PUBG Mobile Rütbeleri

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

PUBG Mobile Eylül Ayında 200 Milyon Dolar Kazandı

PUBG Mobile Rütbe (Rank) Sistemi nedir? PUBG Mobile Rütbeleri nasıl çalışır? gibi soruları bu yazıda detaylı bir şekilde cevaplayacağız.

PUBG Mobile, en çok oynanan çevrimiçi çok oyunculu oyunlardan biridir. Milyonlarca kullanıcı oyunu oynadı ve corona sırasında popülerliği arttı. Ancak PUBG Mobile‘daki tüm oyuncular benzer miktarda beceriye sahip değildir ve oyunun sıralama sistemi burada devreye girer.

PUBG Mobile Rütbeleri

PUBG Mobile Rütbeleri

Birçok beceriye dayalı mobil oyuna benzer şekilde PUBG Mobile, oyuncuların beceri düzeyini belirlemek için sekiz rütbe kullanır. Kazanılan oyunlar, oyuncuların derecesini yükseltir, maçın ilk aşamalarında kaybetmek, sıralamanızın düşmesine neden olur. İşte sıralama sistemine ayrıntılı bir bakış.

#1 Bronz Rütbe

#1 Bronz Rütbe

Bronz rütbe, oyunculara PUBG Mobile’da ilk maçlarını oynadıktan sonra verilen en temel rütbedir. Bronz V‘den Bronze I‘e kadar beş kademeye sahiptir. Bu kademe çoğunlukla yeni PUBG Mobile oynamaya başlayan oyunculardan oluşur. Oyunda çok sayıda bot var, bu da oyunu yeni başlayanlar için oynamayı kolaylaştırıyor.

#2 Gümüş Rütbe

#2 Gümüş Rütbe

Gümüş rütbe, Bronz I’den sonra gelir. Gümüş V’den Gümüş I’e kadar beş kademe vardır. Bu kademe çoğunlukla birkaç PUBG Mobile maçı oynamış oyuncuları içerir. Bu rozette botlar hala mevcut olsa da sayı önemli ölçüde azdır. Oyun biraz zorlaşır.

#3 Altın Rütbe

#3 Altın Rütbe

Altın rütbe, kademe merdivenindeki bir sonraki basamaktır. Gold V‘den Gold I‘e kadar beş kademeye sahiptir. Bu kademe çoğunlukla önemli bir oyun deneyimi olan ve PUBG Mobile‘ın temellerini iyice bilen oyunculardan oluşur. Oyuncular, gümüş aşama deneyimine sahip olan oyunculardan daha zorludur. Ancak biraz pratikle oyuncular rütbelerini rahatça ilerletebilirler.

#4 Platin Rütbe

#4 Platin Rütbe

Platin rütbesi, Gold I olduktan sonra gelir. Platinum V’den Platinum I’e kadar beş aşama vardır. Bu rütbe çoğunlukla temel konularda ustalaşmış ve oyunu oynamakta nispeten iyi olan oyunculardan oluşur.

Rozetteki maçların büyük bir bölümünde hiç bot bulunmuyor ve bu da kazanmayı zorlaştırıyor. Sıralamanızı yükseltmek için pratik yapmanız gerekir ve hatalar oyuncuların maçları erken kaybetmesine neden olabilir.

reklam

#5 Elmas Rütbesi

#5 Elmas Rütbesi

Elmas sıralaması, Platin I’den sonra gelir. Elmas V‘den Elmas I‘e kadar beş kademeye sahiptir. Bu kademe çoğunlukla temel konularda ustalaşmış ve oyunu oynama becerisine sahip oyuncuları içerir. Bu gruptaki maçlar zorlu ve rekabetçidir. Bu gruptaki çoğu oyuncu, rakiplerinin yaptığı küçük hataları cezalandıracak kadar deneyimlidir.

#6 Taç Rütbesi

#6 Taç Rütbesi

Taç rütbesi Elmas I‘den sonra gelir. Sıralamada Taç V’den Taç I’e kadar beş kademe vardır. Bu kademe çoğunlukla oyunda üstün olan oyuncuları içerir. Nişan alma, yağma ve strateji yapma konusunda yeteneklidirler. Bu gruptaki oyuncular oldukça rekabetçidir ve sadece düzenli olarak antrenman yapanlar kademede yükselebilir.

#7 Ace Rütbesi

PUBG Mobile Rütbeleri

PUBG Ace rütbesi Taç I‘den sonra gelir. Diğer rütbeler gibi beş aşaması yoktur. Bu grup, PUBG Mobile oynama konusunda istisnai olan son derece deneyimli oyunculardan oluşuyor. Bu oyuncular nişan alma, yağma ve strateji oluşturma konusunda son derece yetenekli olmalarının yanı sıra, maçların gidişatını kendi lehlerine çevirmek için iyi karar verme becerileri de sergiliyor. Bu oyuncular çoğu silahta rahattır ve envanterlerini akıllıca kullanırlar.

#8 Fatih Rütbesi

PUBG Mobile Rütbeleri

Fatih rütbesi, Ace rütbesinden yukarı çıktıktan sonra gelir. İkincisine benzer şekilde, beş kademeye sahip değildir. Her bölgeden yalnızca en iyi 500 oyuncu Fatih rozeti ile onurlandırılır.

Bu rütbe, profesyonel oyunculardan ve PUBG Mobile oynama konusunda oldukça deneyimli olanlardan oluşur. Bu oyuncular her silah, her tür el bombası ve envanterde bulunan diğer eşyalarla olağanüstüdür. Bu gruptaki çoğu oyuncu profesyonel turnuvalarda yarışıyor, yarışmayanlar muazzam PUBG Mobile oyuncuları olarak görülüyor.Diğer PUBG Rehberlerimiz

PUBG NEW STATE Sistem Gereksinimleri

PUBG İsim Sembolleri

PUBG Mobile Liyakat Yükseltme Rehberi

PUBG Ekip İsimleri

PUBG Mobile FPS Gösterme

reklam

PUBG Mobile Nedir?

PUBG İzleme Sınırı Aşıldı Hatası Çözümü
PUBG Mobile Rank

PUBG olarak da bilinen PlayerUnknown’s Battlegrounds, Bluehole tarafından yayınlanan ve geliştirilen çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100‘e yakın (100’e kadar) oyuncu belirli bir rotaya sahip bir uçakta oyuna başlıyor. Herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde uçaktan atladılar ve adanın herhangi bir yerine paraşütle indiler. Oyuncunun temel amacı, diğer oyuncuları öldürmek için çeşitli yerlerden bulunan çeşitli silahları kullanmadan son oyuncu olmak, son oyuncu olmaktır.

Oyun sırasında ada haritasındaki güvenli alan küçülmeye başladı. Harita ne kadar küçükse, o kadar çok oyuncu daha küçük bir alana konsantre olur ve birbirlerini görmeleri ve yok etmeleri o kadar kolay olur. Maçta hayatta kalan son oyuncu / takım oyunu kazandı. Oyun ilk olarak 23 Mart 2017’de Microsoft Windows‘da Steam Erken Erişim’de yayınlandı. Yayınlandıktan yaklaşık 3 ay sonra 4 milyon kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü 20 Aralık 2017’de Windows platformunda yayınlandı.

Xbox One sürümü 12 Aralık 2017’de yayınlandı. Mobil battle royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile, 9 Şubat 2018’de Çin’de piyasaya sürüldükten sonra 19 Mart 2018’de Android ve IOS platformları için ücretsiz olarak piyasaya sürüldü.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.