Minecraft Ölünce Eşya Gitmeme Kodu

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Minecraft Ölünce Eşya Gitmeme Kodu

Minecraft ölünce eşya gitmeme kodu nedir? Minecraft ölünce eşya gitmeme nasıl yapılır? gibi soruları bu yazıda cevaplayacağız.

İpucu: Spacebar counter adlı siteyi kullanarak space tuşuna basma hızınızı test edebilirsiniz.

Minecraft’ı survival modda oynarken oyunun en sinir bozucu yönlerinden biri ölüm yüzünden tüm envanterinizi kaybetmektir. Bazı oyuncular için ölüm korkusu oyunu daha eğlenceli hale getirirken bazıları da oyunu sinir bozucu buluyor.

Öldüğünüzde tüm envanterinizin gitmemesini istiyorsanız ancak nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız okumaya devam edin. Bu kılavuzda oyun deneyiminizi geliştirmek için hileleri nasıl kullanacağınızı açıklayacağız.

Minecraft Ölünce Eşya Gitmeme Kodu

Minecraft ölünce eşya gitmeme kodu

Minecraft survival modda ölmek artık zırh, silah ve aletler gibi kişisel envanteriniz olmadığı anlamına gelir. Neyse ki tüm araçlarınızı ve zırhlarınızı korumak istiyorsanız oyunu özelleştirmenizi sağlayan birkaç yararlı düzenleme oluşturarak bunu yapabilirsiniz.

Minecraft için çeşitli hile kodları vardır ve temel değişkenleri değiştirecek kadar güçlüdür. Normale göre oynamak istemiyorsanız yapmanız gereken ilk şey dünyanızın hileleri desteklediğinden emin olmaktır. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

 1. Minecraft oyun menüsünü açın.
 2. “LAN’ı Aç”a dokunun.
Minecraft ayarlar menüsü
 • “Hilelere İzin Ver” seçeneğine gidin ve düğmeyi “AÇIK” konuma getirin.
Minecraft hileleri aktif etme menüsü
 • “LAN Dünyasını Başlat”a dokunun.
Minecraft LAN dünyası başlatma seçeneği

Artık hileleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Oyun kurallarını değiştirmek için “/” ile başlayan herhangi bir komut girmek için konsol olarak da işlev gören sohbet kutusunu kullanmanız gerekir. “/Gamerule” komutunu kullanarak kuralları yok edebilir ve öldükten sonra eşyalarınızı saklayabilirsiniz ancak sadece eşyalarınızın gitmemesini sağlam için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

reklam
 1. Oyununuzdaki sohbet penceresini açın.
 2. Sohbet kutusuna “/gamerule keepInventory true” yazın ve Enter‘a basın.

Artık öldükten sonra hiçbir eşyanız gitmemiş olacak.

Minecraft ölünce item saklama kodu
Minecraft ölünce item saklama kodu

Diğer rehberlerimiz:Minecraft Nedir?

Minecraft ölünce item saklama kodu
Minecraft ölünce item gitmeme kodu

Minecraft, birinci şahıs kamera kullanan bir oyundur. Oyun serileri (“Half-Life”, “Counter-Strike” veya “Crysis” gibi) sizi bu kamera açısına alıştıracaktır. Elbette bu oyunların benzerliği kamera açısıdır. Oyun her şeyden önce bir açık dünya oyunudur. Bu nedenle özgürüz ve eğer yapabilirsek, dünyanın herhangi bir yerine seyahat edebiliriz.

Oyunda gördüğümüz her şeyi yok edip toplayabiliriz ve topladığımız malzemeleri istediğimiz yere yerleştirebiliriz. Bu özellik Minecraft’ın temelidir. Minecraft’ın yaratıcıları oyunu iki moda ayırdı, bu yüzden harika bir iş çıkardılar. İlk modda hayatta kalmanız zor olacak, ikinci modda ise yaratıcılığınızı serbest bırakma fırsatınız olacak.

Minecraft’ın hayatta kalma modu etkinleştirildiğinde, olasılıklarımız çok sınırlıdır. Çok az malzemeyle doğarız, acil işlerimiz var. İlk olarak, onu gece oyunda ortaya çıkan çeşitli yaratıklardan korumak için bir sığınağa ihtiyacımız var. Bunu yapmak için tek yapmanız gereken, toprağı kafanızla kazmak ve toplayarak hızlı bir şekilde kendi evinizi inşa etmek.

Oyunda çeşitli malzemeleri birleştirerek yepyeni malzemeler yapmak için kullanabilirsiniz. Böylece maddeyi halledebilirsiniz. Örneğin ağaçların kesilmesiyle elde edilen belirli bir miktar odunu masa ve sandalye yapmak için kullanabilirsiniz. Bu üretim sistemi, geniş işlev yelpazesiyle oyunun en büyük özelliğidir. Crafting ile kılıçlar, duvarlar, sihirli sistemler, kapılar, sandıklar, sobalar, resimler vb. yapabilirsiniz.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

1 Yorum

 1. Avatar for İsa

  İsa

  29 Aralık 2023 19:57

  Teşekkürler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.