VALORANT Astra Nasıl Oynanır?

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

VALORANT Astra Nasıl Oynanır?

Astra VALORANT’ın yeni ajanlarından biridir. Yetenekleri önümüzdeki haftalarda kesinlikle oyunun kurallarını değiştirecek. Astra, Valorant dünyasının dışında bir kullanım seviyesi getiriyor.

VALORANT Astra Nasıl Oynanır?Astral Form

Astral Form

Astra‘nın tüm yeteneklerinin temeli, haritanın yukarıdan aşağı görünümüne geçtiği ve düz yüzeylere Yıldız koymak için istediği yere seyahat edebildiğidir. Astra’nın Yıldızları, Astra’nın gerçek yeteneklerini kullanmasına sağlayan tek şeydir.

Turun başında yeteneklerini ayrı olarak satın almazsınız, bunun yerine Yıldızların her birini 200 krediden satın alabilirsiniz, her turda iki ücretsiz Yıldız ile başlarsınız.

Astral Formda, hayaletiniz haritada dolaşırken karakteriniz yerinde kalır. Astral Formdayken ajanınız ölümsüz değildir, hayaletiniz hasar alırsa hayalet görünümünden çıkarsınız. Astral Formdayken Yıldızlarınızı haritanın herhangi bir yerine yerleştirebilirsiniz, böylece savunurken veya saldırırken bile haritanın her tarafına yardımcı olabilirsiniz.

Astra Yıldızları Nasıl Kullanılır?

Astra Yıldızları Nasıl Kullanılır?

Yıldız yerleştirildikten sonra, kullanmak için üç yetenekten birini seçebilirsiniz: Gravity Well, Nova Pulse ve Nebula. Gravity Well, herhangi bir oyuncuyu patlamadan önce kuyunun merkezine çekerek yakalanan oyuncuların savunmasız kalmasına neden olur. Nova Pulse, oyuncuları beş saniyeliğine şaşırtan bir sarsıntılı hücumdur. Nebula, 15 saniye süren bir dumandır.

Bir tur başladığında, yeterli yıldızınız varsa, Gravity Well, Nova Pulse ve 2 tane Nebula atabilirsiniz. Ancak her yetenek, kullanıldıktan sonra 10 saniyelik bir zamanlayıcıya sahiptir. En fazla beş Yıldızınız varsa, isterseniz tek turda 5 duman, 5 yerçekimi kuyusu veya 5 sarsıntı darbesi, eğer isterseniz üçünün bir kombinasyonunuda kullanabilirsiniz.

Ek olarak, Yıldızları kullanmaktan vazgeçtiyseniz, Yıldızı yerleştirdikten sonra geri çağırabilirsiniz.

reklam

Astra’nın Ultisi – Kozmik Bölünme

Ulti puanınız yüklendiğinde, Astra’nın Kozmik Bölünme yeteneğini kullanabilirsiniz. Astra’nın Ultisini kullanmak için Astral Forma girin, Kozmik Bölünmeye geçmek için sağ tıklayın, ardından sonsuz Kozmik Bölünme duvarının gitmesini istediğiniz yönü belirlemek için iki kez sol tıklayın. Kozmik Bölünme duvarı, mermileri engelleyen ve sesi azaltan sonsuz bir duvardır. Oyuncular duvardan geçebilir ancak mermileri geçemez.

Valorant Astra Oynamak

Valorant Astra Oynamak

Astra’nın yetenekleri, Valorant dünyasının dışında bir ajandır.

Yerçekimi Kuyusu (C)

Yerçekimi Kuyusu oluşturmak için bir Yıldızı etkinleştirin. Bölgede bulunan oyuncular, patlamadan önce merkeze doğru çekilir ve bu da tüm oyuncuları kırılgan hale getirir.

Nova Darbesi (Q)

Nova Nabzını patlatmak için bir yıldızı etkinleştirin. Nova Nabız kısa bir süre şarj olur ve ardından saldırarak bölgesindeki tüm oyuncuları sarsar.

Nebula (E)

Nebula 15 saniye süren bir dumandır.

Disiplin: Yıldızları Geri Çağırma (F)

Bir Yıldızı Dağıtmak için Yıldız üzerinde F tuşunu kullanın, gecikmeden sonra yıldızı yeni bir konuma yerleştirmek için geri getirin. Dağılma, geri dönmeden önce Yıldız’ın bulunduğu yerde kısa süreliğine sahte bir Nebula oluşturur.Astral Form / Kozmik Bölme (X)

Astra’nın Ultisini kullanmak için Astral Forma girin, Kozmik Bölünmeye geçmek için sağ tıklayın, ardından sonsuz Kozmik Bölünme duvarının gitmesini istediğiniz yönü belirlemek için iki kez sol tıklayın.

Şimdilik yeni ajanımız ile ilgili bilinen detaylar bunlar. Astra’nın Mart ayındaki gelecek güncelleme ile Valorant‘a eklenmesi bekleniyor.Diğer Valorant Yazılarımız

Valorant Reyna Nasıl Oynanır?

Valorant Aim Nasıl Geliştirilir?

reklam

VALORANT En İyi Crosshair Ve Ayarlar

VALORANT FPS Gösterme

Riot, Yeni VALORANT Ajanı Yoru’yu Tanıttı

Valorant Nedir?

Valorant İsim Değiştirme
Astra Valorant

Valorant, Riot Games ve Microsoft tarafından geliştirilen ve yayınlanan ücretsiz bir çok oyunculu taktik birinci şahıs nişancı oyunudur. İlk olarak Ekim 2019’da Project Code A adı altında ortaya çıktı. Oyun 2020’de Beta sürümünde yayınlandı ancak erişim kısıtlandı ve ardından 2 Haziran 2020’de piyasaya çıktı.

Riot Games’in yapımcısı olduğu Valorant, henüz kapalı betadayken dahi büyük ilgi görmüştü. Şu an ise bedava dağıttığı olarak indirebilir, arkadaşlarınızla keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

5v5 FPS oyunu olan Valorant’da yapmanız gerekli olan şey düşman takımı ezip geçmek ya da bomba kurarak strateji geliştirmek.

Silahlar ve temel amaç CSGO ile bir hayli benzer. Bu benzerlik ise oyuna daha çabuk alışmanıza ve çok daha iyi oynamanıza neden oluyor.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.