Minecraft Skin Yapma Rehberi

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Minecraft skin yapma rehberi

Minecraft, uzun yıllardır dünyanın en popüler oyunları arasındaki konumunu yıllardır koruyor. Oyun içerisindeki modlar, oyun geliştiricileri tarafından sürekli olarak oyuna kazandırılan yeni güncellemeler Minecraft oyuncularını, oyunun çıkışı ardından yıllar geçmiş olsa bile Minecraft oynamaya teşvik ediyor. Minecraft oyunu geçen yıllara rağmen hâlâ çok fazla oyuncu tarafından seviliyor, oyuncular Minecraft’ın zengin dünyasından hâlâ vazgeçemiyor.

Bu yazımızda size Minecraft dünyasının olmazsa olmazlarından birisi olan skinleri nasıl yapacağınızı, skininizi nasıl güncelleyeceğinizi ve nasıl skin indirebileceğinizi anlatacağız.

Minecraft içerisinde skinlerin sizin oyundaki gidişatınıza bir etkisi yok ama Minecraft’ı kendinize ait bir skinle oynayarak deneyimlediğinizde oyunun tadı hiç şüphesiz ki bir başka şekilde çıkıyor. Tabii skin gibi yalnızca görünümden ibaret olan şeylere fazla da önem vermeyip Steve ve Alex gibi skinlerle oyunu deneyimleyenler de elbette var ancak bizim yazımız oyunu Steve ya da Alex skini ile oynamaktan sıkılan ya da Minecraft deneyimini kendine ait, kişiselleştirilmiş bir skinle yaşamak isteyenlere yönelik.

Minecraft Skinleri Nasıl Yapılır ve Nasıl İndirilir?

Minecraft skin yapma rehberi
Minecraft skin yapma rehberi

Minecraft’ta eğer ki kendinize ait bir skininiz olsun istiyorsanız tercihte bulabileceğiniz çok fazla alternatif mevcut. Hatta bu skin alternatiflerini binlerle saymamız bile mümkün. Bazı sitelerde 2.000, 3.000 adet farklı skin bulunabiliyor.

Minecraft’ta kullanmak üzere skin indirmek ya da kendi skininizi tasarlamak için kullanabileceğiniz birkaç site mevcut. Tabii burada bu işlevi karşılayan bütün siteleri paylaşmamız mümkün değil ancak aşağıya yazacağımız siteler popüler skin tasarlama ve indirme siteleri. Bu siteleri skin yapımlarınızda kullanabilirsiniz. Yine skin yapımı için kullanabileceğiniz başka başka siteler de mevcut.

  • Novaskin
  • Minecraftskins
  • Namemc 

Yukarıdaki sitelerde beğendiğiniz skinleri indirebilir veya kendiniz tasarlayabilirsiniz, bunları oyununuza aktarmak için indirip aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz veya direkt tasarım yaptığınız site içindeki Apply veya Upload to Minecraft.net butonuna tıkladıktan sonra Minecraft hesabınıza giriş yaparak skini hesabınıza ekleyebilirsiniz.

  • İstediğiniz skini indirdikten sonra Minecraft uygulamasına giriş yapın.
  • Profile sekmesine gidin.
  • Edit Character butonuna tıklayın.
  • Sol üst tarafta üç adet karakterin olduğu Classic Skins sekmesini seçin.
  • Classic Skins sekmesinin altında Owned butonuna tıklayın.
  • Son olarak açılan Import butonuna tıkladıktan sonra Choose new skin seçeneğine tıklayın ve indirmiş olduğunuz dosyayı yükleyin.

Bu işlemleri tamamladığınızda skininiz profilinize gelmiş olacaktır.

Yazmış olduğumuz rehber umarız Minecraft’ta skin tasarlamanıza yardımcı olmuştur. Okuduğunuz için çok teşekkür ederiz. İyi oyunlar…

reklam


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.