Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Disney PLUS Nedir? Türkiye’de Var Mı? Netflix’ten Farkı Ne?

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Disney PLUS Nedir? Türkiye'de Var Mı? Netflix'ten Farkı Nedir?

Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic ve 20th Century Fox tarafından yapılan binlerce film ve şovdan oluşan bir kütüphaneye sahip olan video akış hizmeti Disney Plus hakkında bilmeniz gereken her şey rehberimize hoş geldiniz.

Disney Plus’a Nasıl Kayıt Olunur?

Disney Plus, 24 Mart’ta İngiltere ve Avrupa lansmanından sonra herkes için kullanılabilir bir hale gelecekti (Covid nedeniyle işler aksadı). Bu, ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Hollanda’nın yanı sıra bu bölgelerdeki herkesin buraya kaydolabileceği anlamına geliyor.

7 Nisan’da Disney Plus, 2 haftalık bir gecikmeden sonra Fransa’da hizmete açılarak mevcut tanıtım turunu tamamladı. Disney Plus’a kayıt olmak için tıklayın (ancak VPN kullanarak kayıt olabilirsiniz çünkü henüz ülkemizde hizmete açılmadı).

Disney Plus’ın Başarısı

Disney Plus‘ın başarısı eşsizdir ve en son rakamlar, hizmetin sadece 5 ay içinde 50 milyon aboneye ulaştığını göstermektedir. Bu, şirketin 2024 hedefi yani 60 ila 90 milyon aboneye oldukça yakın olsa da, Netflix‘in (167 milyon) ve Amazon Prime Video’nun (150 milyon) arkasında.

Disney Plus Fiyatı ve Planları

Disney Plus, ayda 7,99$ ve yılda 79,99$‘a mal oluyor. Disney Plus fiyatlandırması oldukça rekabetçi ve çoğu insanın aldığı 54,99 TL‘lik Netflix Premium paketinden ayda 9 TL daha pahalı (Türkiye fiyatı henüz açıklanmadığından doları 9 TL’den hesapladık ancak bu fiyatın ülkemize göre pahalı olduğundan ineceğini düşünüyoruz).

Disney Plus’a Gelecek FilmlerAvengers: Infinity War: 25 Haziran
Hamilton: 3 Temmuz
Solo: A Star Wars Story: 9 Temmuz
Ant-Man and the Wasp: 29 Temmuz
The Incredibles 2: 30 Temmuz
Muppets Now: 31 Temmuz
The Falcon and the Winter Soldier: Ağustos
Maleficent: 1 Ekim
The Mandalorian season 2: Ekim
WandaVision: Aralık
Ralph Breaks the Internet: 11 Aralık
Loki: 2021 (Duyurulacak)
What If…?: 2021 (Duyurulacak)
Hawkeye: 2021(Duyurulacak)
Moon Knight: 2021 (Duyurulacak)
Ms. Marvel: 2021 (Duyurulacak)
Untitled Obi-Wan Kenobi series: (Duyurulacak)
Untitled Cassian Andor series: (Duyurulacak)

Disney Plus İncelemesi ve Önerileri

Disney Plus incelememizde, bu hizmete olumlu notlar verdik ve özellikle aileler için bugüne kadarki en iyi video akış hizmetlerinden biri olarak adlandırdık. Disney Plus’ın zarif animasyonlu arayüzü bizi adeta büyüledi.

reklam

Disney’in 4K Ultra HD çözünürlüğü ve aynı anda aile paylaşımı (dört cihaza kadar) kaliteye zarar vermez, bu durum Netflix’te tam tersidir.

Disney Plus Filmleri

Disney Plus iki yıldan kısa bir süre önce piyasaya sürüldü, ancak şimdiden en iyi akış hizmetleri arasında yerini alıyor ve başarısı biraz kaçınılmaz görünse de Disney, Baby Yoda’nın başarısını takip etmek için bir sonraki büyük hit üzerinde sıkı çalışıyor. Buna Hamilton filmi ve bu yaz çıkacak yeni Muppets Now orijinal dizisi de dahildir.

Bir sonraki büyük hit ne merak ediyor musunuz? The Mandalorian 2. sezon (Ekim 2020) ve WandaVision (Aralık 2020) için çıkış tarihleri açıklandı ancak The Falcon ve The Winter Soldier Ağustos 2020 yılında çıkacak.

Disney Plus’a gelen en büyük filmlerden olan Mulan için daha fazla ödeme yapmak koşuluyla Disney Plus’ta izleyebileceksiniz. Evet, Disney sonunda iPPV (internet pay-per-view) alanına atladı.

Sonuç

Benim önerim film izlemek istiyorsanız Disney Plus, dizi için ise Netflix‘dir. Yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim, sitedeki yazılara göz atabilir, sorularınızı yorumlar kısmında sorabilirsiniz. Sağlıcakla kalın, hoşça kalın 🙂

Diğer yazılarımız:

Nvidia Now Özellikleri Ve Fiyatı (Google Stadia’nın En İyi Alternatifi)

Apple GLASS Fiyatı, Özellikleri Ve Çıkış Tarihi

Twitch Çalışanlarının Şirketi Taciz Ve Irkçılığı Küçümsemekle Suçladığını Bildirdi

Microsoft xCloud’u Web Üzerinden iOS’a Getiriyor

reklam

İnstagram 10. Yaş Gününü Kutlamak İçin Klasik Simgeleri Geri Getiriyor

Kaynak: www.tomsguide.com/news/disney-plus-2020


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.