Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
z
GGDROP

iPhone 12 Lansman Günü: İnsanlar Hâlâ Apple’ın Yeni Cihazları İçin Sıraya Giriyor

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

iPhone 12 Lansman Günü: İnsanlar Hala Apple'ın Yeni Cihazları İçin Sıraya Giriyor

Sidney CBD’deki Apple Store’da yüzlerce kişi sıraya girdi. İlk sırada yer alan Jun, önceki gece saat 23:30’da sıraya girdi. Bir iPhone 12, iPhone 12 Pro satın aldı ve 13 Kasım’da iPhone 12 Pro Max piyasaya sürüldüğünde geri dönecek.

Sidney, COVID-19’dan en az etkilenen şehirlerden biridir. Sidney’in başkenti olduğu New South Wales, toplam 4.363 vaka ve 53 ölüm kaydetti. Karşılaştırıldığında, New York’ta 260.000 vaka, Londra’da 39.400 ve Tokyo’da 29.350 vaka var. 
Yine de Apple, Apple Store çalışanlarını ve müşterilerini koronavirüsten korumak için önlemler aldı. Sydney mağazasına girmek için ateş kontrolü ve maske gereklidir, girişte maskesi olmayanlar için maske sağlandı. 

Mağaza içi uzmanlarla bire bir görüşmeler mesafeli idi. Müşteriler mağazaya girmek istemiyorlarsa dışarıda bekleyebilir ve telefonlarını bir çalışan tarafından kendilerine teslim ettirebilirlerdi.

Jun, koronavirüs konusunda endişelendiğini ancak sıradaki ve mağazadaki sosyal mesafeyi için Apple‘a güvendiğini söyledi.

COVID-19’dan daha fazla etkilenen şehirlerdeki Apple Store’ların da benzer bir katılım sağlayıp sağlamayacağı henüz belli değil. Örneğin San Francisco’da Apple’ın Union Square mağazası açık ancak müşteri etkinliği daha sıkı kontrol ediliyor. 

Müşteriler serbestçe girip gezemezler. Şirket, cihazları alan veya bir Apple Store çalışanıyla bire bir alışveriş yapmak isteyen müşterilerle 15 dakikalık “check-in pencereleri” ayırıyor. İnsanlar telefonlarında Apple Wallet’a bir barkod kaydediyor ve mağazaların dışındaki bariyerlerde kendilerine ayrılan saatlerde giriş yapıyorlar. 

Müşterilerin içeri girmesine izin verildiğinde, ateşlerini ölçüyor ve bir mağaza çalışanından yardım almak için onları masaya yönlendiriyor.

Saatlerce veya günlerce kuyrukta beklemek, her iPhone lansmanının temelini oluşturuyor. İlk iPhone için New York, Londra ve diğer birkaç büyük şehirde yüzlerce kişi sıraya girdi. Çok geçmeden dünya çapında bir fenomen haline geldi. Yeni iPhone, Apple Store’ların dışında kalabalık anlamına geliyordu. 

Azalan sayılara rağmen geçen yılki iPhone 11 lansmanında kesinlikle daha fazla insan vardı.

İşe gitmeden önce yeni iPhone’unu almak için mağazaya gelen Mitch, “Burada deneyim güzel,” dedi. “Burada bir cihaz aldığım her seferde, aslında çok iyi. Sizi oturtuyorlar, her şey size çıkıyor. Tüm süreç boyunca size yol gösteriyorlar.”

Cuma günü piyasaya çıkan iPhone 12 ve iPhone 12 Pro, Apple’ın bu yıl piyasaya sürdüğü dört modelden ikisi. Yeni iPhone’lar, tüm modellerde OLED olan ve gelişmiş çatlak koruması, işlemci ve kameralara sahip ekran da dahil olmak üzere bir dizi iyileştirme ile birlikte geliyor. En büyük özellik dört telefonun da sahip olduğu 5G özelliğidir fakat kapsama ve sınırlı kullanılabilirlik nedeniyle 5G hala yeni bir hizmettir. Önemli ölçüde artan hız ve azalan gecikme süresiyle, bir veya iki yıl içinde mobil internet için yeni standart olmayı vaat ediyor. 

İlginizi çekebilir:

İPhone 12 Ne Zaman Çıkacak? Apple’ın Lansman Tarihini Tahmin Ettik

Yeni iPad Air Ön Sipariş İçin Hazır (599$)

İkon Tasarımcısı Bir Haftada iPhone Simgelerinden 77.000£ Kazandı

Apple’ın Gerçek Sahibi Kimdir? Steve Jobs’un Hisselerine Ne Oldu?

Kaynak: cnet.com/news/iphone-12-launch-day-people-are-still-lining-up-for-apples-new-devices/

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.