Minecraft Renk Kodları

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Minecraft Renk Kodları

Minecraft Renk Kodları oyun içi metne renk ve değişiklikler uygular. Minecraft’taki metni bölüm işaretiyle (§) biçimlendirmek mümkündür. Bölüm sembolü işaretlere, dünya başlıklarına, kitaplara, adlandırılmış öğelere ve Bedrock Edition’daki sohbete girilebilir. Başka yerlere eklemek için harici programlar kullanılabilir. Mesajda § sembolü ve rakam, oyuna metni görüntülerken renkleri değiştirmesini söyler.

Minecraft Renk Kodları Listesi

Minecraft Noel: tatilinizi aydınlatmanın en iyi yolları
Minecraft Renk Kodları
Renk (minecraft_name)SOHBET KODUMOTD KODUHEX
Siyah (siyah)§0\ u00A70000000
Koyu Mavi (dark_blue)§1\ u00A710000AA
Koyu Yeşil (dark_green)§2\ u00A7200AA00
Koyu Deniz Mavisi (dark_aqua)§3\ u00A7300AAAA
Koyu Kırmızı (dark_red)§4\ u00A74AA0000
Koyu Mor (dark_purple)§5\ u00A75AA00AA
Altın (gold)§6\ u00A76FFAA00
Gri (gray)§7\ u00A77AAAAAA
Koyu Gri (dark_gray)§8\ u00A78555555
Mavi (blue)§9\ u00A795555FF
Yeşil (green)§A\ u00A7a55FF55
Aqua (aqua)§B\ u00A7b55FFFF
Kırmızı (red)§C\ u00A7cFF5555
Açık Mor (light_purple)§D\ u00A7dFF55FF
Sarı (yellow)§E\ u00A7eFFFF55
Beyaz (white)§F\ u00A7fFFFFFF

§ sembolü Bedrock Sürümündeki herhangi bir metin girişi için kullanılabilirken, Java Edition‘da server.properties, pack.mcmeta, dünya başlıkları ve sunucu adlarında kullanılabilir. Java Edition’da, biçimlendirme kodundan sonra renk kodu kullanılırsa, renk kodu noktasından sonra biçimlendirme kodu devre dışı bırakılır. Örneğin, §cX§nY, XY olarak görüntülenirken, §nX§cY, XY olarak görüntülenir. Bu nedenle renk kodunu biçimlendirme koduyla paralel olarak kullanırken, önce renk kodunun kullanıldığından emin olun ve renkleri değiştirirken biçimlendirme kodunu yeniden kullanın.

§ İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyenizdeki ALT tuşunu basılı tutun. Num Lock’un açık olduğundan emin olun. Yalnızca sayısal tuş takımını kullanarak 2 ve ardından 1 (21) yazın. ALT‘ı serbest bırakın.

Mac’te, Option tuşunu basılı tutup 6 yazarsanız, § işaretini yapabilirsiniz.

Renkli veya formatlanmış bir MOTD elde etmek için § yerine u00A7 kullanılmalıdır; örneğin, §5, u00A75 olacaktır. Renkler, biçimlendirme ile birlikte kullanılabilir. Renkten sonra formatlama yapılmalıdır. Pack.mcmeta dosyalarının açıklama olarak ham JSON metnini kabul ettiği göz önüne alındığında, § kullanımı farklı renk ve stillere sahip metin bileşenleri ile değiştirilebilir ancak § hala çalışmaktadır.

Biçimlendirme kodları, § ve ardından yukarıda görüntülenen sayılardan / harflerden herhangi birini kullanarak dil dosyalarındaki adları ve açıklamaları renklendirmek için kullanılabilir. Bu aynı zamanda end.txt ve credits.txt dosyasında da kullanılır. NBTExplorer gibi harici araçların kullanılmasıyla, dünya adları özel renklere ve biçimlendirme kodlarına sahip olabilir. Adı değiştirmek için, dünyanın level.dat dosyasında LevelName etiketini seçin. Ek olarak, oynatıcı, kodlardan birini içerecek şekilde dünyanın klasörünü yeniden adlandırabilir. Dünya seçim menüsünde belirtilen renk veya efekt belirir.

Minecraft Renk Kodlarını Nasıl Yazılır?



Klavyenizdeki ALT tuşunu basılı tutun. Num Lock’un açık olduğundan emin olun. Yalnızca sayısal tuş takımını kullanarak 2 ve ardından 1 (21) yazın. ALT’yi serbest bırakın sonuç olarak § yazmalıdır.

Diğer Rehberlerimiz

D3dx9_43.dll Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

reklam

PUBG Mobile Rütbeleri

PUBG NEW STATE Sistem Gereksinimleri 2021

Valorant Ping Sorunu

CSGO Karşı Takımla Konuşma Kodu

Minecraft Nedir?

Minecraft Renk Kodları

Minecraft, İsveçli geliştirici Markus Alexej Persson tarafından geliştirilen bir sandbox oyunudur. Oyun 2011’de Mojang Studios tarafından yayınlandı ve 2014’te Microsoft tarafından satın alındı. Oyun, çeşitli tasarımlar için küpleri kullanmanıza izin veriyor. 3 boyutlu voksel grafiklere sahiptir.

Oyun; Dwarf Fortress, roller coaster tycoon, dungeon guardian ve Infiniminer oyunlarından esinlenmiştir. 16 Mayıs 2009’da halka açıklanmadan önce, TIGSource forumunda “Minecraft” yazmak ve yayınlamak için toplam süre bir hafta idi ve oyun bu forumda zaten önemli ölçüde popülerlik kazandı. İlk çıkışından bu yana oyun güncellendi. Oyun geliştirilirken, Mojang daha sonra 2.5 milyar dolara Microsoft’a satıldı. Minecraft’ın 3 platformu vardır: Java Sürümü, Bedrock Sürümü, Eğitim Sürümü. Oyun, satılan 200 milyondan fazla kopya ile dünya tarihinin en çok satan oyunu oldu.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.