Apple Araba Üretecek! Apple, Hyundai İle Ortaklık Anlaşması İmzalayacak
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!


Haber

Apple Araba Üretecek! Apple, Hyundai İle Ortaklık Anlaşması İmzalayacak

,



Apple Araba Üretecek!

Korea IT News’in bildirdiğine göre Apple ve Güney Koreli Hyundai Motor, 2024 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde otonom araçlar üretmeye başlamak için bir ortaklık anlaşması planlıyor.

Apple Araba Üretecek!

Apple Araba Üretecek!

Hyundai Motor daha önce Apple ile görüştüğünü açıklamıştı. Koreli otomobil üretim şirketinin hisseleri, otomobil üreticisinin Apple ile erken aşama görüşmelerini duyurmasının ardından yaklaşık %20 arttı.

“Apple’ın Hyundai Motor da dahil olmak üzere çeşitli küresel otomobil üreticileriyle görüşmelerde bulunduğunu anlıyoruz.” Hyundai Motor temsilcisi CNBC’den Chery Kang’a verdiği demeçte, “Anlaşma henüz erken aşamada olduğu için hiçbir şeye karar verilmedi “dedi.

Kore yerel medyasının son raporu, üretim yeri, kapasitesi, anlaşmanın imzalanması ve otonom arabaların lanse edilmesi için zaman çerçevesi gibi ayrıntıları içermiyordu.

Apple, Hyundai Motor ile otonom elektrikli otomobil üretimi konusunda ortaklık anlaşması imzalayacak
Apple Araba Üretecek!

Ancak Korea IT New raporu daha önce elektrikli otomobillerin Kia Motors’un Gürcistan’daki fabrikasında üretileceğini veya şirketlerin 2024 civarında 100.000 araç üretmek için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yeni bir fabrikaya ortak yatırım yapacağını söyledi. Reuters’e göre önerilen tesis 400.000 araç olacak.

Birkaç yıldır, Apple otomobiliyle ilgili söylentiler haberlerde yer aldı ancak somut hiçbir şey olmadı.

İlginizi Çekebilir:  Türk Hackerlar Çinli Aşı Üreticisi Sinovac'in Sitesine Doğu Türkistan Bayrağı Koydu

Wedbush Securities analistleri Daniel Ives ve Strecker Backe, bir notta “Son altı yılda Apple’ın otomotiv konusunda hırsını ve azmini gördük” dedi.

App Store / Apple Kimlik Parola Sıfırlama
Apple Araba Üretecek!

“Cupertino salonlarında bilindiği şekliyle Titan Projesi, birkaç yıl önceki başlangıç ​​rampasından önemli ölçüde küçültüldü ve şimdi Caddenin radar ekranında yine ön ve merkez olarak görünüyor” dediler.

Benzer bir gelişmede, Hyundai Motor Group ve başkanı SoftBank Group Corp ile 1.1 milyar dolarlık bir anlaşma imzaladı, geçen ay Amerikan robotik tasarım şirketi Boston Dynamics‘in kontrol hisselerine sahip oldu.

Güney Koreli otomobil üreticisi, anlaşmanın, geleneksel otomobil üretimine olan bağımlılığı azaltmaya çalıştığı için operasyonları sürücüsüz arabalar, insansız hava araçları ve teslimat robotları tasarlamaya genişletmeye yardımcı olacağını söyledi.

İlginizi çekebilir: Volkswagen Fütüristik Araç Şarj Robotunu Tanıttı

Apple Araba Üretecek!

Uzun yıllardır Apple’ın elektrikli otomobil projesi “Project Titan” adı altında gündemdeydi. Tahminler, Apple ekosistemiyle ilgili doğru tahminlerde bulunan ünlü analist Ming-Chi Kuo‘dan geliyor.

Kaynak: mazech.com/2021/01/apple-to-sign-partnership-deal-with-hyundai-motor-on-autonomous-electric-car-manufacturing/

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

BUNLARA DA GÖZ ATIN


Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bilim

CIA’in UFO Belgeleri Artık Çevrimiçi Olarak Erişilebilir!

,

Yazar:

CIA'in UFO Belgeleri Artık Çevrimiçi Olarak Erişilebilir!

CIA’nın sahip olduğu sınıflandırılmamış her dosya Tanımlanamayan uçan nesneler veya en azından ajansın sahip olduğunu kabul ettiği tüm dosyalar, kaldırılmış kayıtlarına erişmek için on yıllardır süren çabalar sayesinde artık çevrimiçi olarak erişilebilir durumda.

CIA’in UFO Belgeleri Artık Çevrimiçi Olarak Erişilebilir

CIA'nın Sınıflandırılmamış UFO Belgeleri Artık Tümü Çevrimiçi Olarak Erişilebilir
CIA’in UFO Belgeleri Artık Çevrimiçi Olarak Erişilebilir

COVID-19 çok amaçlı yasa tasarısı sayesinde hükümetin resmi UFO raporunun altı aydan daha kısa bir süre içinde gelmesi beklentisiyle artık UFO‘larla ilgili halka açık tüm CIA belgelerini indirebilirsiniz. 

Veritabanı, Black Vault‘un kurucusu John Greenewald Jr.‘ın tutku projesidir. Onlarca yıldır UAP kayıtlarını yayınlaması için CIA‘ya dava açtığını söyleniyor.

Greenewald, “Yaklaşık 20 yıl önce, CIA‘de yayınlanan ek UFO kayıtlarını almak için yıllarca savaştım” dedi. Diş çekmek gibiydi! Bunu denemek için onlarla birlikte dolaştım, sonunda başardım. Birkaç bin sayfalık büyük bir kutu aldım ve bunları her seferinde tek sayfada taramak zorunda kaldım.”

Ancak 2020’nin ortasında CIA, Greenewald’ın erişim için mücadele ettiği yeni ve eski UAP kayıtlarının bir arşivini kullanıma sunduğunda işler daha da kolaylaştı.

İlginizi Çekebilir:  CIA'in UFO Belgeleri Artık Çevrimiçi Olarak Erişilebilir!

Kamu Erişim

ABD Ordusu Uygulamalardan İnsanların Konum Verilerini Satın Alıyor
CIA’in UFO Belgeleri Artık Çevrimiçi Olarak Erişilebilir

Kayıtlar arasında bazı tuhaf ve eğlenceli hikayeler var. gizemli patlamalar ve sözde temas ama Greenewald veri tabanını kamusal öneme sahip bir konu olarak çerçevelendiriyor. Greenewald, insanlar uzaylılara inansın ya da inanmasın, konuyu doğrudan CIA‘nın ağzından okuyabilmeleri gerektiğini söylüyor.

Greenewald, düşüşteki en ilginç belgelerden birinin Bilim ve Teknoloji Müdür Yardımcısının 1970’lerde bir UFO hakkında bazı bilgilerin elden teslim edilmesini içerdiğini söyledi . 

FOIA yasalarına göre sınıflandırılan ilk UFO bilgileri 1970’lerde ve 1980’lerin başında geldi. Bundan sonra Greenewald, dünya dışı olaylarla ilgili olarak hükümetten bilgi almanın son derece zor olduğunu söyledi. 

“Açık ve basit, halkın bilmeye hakkı var!” Greenewald dedi. “Yaklaşık 25 yıl önce 15 yaşında araştırmaya başladığımda, bu konuda bir şeyler olduğunu biliyordum. Viral internet aldatmacaları yüzünden değil. 

Size kim olduğunu söyleyemediğim arka kapı toplantıları yüzünden değil, ama söz veriyorum akıllara durgunluk veren bilgiler. Hayır, hiçbiri. Doğrudan CIA‘dan aldığım kanıt yüzündendi.

İlginizi çekebilir: Bir Girişim Domuzdan İnsana Organ Nakli Yapmayı Planlıyor

Kaynak: futurism.com/cia-ufo-documents-available-online

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Haber

Çin, COVID Kökenini Araştıran DSÖ Ekibine Erişimi Reddetti

,

Yazar:

Çin, COVID Kökenini Araştıran DSÖ Ekibine Erişimi Reddetti

Dünya Sağlık Örgütü Temmuz ayından bu yana koronavirüsün kökenine ilişkin bir soruşturma planlamak için Çinli yetkililerle birlikte çalışıyor. Ancak müfettişlerin bu hafta ülkeye girme zamanı geldiğinde, içeri alınmadılar.

Çin, COVID Kökenini Araştıran DSÖ Ekibine Erişimi Reddetti

Çin, COVID Kökenini Araştıran DSÖ Ekibine Erişimi Reddetti

Sorun şu ki, vizeleri Çin hükümeti tarafından onaylanmadı. Çinli yetkililer bunu bir yanlış anlama olarak değerlendirirken, giriş reddi çok önceden planlanmış bir araştırma için çok sinir bozucu.

DSÖ başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus Salı günü gazetecilere verdiği demeçte, “İki üyenin yolculuklarına çoktan başladığını ve diğerlerinin son dakikada seyahat edemedikleri göz önüne alındığında, bu haber beni çok hayal kırıklığına uğrattı” dedi.

Misyonun kendisi, pandeminin Çin’de nereden ve nasıl ortaya çıktığını mümkün olduğunca çözmeyi amaçlıyor. Örneğin, Virüsün insanlara Wuhan pazarında ilk yayılıp yayılmadığı, yoksa yalnızca ilk salgının yeri olup olmadığı konusunda tartışma var.

Şimdilik, bilim adamları beklemek zorunda kaldı, biri arkasını döndü ve evine gitti. Ancak Çinli yetkililer, soruşturmayı kasıtlı olarak engellemediklerini söylüyor.

Çin dışişleri bakanlığı sözcüsü Hua Chunying, “Bazı yanlış anlaşılmalar olabilir,” dedi.

Çin, COVID Kökenini Araştıran DSÖ Ekibine Erişimi Reddetti
Çin, COVID Kökenini Araştıran DSÖ Ekibine Erişimi Reddetti

Neyse ki Ghebreyesus, işlerin yakında yoluna gireceğini söylüyor.

Gazetecilere verdiği demeçte, “Çin’in mümkün olan en erken konuşlandırma için dahili prosedürü hızlandırdığından emin oldum” dedi.

İlginizi Çekebilir:  2 Adımda Telefon Kameranızı Termal Kameraya Çevirin

DSÖ, pandeminin hayvan kökenini ve virüsün insanlara ilk nasıl geçtiğini araştırmak amacıyla aylardır Çin’e 10 kişilik uluslararası uzmanlardan oluşan bir ekip göndermek için çalışıyor.

Geçtiğimiz ay, soruşturmanın 2021 Ocak ayında başlayacağı duyurulmuştu.

Dünya Sağlık Örgütü, Çin’e giden uluslararası ekibin iki üyesinin Salı günü erken saatlerde yola çıktığını söyledi. Reuters haber ajansına göre, DSÖ acil durum şefi Mike Ryan, birinin geri döndüğünü ve birinin üçüncü bir ülkede olduğunu söyledi.

Covid-19 ilk olarak Çin’in merkezi Hubei eyaletindeki Wuhan kentinde 2019’un sonlarında tespit edildi.

Başlangıçta virüsün et için egzotik hayvanlar satan bir pazardan kaynaklandığına inanılıyordu. Virüsün hayvanlardan insanlara sıçradığı yerin burası olduğu öne sürüldü.

O kadar çok insan her gün COVID'den ölüyor ki, neredeyse kavrayışa meydan okuyor
Çin, COVID Kökenini Araştıran DSÖ Ekibine Erişimi Reddetti

Ancak virüsün kökenleri derin bir şekilde tartışmalı. Şimdi bazı uzmanlar, piyasanın başlangıç ​​noktası olmadığına ve bunun yerine sadece orada güçlendirildiğine inanıyor.

Bazı araştırmalar, insanları enfekte edebilen koronavirüslerin yarasalarda onlarca yıldır fark edilmeden dolaştığını öne sürdü. Bununla birlikte, yarasalar ve insanlar arasında virüsü hangi ara hayvan konağının bulaştırdığı bilinmemektedir.

İlginizi Çekebilir

FDA Doktorlara Aşı Talimatlarına Uymaları İçin Yalvarıyor

Bir Girişim Domuzdan İnsana Organ Nakli Yapmayı Planlıyor

2 Adımda Telefon Kameranızı Termal Kameraya Çevirin

İngiltere 2 Kilometre Üzerinde Yolculuk Yapabilen Casus Dronları Tanıttı

Kaynak: futurism.com/china-denies-access-who-team-investigating-covid-origin

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Popüler