App Store / Apple Kimlik Parola Sıfırlama | Hypasos
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!


Teknoloji

App Store / Apple Kimlik Parola Sıfırlama

Avatar for Kerem

Tarih:

App Store / Apple Kimlik Parola Sıfırlama

Bu konumuzda sizler için Apple şifresini unutanlar, Apple kimlik şifresini yeniden nasıl alabilirler? Bunun hakkında bir yazı hazırladık. Bu yazı sayesinde App Store parolanızı sıfırlayabilirsiniz.

App Store Parola Sıfırlama

App Store / Apple Kimlik Parola Sıfırlama
App Store / Apple Kimlik Parola Sıfırlama

Apple Kimliğim Adresine girip sağ üstteki parolanızı sıfırlayın seçeneğine tıklayıp e mail yoluyla parolanızı sıfırlayabilirsiniz Veya şu siteden de sıfırlama yapabilirsiniz. Apple Kimliğini Unutma linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Apple Kimlik Parola Sıfırlama

App Store / Apple Kimlik Parola Sıfırlama

Başka bir konuda Apple kimliğinizin güvenlik sistemidir.Çift korumalı güvenlik sistemi kurabilirsiniz.   Nedir bu çift koruma ?   Çift koruma ; sizin şifrenizi sizin cihazınızdan başka kimsenin girememesi Apple destek hattı bile dahil.

Apple Kimliği sitesine girip parola ve güvenlik bölümüne ulaşıyorsunuz ve üstteki çift aşamalı korumayı etkinleştiriyorsunuz. Kullandığınız cihazı kullandığınız hattı tanımlıyorsunuz. Ve kimliğinize kim girmek isterse önce size bir kod gönderiliyor ve o kodu girmezse kimliğinize ulaşamıyorsunuz, Bir kısa not daha;

App Store / Apple Kimlik Parola Sıfırlama
App Store / Apple Kimlik Parola Sıfırlama

Apple kimliğiniz ile iCloud kimliğinizin şifrelerini aynı yapmayın.   iCloud’da fotoğraflarınız, rehberiniz gibi özel şeyleriniz olabilir bu bilgilere kimsenin ulaşmaması sizin için bence önemlidir.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın Sahibi Kimdir?

Apple iPhone’unuza Gizli Bir Düğme Ekledi Ve Farkına Bile Varmadınız

Apple GLASS Fiyatı

Deep Web Nasıl Bir Yer?

App Store Nedir?

Apple, App Store Sözleşmesinin İhlali Nedeniyle Epic Games'ten Tazminat İsteyecek
App Store / Apple Kimlik Parola Sıfırlama

App StoreiOS‘teki mobil uygulamalar için Apple tarafından işletilen online mağaza. İlk defa 10 Temmuz 2008 tarihinde iPhone 3G’de devreye giren App Store, iTunes Store üzerinden çalışmaktadır. Mağaza, kullanıcılara iOS SDK ile geliştirilen uygulamaları taramasına ve indirmelerine olanak tanır. 

iPhone, iPod Touch, Apple Watch, 4.nesil Apple TV ve iPad kullanıcıları bu mağazadan ücretsiz veya ücretli uygulamalar indirebilmektedir. App Store üzerinden yapılan alışverişlerde gelirin %30’u Apple‘ye aktarılmakta, geri kalan %70’lik dilim ise uygulamanın üreticisine gitmektedir.Bazı uygulamaların ücretsiz deneme sürümü ve paralı sürümü bulunmaktadır. Bazı ücretli uygulamalarda ise uygulama içi satın alma özelliği bulunmaktadır.

App Store‘un Google Play‘den daha az uygulama içerdiği tahmin edilmektedir. Uygulamanın iCloud entegrasyonu sayesinde, ücretli uygulamayı tekrar ödeme yapmadan başka bir Apple cihazına indirebilirsiniz. Eylül 2014 itibariyle, App Store’da 1.200.000‘den fazla yazılım bulunmaktadır.

Apple‘a göre, Haziran 2016 itibarıyla, App Store’da 2 milyon uygulama var. 2008’de App Store‘un lansmanından bu yana, uygulamalar 130 milyar kez indirilerek geliştiricilere yaklaşık 50 milyar dolar gelir sağladı [5 ]. Apple, 1 Eylül 2016 itibarıyla düzgün çalışmayan veya mevcut inceleme yönergelerine uymayan uygulamaların eski sürümlerini 7 Eylül’den itibaren kaldıracağını duyurdu.

Geliştiriciler bilgilendirilecek ve uygulamalarını güncellemeleri için 30 gün verilecek, ancak başlangıçta kilitlenen uygulamalar hemen silinecek. Ayrıca geliştirici tarafından kaydedilen uygulama adı, geliştiricinin uygulama adına uzun açıklamalar veya alakasız terimler eklemesini engellemek ve geliştiricinin App Store arama sonuçlarındaki sıralamasını yükseltmek için 50 karakteri geçemez.

Uygulama istihbarat şirketi Sensor Tower, Ekim 2016’da App Store’dan 47.300 uygulamayı kaldırdığını, uygulama kaldırma sayısının geçen ay% 238 arttığını gösteriyor.