Valorant Rank Sistemi Nasıl Çalışır? Nasıl Rütbe Atlanır?

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Valorant Rank Nasıl Çalışır? Nasıl Rütbe Atlanır?

Valorant Rank sıralama modu, oyun hakkında ciddileşmek isteyen oyuncular içindir. Nasıl yükselteceğiniz ve tırmanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Valorant Rank Sistemi Nasıl Çalışır?

Valorant Hile Kodları: Daha İyisi Yok! (2020)
Valorant Rank Sistemi Nasıl Çalışır?

Valorant‘ın resmi lansmanından bu yana Riot, oyunun doğru yönde ilerlemesini sağlamak için yavaş yavaş yeni özellikler ve güncellemeler getiriyor. Bu özelliklerden biri ciddileşmek ve tüm arkadaşları arasında en iyisi olduklarını kanıtlamak isteyenler için çok beklenen dereceli / rekabetçi modudur.

Riot zaten derecelendirilmiş bir beta sürümünü denemişti ve gerçekten piyasaya sürmenin eşiğindeydi. Aşağıda şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi ve nasıl çalıştığını açıkladık.

Valorant Derece Sistemi Nasıl Çalışır?

Riot En İyi 100 Valorant Oyuncusunu Açıkladı
Valorant Derece Sistemi Nasıl Çalışır?

İşte başlamak için bilmeniz gerekenlerin listesi:

  • Rekabetçi modun kilidini açmak için 20 derecelendirilmemiş maçı tamamlayın.
  • En üst sıra VALORANT hariç, her biri 3 kademe olmak üzere 8 sıra vardır.
  • En fazla 5 oyunculu partilerle sıraya girebilirsiniz, 2 sıra içinde olmalıdır.
  • Rekabetçi maçlar 14 gün içinde oynanmazsa, rütbeniz gösterilmez ancak sıralamanız azalmaz.

Valorant Rank Kilidini Nasıl Açarım?

Rekabetçi eşleştirmenin kilidini açmak için 20 Puanlanmamış maçı tamamlamanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra, Rekabetçi modu eşleştirme menüsünden seçilebilecek, böylece Valorant rütbesine ulaşmak için çalışmalara başlayabileceksiniz.

Sıralanmadan önce 5 yerleştirme eşleşmesini tamamlamanız gerekir. Bu maçların nasıl gittiğine ve içlerindeki kişisel performansınıza bağlı olarak, daha sonra sıralanacaksınız. Son derece iyi olmadığınız ve tüm maçları kolayca kazanmadığınız sürece, oyun genellikle insanları oldukça düşük sıralarda başlatır.

Aşağıda bir partide oynama hakkında daha fazla ayrıntıya giriyoruz. Başlamadan önce partideki herkesin rank kilidini açmadan dereceli maçlar için sıraya giremeyeceğinizi belirtmek gerekir. Örneğin rank partinize giren biri rank kilidini açmadıysa sıralamaya giremezsiniz.

Valorant Nasıl Rütbe Atlanır?

Valorant‘ta üst sıralara çıkmak için oyun kazanmanız gerekecek. Bu kadar basit. Kazanmıyorsanız, tırmanmayacaksınız. Kötü bir oyununuz olsa bile, kazandığınız sürece sıralama puanları kazanacaksınız. Basitçe söylemek gerekirse, kayıplar ve kötü performanslar sıralamanıza zarar verir, kazançlar her zaman rütbenizi yükseltmenizi sağlar.

reklam
Valorant Rank Nasıl Çalışır? Nasıl Rütbe Atlanır?

Daha temel Valorant kılavuzları:

Yukarıdaki görüntüden de görebileceğiniz gibi, her biri üç kademeye ayrılmış sekiz seviye vardır: Demir, Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Ölümsüz ve Cesaret.

Oyun kazanmak, rütbe kazanmada en önemli faktördür ve son derece iyi performans gösterirseniz, sıralamanız daha hızlı yükselir. Beklediğiniz gibi, maçları kaybetmek ve çok iyi performans göstermemek, rütbenizi kaybetmenize neden olacaktır.

VALORANT Astra Nasıl Oynanır?
Valorant Rank Nasıl Çalışır?

Kişisel performansın erken dönemde daha büyük bir etkisi olacak ancak kazanımlarla karşılaştırıldığında önemi azalacaktır. Dahası, sistem ne kadar kararlı şekilde kazanıp kaybettiğinizi ölçer, bu nedenle iyi performans gösterir ve karşı takımı alt ederseniz oyun sizi ödüllendirecektir!

Valorant’da Puan Sistemi Var Mı?

Sizi benzer becerilere sahip oyuncularla eşleştiren bir sistem olan MMR / ELO vardır. Gösterişli puan animasyonu yada tırmanılacak bir merdiven yoktur, sadece adınızın altındaki rütbenizi kontrol edin ve ya bir yukarı çıktığınızı, aynı kaldığınızı ve umarım aşağı inmediğinizi umarsınız.

Güçlü performanslarla arka arkaya birden fazla kazanırsanız, yükselmeyi bekleyin. Beklediğiniz gibi, epeyce kaybetmeye başlarsanız, muhtemelen düşeceksiniz.

Valorant Arkadaşlarımla Sıraya Girebilir Miyim?

Farklı Bölgelerden Oyuncularla VALORANT Nasıl Oynanır?
Valorant Arkadaşlarımla Sıraya Girebilir Miyim?

Bir arkadaş grubunuz varsa, 5 kişilik bir partiyle sıraya girebilirsiniz. Ancak kiminle parti yaparsanız yapın, sizden 2 kademe (6 kademe) uzakta olmalıdır. Bu kural rekabeti sağlamak içindir.

Riot ayrıca bir partiyle sıraya girerseniz, eşleştirme sisteminin bunu dikkate alacağını ve eşleşmenizi otomatik olarak optimize edeceğini belirtiyor.

Valorant’ta Bir Süre Dereceli Oynamazsam Ne Olur?

Derece hareketsizliği takip edilecektir. 14 gün içinde rekabetçi maç oynamazsanız, hesabınız “etkin değil” olarak kabul edilecek ve sıralamanız gizlenecektir. Sıralamaya geri döndüğünüz ilk maçın ardından tekrar görünür olacak. Riot rütbenizi düşürmeyecek, siz geri gelene kadar onu gizleyecektir, bu yüzden bir süreliğine tatile giderseniz korkmayın aniden Diamond’dan Platinum‘a geçmeyeceksiniz.

Valorant Ranklar Ne Zaman Sıfırlanacak?

VALORANT içindeki tüm açıklama metinleri | Dot Sports
Valorant Ranklar Ne Zaman Sıfırlanacak?

Valorant 2021 Yazında sıralamanız tamamen sıfırlanacak. Oyunun kendisinin de tamamen sıfırlanacağını düşünüyoruz, yani sıralamalı bir maça geri dönmeden önce muhtemelen Derecelendirilmemiş oyunları tekrar tamamlamanız gerekecek. Bundan sonra, yerleşimlerinizi oynamanız, sıralamaya girmeniz ve tırmanmanız gerekecek.

reklam

İlk başta bu biraz sinir bozucu gelebilir ancak belirli bir kademede sıkışıp kalıyorsanız ve biraz zihinsel tazelenmeye ihtiyacınız varsa bu bir kurtuluş şansı. Dahası, iyi bir oyuncu olduğunuzu biliyorsanız, bu sefer en başından itibaren kapalı betadan öğrendiğiniz her şeyi uygulamaya koymak için iyi bir şans.

Valorant Rank’ın Geleceği Nasıl Olacak?

Valorant'ın Yeni Karakteri Skye Hakkında Her Şey
Valorant Rank’ın Geleceği Nasıl Olacak?

Riot‘un sıralamadaki ilk gönderisini tamamlayarak, ilerleme ana konuşma noktasıdır. Riot, maç sıralaması ekranının dışındaki tüm rütbeler için rekabet başarılarınızı tanıyan kalıcı bir rütbe unsuru eklemek ile uğraşıyor.

League of Legends veya CSGO gibi özel bir rekabet seti olup olmayacağını görmek de ilginç olacak. Harita havuzu olacak mı? Her maçtan önce bir seçme ve yasaklama aşaması olacak mı? Bunu öğrenmekten heyecan duyuyoruz.

Son olarak, sezon sonunda da belirli aşamalara yerleştirmenin kozmetik ödülleri olacağını düşünüyoruz. Özel ajan görünümleri, silah görünümleri ve daha fazlasını bekleyin!Diğer Valorant Rehberlerimiz

Valorant Hile Kodları: Daha İyisi Yok! (2020)

Riot En İyi 100 Valorant Oyuncusunu Açıkladı

Valorant’ın Yeni Karakteri Skye Hakkında Her Şey

Valorant FPS Arttırma, Drop ve Donma Sorunu (Kesin Çözüm 2020)

Farklı Bölgelerden Oyuncularla VALORANT Nasıl Oynanır?

Riot, Skye Ve Icebox İçin VALORANT Rekabetçi Tarihlerini ​​Belirledi


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.