Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
eTail.com.tr

BM Gıda Ajansı, “Çok çok endişeliyiz, 2021 çok kötü bir yıl olacak”

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

2021, 2020'den Daha Kötü Olacak

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı’nın (WFP) başkanı, dünyaya korkunç bir mesaj veriyor: Yeni fonlardan milyarlarca dolar almadıkça, bir çok ülke şiddetli kıtlıklarla yüzleşecek.

2021, 2020’den Daha Kötü Olacak

2021, 2020’den Daha Kötü Olacak

WFP başkanı David Beasley, ajansın küresel kıtlığı önlemek için 5 milyar dolar ve dünya çapında yetersiz beslenen çocukları beslemek için 10 milyar dolar daha toplaması gerekiyor. Aksi takdirde, “2021’de ciddi boyutlarında kıtlıklar yaşayacağız” dedi.

Beasley, WFP’nin krizi önleyebildiğini söylüyor çünkü dünya liderleri fon sağlamaya başladı. Fakat gelecek yıl bu para kısmen COVID-19 salgını nedeniyle mevcut olmayacak.

Beasley, “Çok çok endişeliyiz, 2021 çok kötü bir yıl olacak.”

“Çok çok endişeliyiz, 2021 çok kötü bir yıl olacak.”

2020‘de mevcut olan paranın 2021‘de mevcut olmayacağını, bu nedenle Nobel‘i liderlerle sanal olarak ve yüz yüze görüşmek, parlamentolarla konuşmak ve “gücü olanları duyarlı hale getirmek için kullanılıyor” dedi. Karşılaştığımız trajedi, önümüzdeki 12 ila 18 ay içinde gerçekten olağanüstü olacak krizler.

“Onlara, finanse ettiğiniz tüm projeleri finanse etmek için yeterli paraya sahip olmayacağınızı söylüyorum” dedi.

Beasley, “Bunlar önemli şeyler,” yaklaşan krizi Titanik‘e benzetti, “Şu anda gerçekten buzdağlarına odaklanmamız gerekiyor ve buzdağları kıtlık, açlık, istikrarsızlık ve göç.”

Beasley, WFP’nin gelecek yıl 15 milyar dolara ihtiyacı olduğunu söyledi, sadece kıtlığı önlemek için 5 milyar dolara ve yetersiz beslenen çocuklar ve genellikle gençlerin yediği tek öğün olan okul yemekleri de dahil olmak üzere küresel programlarını yürütmek için 10 milyar dolara ihtiyacı var.

“Eğer bunu normal paramızla bir araya getirebilirsem, o zaman dünyadaki kıtlığı önleriz ve istikrarsızlığı ve göçü en aza indiririz.” dedi.

Beasley, hükümetlerden fazladan para toplamaya ek olarak, diğer büyük umudu COVID-19 salgını sırasında milyarlarca dolar kazanan milyarderlerin bir defaya mahsus adım atması olduğunu söyledi. Muhtemelen Aralık veya Ocak‘ta bu mesajı iletmeye başlamayı planlıyor.

Beasley, Nisan ayında 135 milyon insanın açlık ve daha kötü kriz seviyeleri ile karşılaştığını söyledi. Bir WFP analizi, COVID-19‘un 130 milyon insanı 2020 sonuna kadar açlığın eşiğine itebileceğini gösterdi.

İlginizi Çekebilir:

Toyota Aracınızı Şarj Eden Drone Patentini Aldı

ABD Ordusu İnsanların Konum Verilerini Satın Alıyor

Eski Bir Telefonu 3 Adımda Güvenlik Kamerasına Dönüştürün

Tesla 35.000 Dolarlık En Ucuz Arabasını İptal Etti

Kaynak: futurism.com/un-official-warns-famines-biblical-proportions-2021

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.