VALORANT FPS Gösterme

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Valorant Reyna Nasıl Oynanır?

Valorant oyuncuları yüksek kare hızını sever. Daha yüksek FPS kesinlikle size rekabet avantajı sağlar. Bu nedenle amiral gemisi işlemcisine veya GPU‘ya sahip üst düzey bir PC‘niz varsa, süper pürüzsüz bir deneyimle daha iyi oynamanıza yardımcı olacak daha yüksek FPS alacaksınız. Daha hızlı tepki vermenize de yardımcı olacaktır.

Valorant, bugünlerde en popüler FPS oyunlarından biridir. Eğer Valorant oynuyorsanız kesinlikle kaç FPS aldığınızı görmek isteyeceksiniz çünkü ne kadar çok FPS alırsanız o kadar iyi oynarsınız. Bu nedenle FPS‘i Valorant’ta nasıl görüntüleyeceğinizi bilmeniz gerekir.

İlginizi çekebilir: Valorant FPS Arttırma

Valorant’ta FPS Sayacı Nasıl Etkinleştirilir?

Valorant'ta FPS Sayacı Nasıl Etkinleştirilir?
Valorant’ta FPS Sayacı Nasıl Etkinleştirilir?
 • Ekranın sol üst kısmında, ana menüden Ayarlar‘a gidin.
 • Açıldıktan sonra Video sekmesine gidin.
 • Video sekmesinin altında bulunan ‘Nitelikler’ bölümüne tıklayınız.
 • FPS değerini görmek için “İstemci FPS” değerini “Sadece Metin” olarak seçiniz.

Valorant’ta FPS Nasıl Gösterilir?

Valorant FPS Nasıl Gösterilir?
Valorant’ta FPS Nasıl Gösterilir?

FPS‘nizi Valorant’ta göstermek için, “Video” ayarları sekmesi altındaki “İstatistikler” ayarlarında “İstemci FPS” ayarına gidin. Aşağıdaki resim, Valorant’ta tam olarak nerede bulabileceğinizi göstermektedir.

Valorant FPS Gösterme
Valorant FPS Gösterme
Valorant FPS Gösterme
Valorant FPS Gösterme
Valorant FPS sayacı
Valorant FPS sayacı

Hangisini tercih seçeceğiniz size kalmış. Genel olarak oyuncuların çoğu ekranın sol üst köşesinde size canlı FPS sayacını gösteren Yalnızca Metin seçeneğini seçer. Yalnızca Grafik seçeneğini seçerseniz ayrıca ekranın sağ tarafında canlı FPS grafiğini göreceksiniz.

Diğer Valorant yazılarımız:

Valorant Reyna Nasıl Oynanır?

Valorant İsim Değiştirme

reklam

VALORANT En İyi Crosshair Ve Ayarlar

Valorant Sistem Gereksinimleri 2021

Valorant Nedir?

VALORANT FPS gösterme işlemi
VALORANT FPS Gösterme İşlemi

Valorant, free-to-play çok oyunculu taktik birinci şahıs nişancı geliştirilen ve yayınlayan Riot Games ve Microsoft, İlk olarak Ekim 2019’da Project A kod adı altında gösterilen oyun, 7 Nisan 2020’de sınırlı erişimle beta sürümü ile sunuldu ve ardından 2 Haziran 2020’de yayınlandı.

Valorant, yakın gelecekte takım tabanlı bir taktik nişancı ve birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyuncular, dünyanın farklı ülkeleri ve kültürleri için tasarımı yapılmış bir dizi casus rolü oynarlar.

Ana oyun modunda, oyuncular hücum ya da savunma takımlarına atanır, her takımda beş oyuncu bulunmaktadır. Özel araçlar, öldürmek, ölmek ya da saldırmak için ani eylemler gerektiren benzersiz nihai yeteneklere ve ödeme gerektiren benzersiz yeteneklerine sahiptir.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

1 Yorum

 1. Avatar for Oğuz

  Oğuz

  20 Şubat 2021 15:56

  Valorant çok eğlenceli, neredeyse çıktığı günden bu güne oynuyorum fakat ara ara bende fps sorunlarıyla karşılaşıyorum maalesef, yazı çok güzel olmuş, teşekkürler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.