Valorant Sunucu Değiştirme Rehberi

Valorant sunucu değiştirme nasıl yapılır? Valorant sunucu değiştirme yöntemi nedir? gibi soruları bu yazıda yanıtlayacağız.

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Valorant server

Oyun ufkunuzu genişletmek ve sunucu oyun alanınızın sizi kısıtlamasını istemiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazıda Valorant sunucu bölgesinin nasıl değiştirileceğini, Riot’un bölgesel sınırlamalarını ve bu sınırların nasıl aşılacağını ele alacağız.

Riot Games büyüyen oyun bünyesini karşılamak için geçen yıl yavaş yavaş tüm oyuncuları League of Legends hesaplarından Riot hesaplarına geçirdi. Valorant, League of Legends ve Legends of Runeterra gibi artık giriş ekranında sunucu bölgesi seçmenize izin vermiyor. Türkiye’de Valorant hesabı oluşturduysanız otomatik olarak Istanbul bölgesine atanacaksınız ve başka yerlerde arkadaşlarınızla oynamanıza ve kimi zaman oluşan yüksek ping’lerden kaçmanıza engel olacak. Neyse ki bunu atlamanın birçok yolu var.

Valorant Sunucu Değiştirme (Kalıcı)

VPN kullanmak istemiyorsanız Riot ile iletişime geçmeyi ve bölge transferi istemeyi deneyebilirsiniz. Bunu buraya tıklayarak (bu sayfayı da kullanabilirsiniz) ve ticket göndererek yapabilirsiniz.

Valorant Sunucu Değiştirme (Kalıcı)

Güzelce durumunuzu açıklarsanız Riot sizi ödüllendirebilir ve bölgenizi değiştirebilir ama bu her zaman olacak diye bir kaide yok. Bu yöntemi uygularsanız bir daha bölge değiştiremezsiniz ve muhtemelen eski bölgenize geri dönemezsiniz, yani bu işlemleri yaparken dikkat ediniz ve iyi düşününüz.

Valorant Sunucu Değiştirme (Geçici)

Valorant Act 3, diğer büyük güncellemelerin yanı sıra oyuncuların bir oyun için sıraya girmeden önce tercih ettikleri sunucuları seçmelerine olanak tanıyan sunucu seçimi özelliğini getirdi. İstediğiniz sunucuya atanacağınızı garanti etmese de, bunun olma ihtimalini önemli ölçüde artırır. Yeni gelen özelliğin nasıl kullanıldığını merak ediyor musunuz? Hadi anlatalım.

Valorant‘ta tercih ettiğiniz sunucuyu seçmek için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları takip etmek:

  • Valorant’ı açın.
  • OYNA‘ya tıklayın.
  • Tercih ettiğiniz oyun modunu seçin (herhangi bir modda sunucu seçebilirsiniz).
  • Farenizi oyuncu kartınızın üzerindeki ve butonunun (resimde KAPALI GRUP‘un altında) altındaki küçük simgenin üzerine getirin.
  • Sunucuların bir listesini ve bunlara ilişkin ping sayılarını göreceksiniz.
  • Sıraya girmek için bir ila üç tercih edilen sunucu seçin.
Valorant Sunucu Değiştirme (Geçici)

Bu kadar! Artık istediğiniz sunucuyu seçebilir ve düşük ping ile oyunun keyfini çıkarabilirsiniz. Yakındaki sunucunuz size yüksek ping veriyorsa sizden uzaklığı ne olursa olsun daha iyi ping’e sahip başka bir sunucuya geçin.

Yeni bir Riot Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Farklı bölgelerden arkadaşlarınızla oynamanın en basit yolu yeni bir Riot hesabı oluşturmaktır. Bunu yapmak için öncelikle bir VPN’e ihtiyacınız olacak. Ancak endişelenmeyin, ücretsiz bir VPN yeterli olacaktır. VPN’inizi indirdikten sonra arkadaşlarınızın oynadığı ülkeyi veya bölgelerinde herhangi bir yeri seçin ve yeni bir Riot hesabı oluşturmak için burayı tıklayın.

reklam
Yeni bir Riot Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Hesabınızı oluşturduktan sonra hesabınız VPN’inizde seçtiğiniz bölgeye atanacak ve arkadaşlarınızla oynayabileceksiniz. Muhtemelen alıştığınızdan daha yüksek ping’e sahip olacaksınız ancak bu, arkadaşlarınızla oynamak için ödenmesi gereken küçük bir bedel.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.