Ücretsiz Minecraft Oynama Rehberi

Avatar for Sponsorlu İçerik

Tarih:

Sponsorlu İçerik
Ücretsiz Minecraft Oynama Rehberi

Minecraft’ı ücretsiz olarak oynamak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Bu içeriğimizde bir kuruş bile harcamadan Minecraft nasıl ücretsiz oynanır detaylı bir şekilde anlatacağız.

Minecraft piyasa sürüldüğü ilk tarihten günümüze kadar çok başarılı ve olumlu bir süreç yaşadı diyebiliriz. İlk çıktığı zamanlarda sadece bilgisayar üzerinde oynanılabilen Minecraft, günümüzde artık sayamayacağımız kadar çok platformda aktif bir şekilde oynanılabilir durumdadır. Minecraft, oyunculara sunduğu seçenekler sayesinde bugün dünya tarihinin en çok satmış oyunudur.

Minecraft oyuncularına bu kadar çok platformda hizmet verirken aralarından seçim yapmak epey bir zor olacaktır fakat size çok iyi bir haberimiz var! Minecraft’ı herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden hiçbir ücret ödemeden oynayabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, bu kulağa inanılması güç geliyor ancak bu yasal ve mümkün.

Minecraft’ı tamamıyla ücretsiz bir şekilde nasıl oynayabileceğinizi merak ediyorsanız içeriğimizi okumaya devam etmelisiniz. Az önce sizlere Minecraft’ın oyunculara sağladığı seçenekler sayesinde bu kadar başarılı bir oyun olduğunu söylemiştik, birazdan bu söylemimizin doğruluğuna siz de tüm benliğiniz ile katılacaksınız.

Ücretsiz Minecraft Oynama

Ücretsiz Minecraft Oynama

Herhangi bir uygulama indirmeye ve kurmaya gerek kalmadan classic.minecraft.net adresine giderek Minecraft oyununu herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden tamamıyla ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Söz konusu olan bu ücretsiz Minecraft sürümü, 10. yıl kutlamalarında oyunculara sunulan fakat günümüzde dahi halen kullanılabilen bir Minecraft sürümüdür. Hatırlatmakta fayda var, bu ücretsiz sürüm oyunun 2009 senesindeki sürümüne aittir.

Minecraft’ın bu ücretsiz sürümünde oyun 2009 senesindeki halinde olduğu için ilk başta her şey sizin için fazlasıyla sıkıcı olabilir ancak tam tamına 9 adet arkadaşınızla bile Minecraft’ın bu ücretsiz sürümünü aynı anda oynayabilirsiniz. Classic Minecraft’a girdikten sonra yapmanız gereken tek şey oyunun size vermiş olduğu bağlantı linkini arkadaşlarınız ile paylaşmak olacaktır. Arkadaşlarınız bu bağlantı sayesinde sizinle aynı Minecraft dünyasına giriş yapabilir ve eş zamanlı bir biçimde oynayabilir.

Not olarak düşmekte fayda var. Eğer ücretsiz sürümden sıkılır veya istediğiniz verimi alamamanız halinde Minecraft premium hesap satın alarak full premium hesaba erişim sağlayabilirsiniz.

reklam

Ücretsiz olan Minecraft sürümü tamamıyla orijinal 2009 sürümü olduğundan dolayı her şey o günkü ile birebir aynı gelmektedir. Hiç yaratık yok, mevcut sadece 32 adet blok var ve o sürüme ait bütün hatalar hâlâ aynı yerinde durmaktadır. Ek olarak, oyunu kaydetme ne yazık ki yok, bu yüzden sekmeyi kapattığınız an bütün ilerlemeniz internetin uzay çöplüğünde yok olacaktır. 

Ücretsiz Minecraft Sürümünde Oyun Tuşları

Minecraft

Ücretsiz Minecraft sürümünün kontrolleri de bir hayli basittir. WASD tuşları ile karakterinize yani Steve’e yön verebilirsiniz. Boşluk yani “Space” tuşu ile zıplayabilir, “B” tuşu ile blok menüsünü açabilirsiniz. “Enter” tuşu ile lokasyonunuzu kayıt edebilir ve “R” tuşu ile kayıt ettiğiniz lokasyona geri ışınlanabilirsiniz. “F” tuşu ile de görüş uzaklığınızı değiştirebilirsiniz. Minecraft’ın bu ücretsiz sürümünü arkadaşlarınız ile oynuyorsanız “T” tuşu ile beraber sohbet bölümünden onlarla yazışabilirsiniz.

Tüm oyuncuların unutmaması gereken bir şey var, bu içerikte bahsetmiş olduğumuz ücretsiz Minecraft sürümü bir oyun değil aslında tamamıyla yıl dönümü etkinliği olarak tasarlanmış nostaljik bir hediyedir. Bu Minecraft sürümünden tam performans bir oyun etkisi beklemek ne yazık ki çok yanlış olacaktır. Bu sürümü Minecraft’ın eski halini görmek ve arkadaşlarınız ile eğlenceli dakikalar geçirmek için oynayabilirsiniz. Aksi takdirde sizi pek de tatmin edecek bir sürüm ne yazık değildir.

Minecraft’ın son sürümlerini deneyimlemek yani ücretsiz bir şekilde oynamak isterseniz Minecraft’ın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ziyaretiniz sonucu ücretsiz deneme sürümlerini indirerek Minecraft’ı tamamıyla ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Bu içeriğimizde siz değerli okurlarımız için “Minecraft Nasıl Ücretsiz Oynanır?” konusunu olabildiğince detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu içeriğimizde anlatmış olduğumuz her şey sizin işinize yaramış ve sorduğunuz her soruya cevap niteliğinde olmuştur. İçeriğimizi okuduktan sonra bile Minecraft’ı ücretsiz bir şekilde nasıl oynayabileceğiniz hakkında aklınızda soru işareti kalmışsa yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz, olabilecek en kısa sürede sizlere cevap vereceğimizden emin olabilirsiniz. Tüm okurlarımıza ve Minecraft severlere iyi oyunlar dileriz!


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.