Volkswagen Fütüristik Araç Şarj Robotunu Tanıttı | Hypasos
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!


Haber

Volkswagen Fütüristik Araç Şarj Robotunu Tanıttı

,Volkswagen Fütüristik Araç Şarj Robotunu Tanıttı

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, elektrikli arabaları bağımsız olarak şarj edebilen bir robotun çalışan bir prototipini açıkladı.

Akü şarj istasyonunu bulabilen, bunlara bağlanabilen ve park yerinde otururken onları bağımsız olarak şarj etmeleri için park halindeki elektrikli arabaları getirebilen, DC şarj sistemiyle donatılmış bir otonom robotu vardır.

Volkswagen Fütüristik Araç Şarj Robotunu Tanıttı

Volkswagen Fütüristik Araç Şarj Robotunu Tanıttı
Volkswagen Fütüristik Araç Şarj Robotunu Tanıttı

Konsept, büyük konut projelerinde elektrikli araçların şarj edilmesi sorununa ilginç bir çözümdür.

Park yerleri için şarj istasyonları inşa etmek yerine, pil paketleri olan bir istasyon kurabilir ve bu otonom robotlar gerektiğinde elektrikli araçların getirilmesini sağlayabilir.

Volkswagen, bu otonom şarj robotunun gerçek bir çalışma prototipini açıkladı:Pal Şarj

Öyleyse neden var? Buradaki fikir, robotların, arabaların başka bir yerdeki istasyonlara gitmesini sağlamak yerine, büyük konut komplekslerine park etmiş araçları şarj etmesini sağlamaktır. Diğer bir avantaj: daha büyük otoparklar ve garajlar, birden fazla pahalı şarj noktası içermesi gerekmez.

Robot, “tamamen özerk olarak çalışıyor” basın bülteni. “Şarj edilecek aracı bağımsız olarak yönlendirir ve onunla iletişim kurar: şarj soketi kapağını açmadan fişi takıp ayırmaya kadar.”

“Esasen bir mobil enerji depolama birimi” olan bir treyler, aynı anda birden fazla arabayı şarj etmeyi de sağlayabilir. Görünüşe bakılırsa, bu büyük bir verimsizlik ortaya çıkarır: Temel olarak, robotun daha sonra elektrikli arabaları şarj etmek için kullandığı pil beslemesini şarj etmeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir:  CIA'in UFO Belgeleri Artık Çevrimiçi Olarak Erişilebilir!

Ancak Volkswagen hala konseptin övgüsünü söylüyor.

Volkswagen Group Components CEO’su Thomas Schmall yaptığı açıklamada, “Gelecek için verimli bir şarj altyapısı kurmak, tüm sektörü zorlayan merkezi bir görevdir” dedi. “Maliyetli bağımsız önlemlerden kaçınmaya yardımcı olacak çözümler geliştiriyoruz. Mobil şarj robotu ve esnek hızlı şarj istasyonumuz bu çözümlerden sadece ikisi. “

Volkswagen, bu tür esnek hızlı şarj istasyonlarını 2021’in başlarında başlatmayı umuyor, ancak yine de otonom bir robot sisteminin daha büyük ölçekte mantıklı olup olmadığını değerlendiriyor.

Firma daha önce her biri 25 kWh akü ile donatıldıklarını ve DC hızlı şarj sayesinde 50 kW’da bir aracı şarj edebileceklerini söylemişti. Şarj robotu aynı anda birkaç akü vagonunu hareket ettirebilir.

Volkswagen, şu anda bu prototipin geliştirilmesine dayanarak sistemi piyasaya sürmeyi değerlendirdiklerini söylüyor.

Bu yüzeyde biraz aldatıcı görünse de aslında büyük otoparklar gibi bazı özel durumlarda bazı önemli avantajlar sunar.

Kurulum maliyetini bu robotlar ve pil takımları için bir istasyonla sınırlandırarak, tüm bir park yerini elektrikli araç şarj noktalarına dönüştürme maliyetini düşürebilirsiniz.

Temelde 2. seviye şarj olarak bakmanız gerekir, ancak pil paketleri ile 50 KW’ye kadar DC hızlı şarj sağlar.

Bunun, elektrikli çalışmaya başlayan yüzlerce araçla kapalı otoparklarda büyük ölçekte çalıştığını görmek isterim. İlginç olurdu.

İlginizi Çekebilir: NordVPN Ve ExpressVPN’e Erişim Engellendi

Kaynak: futurism.com/vw-car-charging-robot-prototype

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

BUNLARA DA GÖZ ATIN


Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haber

Apple Araba Üretecek! Apple, Hyundai İle Ortaklık Anlaşması İmzalayacak

,

Yazar:

Apple Araba Üretecek!

Korea IT News’in bildirdiğine göre Apple ve Güney Koreli Hyundai Motor, 2024 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde otonom araçlar üretmeye başlamak için bir ortaklık anlaşması planlıyor.

Apple Araba Üretecek!

Apple Araba Üretecek!

Hyundai Motor daha önce Apple ile görüştüğünü açıklamıştı. Koreli otomobil üretim şirketinin hisseleri, otomobil üreticisinin Apple ile erken aşama görüşmelerini duyurmasının ardından yaklaşık %20 arttı.

“Apple’ın Hyundai Motor da dahil olmak üzere çeşitli küresel otomobil üreticileriyle görüşmelerde bulunduğunu anlıyoruz.” Hyundai Motor temsilcisi CNBC’den Chery Kang’a verdiği demeçte, “Anlaşma henüz erken aşamada olduğu için hiçbir şeye karar verilmedi “dedi.

Kore yerel medyasının son raporu, üretim yeri, kapasitesi, anlaşmanın imzalanması ve otonom arabaların lanse edilmesi için zaman çerçevesi gibi ayrıntıları içermiyordu.

Apple, Hyundai Motor ile otonom elektrikli otomobil üretimi konusunda ortaklık anlaşması imzalayacak
Apple Araba Üretecek!

Ancak Korea IT New raporu daha önce elektrikli otomobillerin Kia Motors’un Gürcistan’daki fabrikasında üretileceğini veya şirketlerin 2024 civarında 100.000 araç üretmek için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yeni bir fabrikaya ortak yatırım yapacağını söyledi. Reuters’e göre önerilen tesis 400.000 araç olacak.

Birkaç yıldır, Apple otomobiliyle ilgili söylentiler haberlerde yer aldı ancak somut hiçbir şey olmadı.

İlginizi Çekebilir:  Çin, COVID Kökenini Araştıran DSÖ Ekibine Erişimi Reddetti

Wedbush Securities analistleri Daniel Ives ve Strecker Backe, bir notta “Son altı yılda Apple’ın otomotiv konusunda hırsını ve azmini gördük” dedi.

App Store / Apple Kimlik Parola Sıfırlama
Apple Araba Üretecek!

“Cupertino salonlarında bilindiği şekliyle Titan Projesi, birkaç yıl önceki başlangıç ​​rampasından önemli ölçüde küçültüldü ve şimdi Caddenin radar ekranında yine ön ve merkez olarak görünüyor” dediler.

Benzer bir gelişmede, Hyundai Motor Group ve başkanı SoftBank Group Corp ile 1.1 milyar dolarlık bir anlaşma imzaladı, geçen ay Amerikan robotik tasarım şirketi Boston Dynamics‘in kontrol hisselerine sahip oldu.

Güney Koreli otomobil üreticisi, anlaşmanın, geleneksel otomobil üretimine olan bağımlılığı azaltmaya çalıştığı için operasyonları sürücüsüz arabalar, insansız hava araçları ve teslimat robotları tasarlamaya genişletmeye yardımcı olacağını söyledi.

İlginizi çekebilir: Volkswagen Fütüristik Araç Şarj Robotunu Tanıttı

Apple Araba Üretecek!

Uzun yıllardır Apple’ın elektrikli otomobil projesi “Project Titan” adı altında gündemdeydi. Tahminler, Apple ekosistemiyle ilgili doğru tahminlerde bulunan ünlü analist Ming-Chi Kuo‘dan geliyor.

Kaynak: mazech.com/2021/01/apple-to-sign-partnership-deal-with-hyundai-motor-on-autonomous-electric-car-manufacturing/

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Bilim

CIA’in UFO Belgeleri Artık Çevrimiçi Olarak Erişilebilir!

,

Yazar:

CIA'in UFO Belgeleri Artık Çevrimiçi Olarak Erişilebilir!

CIA’nın sahip olduğu sınıflandırılmamış her dosya Tanımlanamayan uçan nesneler veya en azından ajansın sahip olduğunu kabul ettiği tüm dosyalar, kaldırılmış kayıtlarına erişmek için on yıllardır süren çabalar sayesinde artık çevrimiçi olarak erişilebilir durumda.

CIA’in UFO Belgeleri Artık Çevrimiçi Olarak Erişilebilir

CIA'nın Sınıflandırılmamış UFO Belgeleri Artık Tümü Çevrimiçi Olarak Erişilebilir
CIA’in UFO Belgeleri Artık Çevrimiçi Olarak Erişilebilir

COVID-19 çok amaçlı yasa tasarısı sayesinde hükümetin resmi UFO raporunun altı aydan daha kısa bir süre içinde gelmesi beklentisiyle artık UFO‘larla ilgili halka açık tüm CIA belgelerini indirebilirsiniz. 

Veritabanı, Black Vault‘un kurucusu John Greenewald Jr.‘ın tutku projesidir. Onlarca yıldır UAP kayıtlarını yayınlaması için CIA‘ya dava açtığını söyleniyor.

Greenewald, “Yaklaşık 20 yıl önce, CIA‘de yayınlanan ek UFO kayıtlarını almak için yıllarca savaştım” dedi. Diş çekmek gibiydi! Bunu denemek için onlarla birlikte dolaştım, sonunda başardım. Birkaç bin sayfalık büyük bir kutu aldım ve bunları her seferinde tek sayfada taramak zorunda kaldım.”

Ancak 2020’nin ortasında CIA, Greenewald’ın erişim için mücadele ettiği yeni ve eski UAP kayıtlarının bir arşivini kullanıma sunduğunda işler daha da kolaylaştı.

İlginizi Çekebilir:  Bir Girişim Domuzdan İnsana Organ Nakli Yapmayı Planlıyor

Kamu Erişim

ABD Ordusu Uygulamalardan İnsanların Konum Verilerini Satın Alıyor
CIA’in UFO Belgeleri Artık Çevrimiçi Olarak Erişilebilir

Kayıtlar arasında bazı tuhaf ve eğlenceli hikayeler var. gizemli patlamalar ve sözde temas ama Greenewald veri tabanını kamusal öneme sahip bir konu olarak çerçevelendiriyor. Greenewald, insanlar uzaylılara inansın ya da inanmasın, konuyu doğrudan CIA‘nın ağzından okuyabilmeleri gerektiğini söylüyor.

Greenewald, düşüşteki en ilginç belgelerden birinin Bilim ve Teknoloji Müdür Yardımcısının 1970’lerde bir UFO hakkında bazı bilgilerin elden teslim edilmesini içerdiğini söyledi . 

FOIA yasalarına göre sınıflandırılan ilk UFO bilgileri 1970’lerde ve 1980’lerin başında geldi. Bundan sonra Greenewald, dünya dışı olaylarla ilgili olarak hükümetten bilgi almanın son derece zor olduğunu söyledi. 

“Açık ve basit, halkın bilmeye hakkı var!” Greenewald dedi. “Yaklaşık 25 yıl önce 15 yaşında araştırmaya başladığımda, bu konuda bir şeyler olduğunu biliyordum. Viral internet aldatmacaları yüzünden değil. 

Size kim olduğunu söyleyemediğim arka kapı toplantıları yüzünden değil, ama söz veriyorum akıllara durgunluk veren bilgiler. Hayır, hiçbiri. Doğrudan CIA‘dan aldığım kanıt yüzündendi.

İlginizi çekebilir: Bir Girişim Domuzdan İnsana Organ Nakli Yapmayı Planlıyor

Kaynak: futurism.com/cia-ufo-documents-available-online

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Popüler