Yandex
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!

Disney PLUS Nedir? Türkiye’de Var Mı? Netflix’ten Farkı Nedir?

Avatar for Kerem

Tarih:

Disney PLUS Nedir? Türkiye'de Var Mı? Netflix'ten Farkı Nedir?

Disney Plus hakkında bilmeniz gereken her şey rehberimize hoş geldiniz. Bu sayfayı fiyatlandırma, fırsatlar, desteklenen cihazlar ve çıkış tarihleri ile ilgili ayrıntılarla sürekli güncelliyoruz.

Disney Plus’a Nasıl Kayıt Olabilirim?

Disney Plus, 24 Mart’ta İngiltere ve Avrupa lansmanından sonra herkes için kullanılabilir. (Korona nedeniyle işler aksadı) Bu ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Hollanda’nın yanı sıra bu bölgelerdeki herkesin buraya kaydolabileceği anlamına geliyor.

7 Nisan’da Disney Plus, 2 haftalık bir gecikmeden sonra Fransa’ya inerek mevcut tanıtım turunu tamamladı. Kayıt olma linki (Ancak vpn kullanarak kayıt olabilirsiniz çünkü ülkemize daha gelmedi)

Disney Plus’ın Başarısı

Disney Plus’ın başarısı eşsizdir ve en son rakamlar, hizmetin sadece 5 ay içinde 50 milyon aboneye ulaştığını göstermektedir. Bu, şirketin 2024 hedefi yani 60 ila 90 milyon aboneye oldukça yakın olsa da, Netflix’in (167 milyon) ve Amazon Prime video’nun (150 milyon) arkasında — diğer hizmetlerin büyük bir başlangıç yapmasına rağmen.

Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic ve 20th Century Fox tarafından yapılan binlerce film ve şovdan oluşan bir kütüphaneye sahip olan video akış hizmeti.

Disney Plus Fiyatı Ve Planları

Disney Plus, ayda 6.99 $ veya yılda 69.99 $ ‘a mal oluyor ve size 2 ay ücretsiz kullanma imkanı sağlıyor.

Disney Plus fiyatlandırması oldukça rekabetçi ve çoğu insanın aldığı 15.99 TL ‘lik “premium” Netflix paketinden ayda 1 TL daha ucuz (doları 6 tl den hesapladık çünkü daha Türkiye fiyatı açıklanmadı)

Disney Plus’a Gelecek Filmler

Lights! Music! Muppets! …Unscripted! Get ready to see your favorite characters like never before in #MuppetsNow, an Original Series, coming July 31 only on #DisneyPlus. #DisneyBundle pic.twitter.com/1gLtOx3ckl— Disney+ (@disneyplus) May 20, 2020

Avengers: Infinity War: 25 Haziran
Hamilton: 3 Temmuz
Solo: A Star Wars Story: 9 Temmuz
Ant-Man and the Wasp: 29 Temmuz
The Incredibles 2: 30 Temmuz
Muppets Now: 31 Temmuz
The Falcon and the Winter Soldier: Ağustos
Maleficent: 1 Ekim
The Mandalorian season 2: Ekim
WandaVision: Aralık
Ralph Breaks the Internet: 11 Aralık
Loki: 2021 (Duyurulacak)
What If…?: 2021 (Duyurulacak)
Hawkeye: 2021(Duyurulacak)
Moon Knight: 2021 (Duyurulacak)
Ms. Marvel: 2021 (Duyurulacak)
Untitled Obi-Wan Kenobi series: (Duyurulacak)
Untitled Cassian Andor series: (Duyurulacak)

Disney Plus İncelemeleri Ve Önerileri

Disney Plus incelememizde, bu hizmete olumlu notlar verdik ve özellikle aileler için bugüne kadarki en iyi video akış hizmetlerinden biri olarak adlandırdık. Disney Plus’ın zarif animasyonlu arayüzü bizi adeta büyüledi.

Disney’in dahil 4K Ultra HD çözünürlük ve aynı anda aile paylaşımı (dört cihaza kadar) kaliteye zarar vermez, bu durum ise Netflix’te tam tersi.

Disney Plus Filmleri

Disney Plus bir yıldan kısa bir süre önce piyasaya sürüldü, ancak şimdiden en iyi akış hizmetleri arasında yerini alıyor ve başarısı biraz kaçınılmaz görünse de (Disney filmleri ve şovları için özel bir yuva),Disney Baby Yoda’nın başarısını takip etmek için bir sonraki büyük hit üzerinde sıkı çalışıyor. Buna Hamilton filmi ve bu yaz çıkacak yeni Muppets Now orijinal dizisi de dahildir.

Bir sonraki büyük hit’i merak ediyor musunuz? The Mandalorian 2. sezon (Ekim 2020) ve WandaVision (Aralık 2020) için çıkış tarihleri açıklandı ancak The Falcon ve The Winter Soldier Ağustos 2020 yılında çıkacak.

Disney Plus’a gelen en büyük filmlerden olan Mulan için daha fazla ödeme yapmak koşuluyla Disney Plus’ta izleyebileceksiniz. Evet, Disney sonunda iPPV(internet pay-per-view) alanına atladı.

Sonuç

Benim önerim film izlemek istiyorsanız Disney Plus, dizi için ise Netflix dir, yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ederim, sitemize email ile abone olabilirsiniz ve sitedeki yazılara göz atabilirsiniz, bu konular ile ilgili gelişmeleri haber sitemizi takip ederek doğru ve hızlı bir biçimde ulaşabilirsiniz. Sağlıklı kalın, hoşçakalın 🙂

Diğer Yazılarımız

Nvidia Now Özellikleri Ve Fiyatı (Google Stadia’nın En İyi Alternatifi)

Apple GLASS Fiyatı, Özellikleri Ve Çıkış Tarihi

Twitch Çalışanlarının Şirketi Taciz Ve Irkçılığı Küçümsemekle Suçladığını Bildirdi

Microsoft xCloud’u Web Üzerinden iOS’a Getiriyor

İnstagram 10. Yaş Gününü Kutlamak İçin Klasik Simgeleri Geri Getiriyor

Sorunuz olursa yorumlar kısmından sorabilirsiniz

Kaynak: www.tomsguide.com/news/disney-plus-2020


Bu yazıyı kaybetmemek için yıldız işaretine veya klavyenizdeki CTRL + D tuşuna basabilirsiniz.

İletişim: kerem@hypasos.com Reklam: info@hypasos.com