta bu değişecek mi?

İlginizi Çekebilir

Microsoft Yapay Zekasının Görüntüleri İnsanlarda Daha İyi Tanımlayabileceğini Söylüyor

Microsoft Çalışanlarının Sonsuza Kadar Evden Çalışabileceğini Söyledi

Microsoft Siyahi Personel Sayısını İkiye Katlamayı Planlıyor

Sizin düşünceniz nedir? Sizin başınıza geldi mi? Yorumlarda belirtin

Kaynak: theverge.com/2020/10/17/21520315/microsoft-install-office-pwa-web-app-without-permission-update-word-powerpoint-excel


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.