GTA 5 Online’da Heist Nasıl Yapılır? Hızlıca Para Nasıl Kazanılır?

Bu rehberde pek çok oyuncunun cevabını merak ettiği GTA 5 Online’da heist nasıl yapılır? Hızlıca para nasıl kazanılır? gibi soruları cevaplayacağız.

Avatar for Kaan Çelik

Son güncelleme:

GTA 5 Online Heist

Grand Theft Auto serisinin son çıkan oyunu olan Grand Theft Auto 5 ya da hepimizin bildiği adıyla GTA 5 yaklaşık 10 yıl önce çıkış yaptı. Oyun, aradan geçen bunca zamana rağmen Grand Theft Auto 5 geliştiricilerinin oyuna yeni getirdikleri özellikler sayesinde hâlâ en popüler ve en çok oynanan oyunlar arasında aktif bir şekilde varlığını koruyor.

Gta 5 Online’a 2015 yılında gelen ve Online’ın olmazsa olmazlarından biri halini alan bir başka eklenti de tabii ki heistler. Oyuna ilk başta 2015 yılında gelen heistler neredeyse ayrı bir mini hikaye modu olarak karşımıza çıktı ve oyuncuların hem eğlenip hem de para kazanması için büyük bir imkan sağladı. Heistlerin senaryoları, görevlerin kalitesi yine bu mod için Rockstar Games‘in fazlasıyla mesai harcayıp üzerine çok çalıştığının bir göstergesi gibiydi adeta. Heistlerin 2015 yılında Online moduna gelmesinin ardından heistler olduğu gibi bırakılmadı ve o günden bu yana geçen 7 yıla yakın sürede çokça yeni heist oyuna eklendi. Oyuncuların sırf para kazanmak için aynı heistleri yapıp canlarının sıkılmasının önü alındı. 

Bir hatırlatmayı da esgeçmeden hemen yapalım. Hikaye modunda banka soygunu yapılabildiğine dair bazı iddialar var ancak oyuna bunun için özel bir mod yüklemediğiniz sürece böyle bir banka soygunu söz konusu değil. Hikaye modunda banka soyamaz bu şekilde para kazanamazsınız.

GTA 5 Online’da Heist Nasıl Yapılır? 

GTA 5 Online'da Heist Nasıl Yapılır? 
GTA 5 Online Heist
  1. Gta 5 Online‘da bulunan ve size ciddi manada kazanç sağlayacak olan heistleri yapabilmeniz için öncelikle Gta 5 Online’da 12. seviyeye ulaşmış olmanız ve Social Club‘ı aktif edip birlikte heist yapacağınız kişilerle arkadaş olmanız gerekiyor.
  2. Social Club’ın oyuncu arama kısmına birlikte heist yapmak istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazarak istediğiniz oyuncuyu bulabilir ve arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.
  3. Heist görevleri için öncelikle Lester ile görüşmeniz lazım. Harita üzerinde Lester‘ı bularak yanına gidin. Lester, Harita üzerinde “L” simgesi ile gösterilmektedir. Harita üzerindeki “L” simgesine giderek Lester’ı bulabilirsiniz.
  4. Lester ile görüştükten sonra evinizin içinde bulunan heist odasına geçerek heisti başlatabilirsiniz. Eğer ki oyun içinde bir eviniz yoksa telefonunuzdan ya da oyun içindeki herhangi bir bilgisayardan ev satın almanız lazım. Heistlerin yapılabilmesi için içinde heist odası bulunan bir eve ihtiyacınız var. Aşağı yukarı 200.000 Dolar karşılığında heist yapabileceğiniz bir ev satın alabilirsiniz. Bu evler oyun içinde “high end apartment” şeklinde adlandırılıyor. Oyun içinde 200.000 Dolarınız yoksa arkadaş eklemiş olduğunuz başka Gta 5 oyuncularının kendi evlerinde yaptıkları heistlere katılım sağlayabilirsiniz. Discord sunucuları ya da forumlardan evinde heist yapabileceğiniz bir kişiyi kolayca bulabilmeniz mümkün. Evinde heist yapacağınız arkadaşınız sizi evinde yapacağı heiste davet ettikten sonra daveti kabul ederek heist görevini bir başka oyuncunun evinde de yapabilirsiniz. Ancak heistten alacağınız payı evin sahibi belirleyeceğinden istediğiniz miktarda ücret alamamanız da mümkün.
  5. Heisti kendi evinizde yapacağınızı varsayacak olursak, evinizde bulunan heist odasına geçin ve görev seçiminde bulunup arkadaşlarınızı davet edin. Heist için davet ettiğiniz arkadaşlarınız geldikten sonra da görev paylaşımını yapın. Eğer ki bir arkadaşınızın evinde heist görevi yapıyorsanız görev paylaşımını heist yaptığınız evin sahibi olan arkadaşınız yapacaktır.

Bu adımları tamamladığınızda heist görevlerine başlamış olacaksınız. Oyun sizi öncelikle hazırlık görevlerini tamamlamanız ve ardındansa asıl göreve geçmeniz için zaten yönlendirecektir.

Gta 5 heistlerinin oyuna 2015‘te gelen ve yukarıda anlattığımız şekilde yapabileceğiniz heistler haricinde başka başka heistleri de var. Oyundaki heistler, daha önceden de söylediğimiz gibi asla çıktığı gibi bırakılmış değil. Aradan geçen yedi yılda da çokça yeni heist eklendi. Bu heistlerde en az 2015’te oyuna gelen heistler kadar güzeller.

2015 yılında oyuna eklenen heistler gerçekten para kazanmak isteyen bir oyuncu için adeta bulunmaz bir fırsat durumunda ancak bu heistler sadece para kazanmak için oynayacağınız sıkıcı heistler değiller. Gta 5‘in heist kısmında bir başka hikaye modu var desek yeridir.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.