Microsoft CEO’su: “Şu anda Siber Güvenlik Konusunda Büyük Bir Kriz Var”

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Microsoft CEO'su: "Şu anda Siber Güvenlik Konusunda Büyük Bir Kriz Var"

Siber güvenlik devi Microsoft Salı günü ilk kez üç aylık kazançlarının bir parçası olarak çeşitli güvenlik programlarından elde ettiği geliri açıkladı.

Microsoft, büyüyen güvenlik işinde yıldan yıla %40lık bir sıçrama gerçekleştiriyor ve şirketin bir önceki yıla ait toplam gelirinin yaklaşık %7‘sini oluşturuyor.

“Siber Güvenlik Konusunda Büyük Bir Kriz Var”

Microsoft Siyahi Personel Sayısını İkiye Katlamayı Planlıyor
“Siber Güvenlik Konusunda Büyük Bir Kriz Var”

Microsoft CEO’su Satya Nadella, şirketin üç aylık kazançlarını açıkladıktan bir gün sonra verdiği demeçte, “Yaptığımız şeyin derinliğini, genişliğini ve aralığını göstermek için bu dönüm noktasını kutlamak istedik” dedi.

“Biliyorsunuz ki önümüzde çok iş var ve çok ağır yatırım yapıyoruz çünkü tahmin edin ne oldu? Biliyorsunuz, bundan 10 yıl sonra, teknoloji tüm kritik sektörler ile iç içe olacak.”

10 milyar dolarlık rakam, Microsoft’un Azure Active Directory, Intune, Endpoint ve Office 365‘in siber güvenliği için oluşturulan Microsoft Defender, Microsoft Cloud App Security ve Azure Information Protection gibi hizmetlerinden geliyor.

“Siber Güvenlik Konusunda Büyük Bir Kriz Var”

Bunların her biri, Microsoft’un Akıllı Bulut, Üretkenlik ve İş Süreçleri segmentleri olarak adlandırdığı bölümlerden oluşur. Bu kapsayıcı segmentler, Microsoft’a 2021‘in 2. çeyreğinde sırasıyla 14,6 milyar dolar ve 13,4 milyar dolar gelir elde ettirdi.

“Yaptığımız Şey Kriz Zamanlarında İnsanlara Çok Yardımcı Oluyor”

Microsoft Çalışanlarının Sonsuza Kadar Evden Çalışabileceğini Söyledi
“Yaptığımız Şey Kriz Zamanlarında İnsanlara Çok Yardımcı Oluyor”

Nadella, “Yaptığımız şey kriz zamanlarında insanlara çok yardımcı oluyor ve şu anda büyük bir kriz var” dedi. “Tüm bunları onlarca yıl olmasa da belirli bir süre içinde inşa etmeniz ve sonrada ürün yeniliği yoluyla değil, aynı zamanda her gün pratik yaparak da sürdürmeniz gerekiyor.”

Microsoft’un Aralık ayında, siber güvenlik firması FireEye, Hazine, Ticaret, Eyalet Departmanları ve Ulusal Nükleer Güvenlik İdaresi gibi devlet kurumlarını vuran büyük SolarWinds siber saldırısı ile savaşması bekleniyor.

reklam

İlginizi Çekebilir:

Elon Musk Tweet Attı, Firmanın Hisseleri %116 Arttı

500 Milyon Facebook Kullanıcısının Telefon Numaraları Satılıyor!

Cyberpunk 2077’de Ne Ters Gitti?

Güvenlik Teknisyeni, Müşterilerin Kameralarını Hacklediğini İtiraf Etti


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.