Valorant’ta Nasıl Teslim Olunur?

“Valorant’ta Nasıl Teslim Olunur?” başlıklı bu makalede, Valorant oyununda teslim olmanın ne anlama geldiğini ve nasıl yapılacağını ele alacağız.

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Valorant Sistem Gereksinimleri

Teslim olma seçeneği, oyunculara bir maçı erkenden sonlandırma ve rakiplere saygı gösterme imkanı sunar. Ancak bu seçeneği kullanmadan önce dikkatlice değerlendirmek ve doğru zamanı belirlemek önemlidir. İşte Valorant‘ta nasıl teslim olabileceğinizi ve bu kararın avantajları ve dezavantajlarının neler olduğunu öğrenmek için bu makaleyi okumaya devam edin.

Valorant Nasıl Teslim Olunur?

VALORANT Astra

Teslim ol düğmesi, oyuncuların maçın bitmesini beklemeden önce oyundan çekilmelerine olanak tanır. Tüm takım üyelerinin oybirliğiyle kabul etmesi gereken bir oylama sürecine tabidir. Teslim olma kararı alındığında rakip takım oyunu kazanmaya devam eder ve tur galibiyetleri için ödüllendirilirken, teslim olan takım maçı kaybetmiş sayılır. Bu seçenek, bazı durumlarda oyuncuların uzun süren maçlarda veya umutsuz durumlarla karşılaştıklarında kullanabilecekleri bir stratejidir.

Valorant Teslim Olma Adımları

Kazanılamaz bulduğunuz VALORANT turunda Erken Teslim özelliğini şu şekilde kullanabilirsiniz:

  1. Sohbeti açmak için Enter tuşuna basın.
  2. Sohbet kutusuna /ff veya /forfeit yazın.
  3. Bir takım arkadaşı oylamayı açarsa oyunuzu kaydetmek için tek yapmanız gereken sohbete /yes veya /no yazmaktır. Aynı görev için klavyenizdeki F5 ve F6 tuşlarını da kullanabilirsiniz.
  4. Takımınızdaki tüm oyuncular evet oyu verirse oylama bitecek ve oyun sona erecektir.

Unutmayın ki Teslim ol düğmesi 8. turdan önce çağrılamaz. Muhtemelen bu kurallar oyunları eğlenceli kılmak ve spamcıları engellemek için yapılmıştır.

Valorant’ta teslim olmak, rakip takımın kazanması ile kalan tüm turları kaybetmekle aynı olduğundan, teslim düğmesi yalnızca takımınızdan bir oyuncu ayrıldığında ve oyun 4v5 ile kazanılamaz göründüğünde kullanılmalıdır. Oyun hala 5’e 5 iken teslim olmak, rakipler fazlasıyla yetenekli değilse genellikle kötü bir seçimdir.

Diğer Valorant yazılarımız:

VALORANT Astra Nasıl Oynanır?

Valorant Reyna Nasıl Oynanır?

reklam

VALORANT FPS Gösterme

VALORANT En İyi Crosshair Ve Ayarlar

Valorant İsim Değiştirme

Valorant Nedir?

Valorant
Valorant Teslim Olma

Valorant (VALORANT olarak stilize edilmiştir), Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan bedava dağıttığı pek çok oyunculu taktik birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyun öncelikle Ekim 2019’da Project Code A adı altında yayınlandı. Oyun, sınırlı erişim haklarıyla 7 Nisan 2020’de kapalı betasına başladı ve ardından 2 Haziran 2020’de fotoğrafı olarak yayınlandı.

Riоt Gameѕ, 2006 yılında girişimci oyuncular Brandon Beck okunuşu Marс “Tryndamеrе” Menill türünden sinema odaklı bir piyes şirketi olma аmаcıylа kurulmuştur. Şirket bu аmаcının ilk ürünü olarak Ekim 2009’da League of Legends‘ı piyasaya sürmüştür. 1 Mayıs 2012’de, 1.000.000 dolar ödüllü sezon 2 şampiyоnasını (Season 2 Championѕhip) duyurmuştur. Dіkkate değer tecrübeli çalışanlara sahiрtirler.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.