Microsoft Çalışanlarının Sonsuza Kadar Evden Çalışabileceğini Söyledi

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Microsoft Çalışanlarının Sonsuza Kadar Evden Çalışabileceğini Söyledi

Microsoft COVID-19 salgını sırasında kurduğu uzaktan çalışma düzenlemelerinin, çalışanların ofise dönmesi güvenli olsa bile devam edeceğini duyurdu.

Donanım mühendislerinin yüz yüze çalışma gerektiren bir işleri olmadığı sürece, Microsoft çalışanlarına süresiz olarak evden çalışmaya devam etmeleri için daha fazla seçenek sunulduğunu bildirdi. Microsoft’un boyutu ve önemi göz önüne alındığında, bu hareket, diğer büyük şirketlerin ofis yaşamına nasıl yaklaştığını da etkileyebilir.

En önemlisi, değişikliğin kalıcı olarak uzaktaki çalışanların ABD’de başka herhangi bir yerde yaşamasına izin verdiğini bildirdi. Ne yazık ki Facebook’un Mayıs ayındaki benzer duyurusunda olduğu gibi daha ucuz bir bölgeye taşınan Microsoft çalışanları gelirlerinin veya avantajlarının bir kısmını kaybedebilir. 

Microsoft Çalışanlarının Sonsuza Kadar Evden Çalışabileceğini Söyledi

Microsoft’un genel müdürü Kathleen Hogan çalışanlara bir notta “COVID-19 salgını hepimizi yeni şekillerde düşünmeye, yaşamaya ve çalışmaya zorladı” diye yazdı. “İş ihtiyaçlarını dengelerken ve kültürümüzü yaşadığımızdan emin olurken, bir yandan da bireysel çalışma tarzlarını desteklemek için olabildiğince fazla esneklik sunacağız.”

Microsoft, evden çalışabilen tüm çalışanlara zamanlarının yarısında ofise gelmelerini isteyen karma bir çalışma haftası sunduğunu söylüyor veya yöneticinin izniyle çalışanlar sonsuza kadar ofisten uzak durabilir.

Ancak Microsoft’un bu çalışanları nasıl destekleyeceğiyle ilgili ayrıntılar belirsiz: Microsoft’un kalıcı olarak uzaktaki çalışanların ev ofis masraflarını karşılayacağını ancak yeniden yerleştirme maliyetleri gibi diğer şeylerin tamamen zamana bağlı olduğunu bildirdi.

Diğer Teknoloji Yazılarımız

Microsoft xCloud’u Web Üzerinden iOS’a Getiriyor

Microsoft Siyahi Personel Sayısını İkiye Katlamayı Planlıyor

reklam

Xbox Sevenleri Üzecek Haber Microsoft’tan Geldi

Microsoft’un Yeni Xbox Uygulaması, Xbox One Oyunlarını İphone’unuzda Yayınlamanıza İzin Verecek

Microsoft’tan Zoom’a Yeni Dev Rakip: Meet Now

Sizin düşünceniz nedir? Sizce uzaktan çalışmak verimli midir? Düşüncenizi yorumlar kısmında belirtin


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.