Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
z

GTA 5 Korna Tuşu

Avatar for Enes

Tarih:

Yazar:

GTA 5 Korna Tuşu

GTA 5 oyunu birçok platformda oynanabilmekte. Bundan dolayı kontroller de farklılaşabiliyor. Sizlere bu yazımızda GTA 5 kontrol tuşları arasında bulunan korna tuşu hangisidir, kornaya basma nasıl yapılır, GTA 5 siren nasıl etkinleştirilir, göstereceğiz. Tabi ki farklı tuşları da öğrenmek isteyeceksiniz, o konuda da sizleri detaylı rehberimize yönlendireceğiz.

Size GTA 5 oyun tuşları hakkında vereceğimiz bilgiler default yani varsayılan değerler olacak. Dilerseniz yazımızda bahsedeceğimiz şekilde tuşları değiştirerek kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Ayrıca çoğu tuş bilgisini de aynı yöntemle elde edebilirsiniz.

GTA 5 Kornaya Basma Tuşu

GTA 5 Siren Tuşu

GTA V evreninde korna özelliği genişletilmiştir. Farklı arabaların farklı kornaları vardır ve kornalar bazen aynı araba türü için bile değişir. Örneğin, bisikletlerin kornaları yerine zilleri vardır.

Grand Theft Auto 5 içerisinde arabaların yeri ayrıdır. İsterseniz delilerce her tarafa çarparak sürün dilerseniz masraf çıkarmamak için sakince. Sakince sürenler içinde korna oldukça önemli oluyor. Eğer önünüzdeki bir yayaya veya arabaya korna çalarsanız size yol vereceklerdir.

GTA 5 korna basma tuşu: araba içerisinde “E” tuşuna basarak korna çalabilirsiniz veya acil durum araçlarında sireni etkinleştirebilirsiniz. Oyun konsolları için ise atanan düğme hemen hemen aynıdır, sol analog çubuğuna basmak (hem Xbox hem de Playstation için) kornayı çalacak veya sireni etkinleştirecektir.

GTA 5 Oyun ve Kontrol Tuşları

Grand Theft Auto 5 çok detaylı bir oyundur. Oyun içerisinde birçok kontrol ve tuş bulunmaktadır. Oyuncularsa bu tuşları veya kombinasyonları merak etmektedir. Biz de sizler için GTA 5 oyun ve kontrol tuşları hakkında detaylı bir rehber hazırladık. Rehbere bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca oyun içinde birçok tuş olduğu için kendinizde hangi tuşun ne işe yaradığınız oyundan görebilirsiniz. Oyunda ayarlar menüsüne ardından “keybindings” bölümüne girin. Oradan tuşları görebilir, dilerseniz de değiştirebilirsiniz.

GTA 5 Klavye Tuşları Değiştirme

Birçok oyunda olduğu gibi GTA 5’te de klavye tuşları özelleştirilebiliyor. Kendinize uygun tuş kombinasyonlarını girebilirsiniz. Verdiğimiz yöntemle tüm varsayılan tuşları görebilir ve değiştirebilirsiniz.

Gta 5 klavye tuşları değiştirme adımları şu şekilde:

  • Öncelikle oyuna girin,
  • Oyun içerisinde veya ana menüden ayarlar menüsüne girin,
  • Ayarlar menüsü içerisinden “Key Bindings” veya “Kontroller” ayarlarına girin,
  • Çıkan listeden dilediğiniz tuşun üzerine tıklayarak yeni tuşa basmanız yeterli olacaktır.
  • Son olarak ayarları uygula demeyi unutmayın.

1 Yorum

  1. Avatar for Ebubekir Ebubekir dedi ki:

    Great job

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.