PUBG Mobile Taarruz Tüfekleri ve Özellikleri

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

PUBG Mobile Taarruz Tüfekleri ve Özellikleri

Taarruz Tüfekleri PUBG oyuncuları arasında en çok kullanılan silah türlerinden biridir. Taarruz Tüfekleri orta-yüksek cephane kapasitesine sahiptir, orta-uzak mesafede kullanılabilir ve yalnızca SMG‘lerin aşabileceği yüksek atış hızına sahiptir. Bu yazıda PUBG Mobile taarruz tüfekleri ve özellikleri nelerdir? gibi soruları cevaplayacağız ve en iyi PUBG Mobile taarruz tüfeklerini derleyeceğiz.

PUBG Mobile son zamanların en popüler oyunlarından biridir ve muhtemelen şu anda en çok oynanan mobil oyundur. Bir Battle Royale oyunu olan PUBG Mobile, tüm düşmanları ortadan kaldırmak ve maçın sonuna kadar hayatta kalmaktan ibarettir. PUBG’de maç kazanmak için oyuncuların mevcut silahlar hakkında bilgiye ihtiyacı vardır. PUBG Mobile‘da birçok farklı silah türü vardır, taarruz tüfekleri en çok arzu edilenlerden biridir ve savaşmak için farklı aralıklarda kullanılabildikleri için popülerdir.

PUBG Mobile Taarruz Tüfekleri

PUBG Taarruz Tüfekleri

PUBG Mobile‘da 10 adet taarruz tüfeği bulunmaktadır. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 1. M416
 2. AUG 43
 3. Beryl
 4. G36C 
 5. M16A4
 6. AKM
 7. SCAR-L
 8. Mutant
 9. QBZ95
 10. Groza

PUBG En İyi Taarruz Tüfekleri

Tüm taarruz tüfekleri çoğu oyuncu tarafından tercih edilmez ve kullanılmaz. Aşağıda PUBG Mobile‘daki en iyi 5 saldırı tüfeği ve özellikleri derlenmiştir, aşağıdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

#1 – Groza

PUBG Mobile Taarruz Tufekleri
 • Hasar: 49
 • Ateş hızı: 0.080s
 • Saniye başına hasar: 612

Groza, şu anda PUBG Mobile’daki tartışmasız en iyi taarruz tüfeğidir. Silah, yüksek ateş hızıyla düşmanlara büyük hasar verir ve en iyi performansı baskılayıcı (suppressor) takılıyken gösterir. Oyuncular bu silahı yalnızca airdroplardan alabilir.

#2 – AKM

 • Hasar: 49
 • Ateş hızı: 0.1s
 • Saniye başına hasar: 490

AKM, PUBG Mobile’da yaygın olarak kullanılan bir başka taarruz silahıdır. Tıpkı Groza gibi bu silah da yüksek atış hızı sayesinde düşmanlara ağır hasar veriyor. Bununla birlikte, silahın geri tepmesi nispeten yüksektir ve kontrol edilmesi çok zordur. Oyuncular, geri tepmeyi kontrol etmeye yardımcı olmak için dengeleyici kullanabilir.

#3 – M416

 • Hasar: 43
 • Ateş hızı: 0.086s
 • Saniye başına hasar: 501

PUBG Mobile‘da tartışmasız en çok kullanılan silahlardan biri olan M416‘dır, çoğu taarruz tüfeğinde olduğu gibi rakibe büyük hasar verir. Ayrıca, M416’nın geri tepmesi diğer taarruz tüfeklerine oranla daha düşüktür. 6x veya 4x dürbün takılıyken oyuncular bu taarruz tüfeğini uzun mesafelerde de kullanabilir.

#4 – SCAR-L

 • Hasar: 43
 • Ateş hızı: 0.096s
 • Saniye başına hasar: 447

Bu silah, M416 ile aynı hasar oranına sahiptir ancak SCAR-L‘nin atış hızı M416‘ya göre daha düşüktür. Daha düşük geri tepme ve daha uzun menzili ile oyuncular orta ve uzun mesafede de bu silahı kullanabilir. Dikey veya açılı bir kompansatör (compensator), silaha en çok uyan eklentilerden biridir.

reklam

#5 – AUG A3

 • Hasar: 43
 • Ateş hızı: 0.086s
 • Saniye başına hasar: 501

AUG A3, ciddi hasar verme oranına ve yüksek ateş hızına sahiptir, yalnızca airdroplardan alınabilir. Az sekme oranı ve yüksek ateş hızı, onu en çok aranan silahlardan biri haline getirir. Bir dengeleyici ve ön kabza (dikey tutamaç) ile donatıldığında bu silah, eşit donanımlı bir M416 veya SCAR-L‘den daha iyi performans gösterir. Ayrıca AUG A3 yakın ve orta mesafelerde tercih edilir.

Oyuncular, silahlardan en iyi şekilde yararlanmak için bu silahların özelliklerini ve farklı eklentilerin bu silahları nasıl daha kullanışlı hale getirdiğini bilmelidir.

PUBG Mobile Taarruz Tüfekleri Nelerdir?

Taarruz tüfekleri tartışmasız PUBG’de en çok kullanılan ve arzulanan silahlardır. Bu tür silahlar, LMG’ler ve keskin nişancı tüfekleri arasındaki boşluğu doldurur. Taarruz tüfekleri, büyük şarjörlere sahiptir, yüksek hasar verir ve keskin nişancı tüfeklerinden daha yüksek isabet oranına sahiptir.

PUBG Mobile’da Kaç Tane Taarruz Tüfeği Vardır?

Oyunda 10 tane taarruz tüfeği vardır: M416, AUG 43, Beryl, G36C, M416, M16A4, AKM, SCAR-L, Mutant, QBZ95 ve Groza; Groza yalnızca airdroplardan elde edilebilir.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

1 Yorum

 1. Avatar for Kaan

  Kaan

  27 Eylül 2023 22:11

  AKM’yi kullandım.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.