Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
z

Apple Store’dan iPhone 12 Satın Almak Bu Yıl Farklı Olacak

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Apple Store'dan iPhone 12 Satın Almak Bu Yıl Farklı Olacak

2020’deki hemen hemen her şey gibi, iPhone‘un lansman günü de bu yıl farklı görünecek. Apple‘ın perakende operasyonları koronavirüs pandemisinden dolayı darbe aldı ve şirket dünyadaki nerdeyse tüm mağazalarının yeniden açıldığını söylese de, mağazaların etrafında veya içinde olmak hala riskli.

Sonuç olarak Apple‘ın en yeni cihazını satın alma süreci bu yıl daha da karmaşıktır. Yeni bir akıllı telefonu mümkün olan en kısa sürede elinize almak istiyorsanız, seçenekleriniz burada.

Apple Store’a Gidin

Apple Store

Sıraya girmek bazı Apple mağazalarında hala bir olasılıktır ancak çoğu mağaza pandemik kısıtlamalar nedeniyle girişlerini kapattı. Türkiye merkezli müşteriler, yerel mağazalarının durumunu buradan kontrol edebilir.

Apple mağazanın dışında yürümek ve sıraya girmek isteyen sıkı hayranları için rezervasyon sistemi uygulayacağını söylüyor. Bir fast food restoranında yemeğinizin hazır olmasını beklemek gibi. Ancak talebe bağlı olarak bu bekleme çok daha uzun olabilir. Önünüzde çok fazla insan varsa, Apple size başka bir gün geri gelmeniz için bir zaman aralığı verecektir.

Apple Store Randevu Nasıl Alınır?

iPhone 12 Lansman Günü: İnsanlar Hala Apple'ın Yeni Cihazları İçin Sıraya Giriyor
Apple Store’dan iPhone 12 Satın Almak Bu Yıl Farklı Olacak

İPhone 12 diğer modeller gibi Apple’ın web sitesinden satın alınabilir. Şirket ayrıca cihazı çevrimiçi olarak satın alma ve mağazadan belirli bir zamanda teslim almak için randevu alma seçeneği sunuyor.

Apple salgın nedeniyle bazı mağazaları kapattıktan sonra birçok kişinin mağazaya aynı anda gelmesini önlemek için bu seçeneği bu yılın başlarında uyguladı.

Apple‘ın web sitesi şu anda Apple Store‘dan teslim almanın birkaç satış noktasında mevcut olmadığını gösteriyor. Bunu yerel mağazanız için görürseniz, ya birkaç hafta içinde teslim edilmesini beklemeniz ya da mağazaya gidip şansınızı denemeniz anlamına gelir.

Apple, iPhone 12 için dışarı çıkmadan önce profesyonel rehberlik isteyenler için sizi çeşitli modellerde gezdirebilecek, sanal olarak bir “uzman” ile görüşme seçeneği de sunacak. Ancak Apple‘ın web sitesine göre New York ve San Francisco gibi büyük şehirlerdeki müşterilerin bir sonraki uygun randevuyu almak için Pazartesi gününe kadar beklemesi gerekebilir.

Apple ayrıca bazı mağazaların yanında, kullanıcıların mağazaya girmeden çevrimiçi sipariş alabilecekleri Express Storefront adlı yeni bir mağaza biçimini geliştiriyor.

iPhone Nasıl Teslim Alınır?

Tabii ki, mağazaya girmenize bile gerek yok.

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro için çevrimiçi ön siparişler 12 Ekim’den beri açık ve iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max için ön siparişler 6 Kasım‘da başlayacak. Apple’ın web sitesine göre bu hafta internetten sipariş edilen telefonlar Kasım ayı başlarında teslim edilecek.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12 Lansman Günü: İnsanlar Hala Apple’ın Yeni Cihazları İçin Sıraya Giriyor

Apple’ın Gerçek Sahibi Kimdir? Steve Jobs’un Hisselerine Ne Oldu?

Apple GLASS Fiyatı, Özellikleri Ve Çıkış Tarihi

Apple’ın Hisseleri Eriyor! 1 Ayda 200 Milyar Dolar Değer Kaybetti

Apple Watch WatchOS 7’de El Yıkama Zamanlayıcısı Nasıl Etkinleştirilir

Kaynak: edition.cnn.com/2020/10/23/tech/iphone-12-launch-day-apple-store/index.html

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.