Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
z

Dünyanın En Çok Oynanan Oyunları (2021)

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Fortnite Kaç GB? 2021 (Güncel)

Dünyanın En Çok Oynanan oyunları nelerdir? Dünyanın En Çok Oynanan 15 oyun nedir? gibi soruları bu yazıda cevaplayacağız.

Dünyanın En Çok Oynanan Oyunları

Aşağıda bahsedilen popüler video oyunları ve figürlerin listesi, Ranker gibi web’deki çeşitli kaynaklardan derlenmiştir.

15. Roblox

Dünyada En Çok Oynanan 15 Oyun (2021)
Dünyanın En Çok Oynanan Oyunları

Roblox, 8–18 yaş arası çocuklara ve gençlere yönelik olarak oluşturulan ve pazarlanan çok oyunculu bir çevrimiçi oyundur. Oyunda oyuncular, kendilerinin veya diğer üyelerin farklı şekil, boyut ve renkteki bloklar içinde girip sosyalleşebileceği kendi sanal dünyalarını yaratabilirler.

14. Counter-Strike: Global Offensive (CSGO)

CS:GO Wall Hack Nasıl Açılır? (Wall Hack Kodu)
Dünyanın En Çok Oynanan Oyunları

Counter-Strike: Global Offensive (CSGO), Valve Corporation ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlandıktan sonra Counter-Strike: Source’u da sürdüren çevrimiçi bir taktik birinci şahıs nişancı oyunudur. 

Counter-Strike serisinin dördüncü oyunudur. Counter Strike Global Offensive 21 Ağustos 2012’de yayınlandı ve Microsoft Windows ve Steam’de OS X, Xbox Live Arcad için kullanıma sunuldu.

13. Call Of Duty: Black Ops

Dünyada En Çok Oynanan 15 Oyun (2020)
Dünyanın En Çok Oynanan Oyunları

Call of Duty: Black Ops, 2010 yılı birinci şahıs nişancı casus gerilim video oyunudur. Oyun, Activision tarafından yayınlanan Treyarch tarafından geliştirildi ve 9 Kasım 2010’da Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360 ve Wii konsolları için dünya çapında piyasaya sürüldü ve n-Space tarafından geliştirilen Nintendo DS için ayrı bir sürüm. 30 Nisan 2010’da duyurulan oyun, Call of Duty serisinin yedinci bölümüdür.

12. Call of Duty: Black Ops 3

Dünyada En Çok Oynanan 15 Oyun
Dünyanın En Çok Oynanan Oyunları

Call of Duty: Black Ops III, Treyarch tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanan bir birinci şahıs nişancı video oyunudur. Call of Duty serisinin on ikinci girişi ve 2012 video oyunu Call of Duty: Black Ops II’nin devamı niteliğindedir. Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One’da 6 Kasım 2015’te piyasaya sürüldü.

11. Overwatch

Dünyada En Çok Oynanan 15 Oyun

Overwatch, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan, ekip tabanlı çok oyunculu bir çevrimiçi birinci şahıs nişancı video oyunudur. 

Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için Mayıs 2016’da piyasaya sürüldü. Overwatch, oyuncuları altı kişilik iki takıma ayırır; her oyuncu, oyunda “kahramanlar” olarak bilinen, her biri benzersiz bir oyun stiline sahip.

10. Super Smash Bros. Ultimate

Dünyada En Çok Oynanan 15 Oyun

Super Smash Bros. Ultimate, Bandai Namco Studios and Sora Ltd. tarafından geliştirilen ve Nintendo tarafından yayınlanan bir dövüş video oyunudur. 

Nintendo 3DS ve Wii U için Super Smash Bros.’un yerini alan Super Smash Bros. serisinin beşinci taksitidir ve 7 Aralık 2018’de Nintendo Switch için piyasaya sürüldü.

9. Call Of Duty: Black Ops 2

Dünyada En Çok Oynanan 15 Oyun

Call of Duty: Black Ops II, Treyarch tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanan bir 2012 birinci şahıs nişancı video oyunudur. 13 Kasım 2012’de Microsoft Windows, PlayStation 3 ve Xbox 360 için ve 18 Kasım 2012’de Kuzey Amerika’da, 30 Kasım 2012’de Avrupa ve Avustralya’da Wii U. Square Enix, Japon pazarı için oyunu piyasaya sürdü.

8. Red Dead Redemption 2

Dünyada En Çok Oynanan 15 Oyun

Red Dead Redemption 2 (Red Dead Redemption II olarak stilize edilmiştir), Rockstar Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan Batı temalı bir aksiyon-macera video oyunudur. 

PlayStation 4 ve Xbox One için 26 Ekim 2018’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Oyun, 2010 Red Dead Redemption oyununun bir ön filmi ve Red Dead serisinin üçüncü girişi olacak. Bir üye olan kanun kaçağı Arthur Morgan’ın hikayesini takip ediyor.

7. Apex Legends

Dünyada En Çok Oynanan 15 Oyun

Apex Legends, Respawn Entertainment tarafından geliştirilmiş, oynaması ücretsiz bir battle royale oyunudur. Titanfall ile aynı evrende geçen oyun 4 Şubat 2019’da Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürüldü.

Apex Legends, Titanfall 2’deki olaylardan 30 yıl sonra gerçekleşen bir battle royale oyunudur. Apex çoğu oyundan farklıdır. 

6. Rocket League

Dünyada En Çok Oynanan 15 Oyun

Rocket League, Psyonix tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir araç futbol video oyunudur. Oyun ilk olarak Temmuz 2015’te Microsoft Windows ve PlayStation 4 için piyasaya sürüldü ve Xbox One, OS X, Linux ve Nintendo Switch için bağlantı noktaları daha sonra piyasaya sürüldü. Roketle çalışan araçlar kullanan iki takıma atanmış bir ila dört oyuncuya sahip.

5. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Dünyada En Çok Oynanan 15 Oyun

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan bir taktiksel nişancı video oyunudur. 1 Aralık 2015’te Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için dünya çapında piyasaya sürüldü. Oyun, çevre tahribatına ve oyuncular arasındaki işbirliğine büyük önem veriyor.

Sürüm: 2015

4. Call of Duty: Black Ops 4

Dünyada En Çok Oynanan 15 Oyun

Call of Duty: Black Ops 4 (Call of Duty: Black Ops IIII olarak stilize edilmiştir) Treyarch tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanan çok oyunculu bir birinci şahıs nişancı oyunudur. 

Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için 12 Ekim 2018’de dünya çapında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bu, 2015 oyunu Call of Duty: Black Ops III’ün devamı niteliğindedir. 

3. Gta 5

Dünyada En Çok Oynanan 15 Oyun

Grand Theft Auto V, Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayınlanan bir açık dünya, aksiyon-macera video oyunudur. 

PlayStation 3 ve Xbox 360 için 17 Eylül 2013’te piyasaya sürüldü. Oyunun geliştirilmiş bir sürümü 18 Kasım 2014’te PlayStation 4 ve Xbox One için ve 14 Nisan 2015’te Microsoft Windows için yayınlandı.

2. Fortnite

Fortnite, Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilen, kooperatif bir sanal alan hayatta kalma oyunudur. Oyun, 25 Temmuz 2017’de Microsoft Windows, macOS, PlayStation 4 ve Xbox One için ücretli erken erişim başlığı olarak yayınlandı.

Battle Royale oyun türüne dayanan bağımsız bir mod olan Fortnite Battle Royale Eylül 2017’de aynı platformlar için yayınlandı.

1. Minecraft

Dünyada En Çok Oynanan 15 Oyun

Minecraft, orijinal olarak İsveçli programcı Markus “Notch” Persson tarafından oluşturulan ve daha sonra İsveçli şirket Mojang tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir sanal alan bağımsız video oyunudur. 

Minecraft’ın yaratıcı ve inşa edici yönleri, oyuncuların prosedürel olarak oluşturulmuş bir 3D dünyada dokulu küplerden yapılar inşa etmelerine olanak verir.İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Büyük 7 Türk Yazılım Şirketi

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.