Microsoft’tan Zoom’a Yeni Dev Rakip: Meet Now

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Microsoft'tan Zoom'a Yeni Dev Rakip: Meet Now

Microsoft, Zoom ile karşılaştırılabilecek yeni bir çevrimiçi toplantı uygulaması olan “Meet Now” geliştiriyor. Build 20211’de görev çubuğuna eklenecek işlevsellik ile kullanıcılar herhangi bir hesap olmadan toplantılara katılabilirler.

Microsoft'tan Zoom'a Yeni Dev Rakip: Meet Now
Microsoft’tan Zoom’a Yeni Dev Rakip: Meet Now

Koronavirüs salgınından sonra insanlar evde hapsedildikçe çevrimiçi video konferans uygulamalarına ilgi de arttı. Bu süreçte, kullanıcı sayısını ikiye katlayarak, Zoom uygulaması en popüler çevrimiçi toplantı uygulamalarından biri haline geldi ve Microsoft’un Zoom’u sona erdirebilecek bir özellik geliştirdiği ortaya çıktı.

Microsoft’un Windows 10 işletim sistemine getirdiği bu özelliğe “Şimdi Buluş” deniyor.Yapısı çok basit olmasına rağmen kullanıcılara büyük bir pratiklik sağlıyor. Çevrimiçi toplantı uygulaması, Build 20211 ile birlikte görev çubuğuna eklenecek ve kullanıcıların bir Microsoft hesabı olsun veya olmasın görüntülü toplantılar başlatmasına veya bu toplantılara katılmasına olanak tanır.

Artık Hesabınız Olmadan Toplantılara Katılabileceksiniz!

Microsoft'tan Zoom'a Yeni Dev Rakip: Meet Now
Meet Now

Günümüzde Windows 10’da görüntülü veya sesli görüşme yapmak için Skype veya diğer üçüncü taraf uygulamaları kullanmanız gerekir. Bu noktada, Skype’ı kullanmak için bir hesabınız olmalıdır ancak Windows 10’da “şimdi buluş” işlevi olduğu için, herhangi bir hesap olmadan hızlı ve kolay bir şekilde toplantı oluşturabilir veya toplantılara katılabilirsiniz.

Şu anda beta sürümünde olan ve “Şimdi Toplantı Yap” içinde bir davet bağlantısına sahip (Windows 10’un görev çubuğuna eklenecek) kişiler toplantıya katılabilecekler. Ancak toplantıya katılmak için ilgili sekmeye davet kodunu girmeniz veya davet bağlantısını kullanmanız gerekecektir.

Microsoft, henüz beta aşamasında olan yeni özelliği hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Bu nedenle, bu özelliğin herkesin kullanımına açık olup olmayacağını veya ne zaman kullanılabileceğini maalesef bilmiyoruz.

Meet Now Nedir?

Microsoft'tan Zoom'a Yeni Dev Rakip: Meet Now
Microsoft’tan Zoom’a Yeni Dev Rakip: Meet Now

Meet Now, tek bir tıklamayla ücretsiz benzersiz bir bağlantı oluşturarak konferans görüşmelerine ev sahipliği yapmanızı sağlar. Daha sonra Skype üzerinden sınırsız toplantıların keyfini çıkarmak için bu bağlantıyı katılımcılarla paylaşırsınız. Skype’ın sahibi olan Microsoft’a göre, toplantı bağlantınızın süresi dolmaz ve herhangi bir zamanda kullanılabilir.

Zoom, Skype’dan Daha Mı İyi?

Microsoft'tan Zoom'a Yeni Dev Rakip: Meet Now
zoom

Bir iletişim aracı seçiyorsanız ve Zoom ile Skype arasında seçim yapıyorsanız, her iki aracın da avantajları olduğunu göreceksiniz. Skype, bütünsel bir iş çözümü arayan ekipler için daha iyidir. Zoom, sık sık görüntülü sohbetler ve toplantılar yapan ekipler için daha uygundur.

reklam

Elon Musk’ın Eşi Şarkıcı Grimes Kimdir? yazımız için tıklayın.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.